Humenné si poradilo s Popradom, v poslednej minúte rozhodol Rus Pereskokov. Spišiaci zdolali Zvolen

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 16. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1.

03.11.2023 20:24
Branko Radivojevič Foto: ,
Branko Radivojevič na lavičke Trenčína.

„Oceliari“ si pripísali desiaty triumf v sezóne, z toho tretí v sérii a v tabuľke sú na 3. mieste. Liptáci po neúspechu v Steel aréne klesli na 7. priečku.

Košičania mali výborný vstup do zápasu, keď už po 67 sekundách hry viedli po góloch Lampera a Krivošíka 2:0. Na konci úvodnej desaťminútovky sa presadil druhýkrát v stretnutí Lamper, no do prestávky udržal hostí v hre o body Berry.

V prostrednej časti Liptáci prestrieľali súpera v pomere 11:6, no kontaktný gól nedali. Záverečné slovo mal 47 sekúnd pred koncom tretieho dejstva Krivošík, ktorý druhým presným zásahom spečatil triumf Košíc.

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

• Góly: 1. Lamper (Ferenc, Bartánus), 2. Krivošík (Breton, Chovan), 10. Lamper (Rogoň, Olsson), 60. Krivošík – 15. Berry (Miller, Mezovský). Rozhodovali: Žák, Orolin – Stanzel, Valo, vylúčení: 5:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 2721 divákov
  • HC Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, V. Dravecký ml. – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Lamper, Šimun, Bartánus – Bačo, Havrila, Rogoň
  • L. Mikuláš: Krasikov – Vasiljev, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Berry, Egle, Vojtech – Reway, Quince, Avcin – Vankúš, Uhrík, J. Sukeľ – Žilka, Šmída, Nespala – Tkáč
Luděk Čajka Čítajte viac Keď na košickom mantineli vyhasol život, manželka sedela pri rádiu a mama už spala. Luděk Čajka by mal dnes 60 rokov

Banská Bystrica – Nové Zámky 1:4

Hokejisti Banskej Bystrice na svojom ľade Novým Zámkom 1:4 a súperovi tak prepustili štvrtú priečku v tabuľke. Ten si po štyroch prehrách v sérii napravil chuť trojbodovou výhrou. Rozhodol o nej troma gólmi už v prvej tretine.

Hostia otvorili skóre stretnutia vo štvrtej minúte z brejku po koncovke Stupku z ľavej strany. Následne sa ujali dva tečované puky, najprv v podaní Farleya a potom Števuliaka v presilovke, brankár Belányi bol bez šance.

V strednom dejstve zvýšil Loggins bez prípravy z pravého kruhu do horného rohu a bolo už 4:0. A to ešte Zámčania nevyužili tri presilovky po sebe.

Domáci tím sa pozviechal až pred druhou prestávkou, keď znížil z nulového uhla Bíreš, puk poslal ponad rameno Kantora. V tretej tretine si už hostia z juhozápadu Slovenska výsledok postrážili.

HC '05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

• Góly: 37. Bíreš – 4. Stupka, 15. Farley (Novajovský, Prokeš), 15. Števuliak (Lee, Roy), 24. Loggins (Roy), Rozhodovali: Fridrich, J. Konc ml. – Jedlička, Vyšný. Vylúčení na 2 min.: 6:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, diváci: 2035.
  • Banská Bystrica: Belányi – Hora, Wilde, Bačik, Luža, Holenda, Ďatelinka, Žabka – Vela, Adam, Wilkins – Macek, Bíreš, Matoušek – Žitný, Petriska, R. Faith – Sojka, Stránsky, Štrauch
  • Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Novajovský, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Farley – Števuliak, Ondrušek, Michnáč – Barto, H. Kováč
Paul Stastny Čítajte viac Požehnaní dedičstvom. Stastny nie je Šťastný, hoci mali rovnaké korčule. Paul hovoril po slovensky, aby mu nebolo rozumieť

Humenné – Poprad 4:3

Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali na vlastnom ľade nad Popradom 4:3. Nováčik zaznamenal prvé víťazstvo po piatich prehrách a v tabuľke ostáva na poslednom mieste. Poprad pokračuje v nevyrovnaných výkonoch a v tabuľke mu patrí 9. priečka.

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorí sa už po troch minútach ujali vedenia zásluhou Horváta. Síce boli Popradčania v druhej tretine lepší, inkasovali na jej začiatku aj druhý gól, keď sa presadil Linet.

Až po tridsiatich odohraných minútach musel vyťahovať puk spoza seba Galimov po využitej presilovej hre Američana Dmowského, na ktorého nadviazal o sedem minút neskôr Kukuča a skóre bolo vyrovnané.

V poslednej tretine riadneho hracieho času na popradskú otočku po druhom Kukučovom góle v zápase domáci zareagovali presným zásahom tiež dvojgólovým Horvátom. Poslednú bodku malo predsa Humenné, keď trojbodový zisk Zemplínčanom zabezpečil 11 sekúnd pred koncom Pereskokov.

HC 19 Humenné – HK Poprad 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

• Góly: 3. Horvát (Krajňák, Novický), 22. Linet (Meliško, Kriška), 54 Horvát (Vaško), 60 Pereskokov. – 30. Dmowski (Svitana, Kukuča), 37. Kukuča (Coulter, Dmowski), 47. Kukuča (Coulter, Dmowski). Rozhodovali: Krajčík, Korba – Tichý, Ordzovenský, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
  • Humenné: Galimov – Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický, Thomka – Šoltés, Kuru, Vaško – Lapšanský, Pavlovs, Pereskokov – Handlovský, Linet, Kriška – Michalík, Krajňák, Horvát
  • Poprad: Valluš – Brejčák, Brincko, Betker, McFadden, Kotvan, Turan, Drgoň – Kundrik, Mlynarovič, Svitana – Dmowski, Coulter, Kukuča – Jendek, Urbánek, Šotek – Paločko, Suchý, Peresunko
Erik Černák Čítajte viac Slafkovského hokejka zostáva zakliata, hoci času na ľade strávil dosť. Bodoval však iný Slovák

Spišská Nová Ves – Zvolen 4:3 po predĺžení

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HKM Zvolen 4:3 po predĺžení. Spišiaci v zápase stratili trojgólové vedenie, no napokon si ziskom dvoch bodov postrážili pozíciu lídra tabuľky, práve pred druhým Zvolenom. Spišská je na domácom ľade naďalej bez prehry.

Spišiaci si vypracovali v druhom dejstve pohodlný trojgólový náskok, keď sa strelecky presadili v priebehu necelých piatich minút legionári Archambault, Burgess a Merežko.

„Novejša“ bola lepším mužstvom a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa jej cesta za tromi bodmi mohla skomplikovať.

Zvolenčanov však nakopol v 46. minúte siedmym gólom v sezóne Mitchell Huts a následne líder tabuľky ponúkol Zvolenu presilovú hru o dvoch hráčov.

Využiť ju dokázal Rymsha a v pokračujúcej početnej výhode 5 na 4 poslal duel do predĺženia Viedenský. Dva body pre domácich zabezpečil v jeho 3. minúte druhým gólom v stretnutí Archambault.

HK Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 4:3 po predĺžení (0:0, 3:0, 0:3 – 1:0)

• Góly: 22. Archambault (Kerbashian, Merežko), 26. Burgess (Archambault, Kerbashian), 27. Merežko (Majdan, Nellis), 63. Archambault (Kerbashian) – 46. M. Hults (Hecl, C. Hults), 51. Rymsha (M. Hults), 52. Viedenský (Rauhauser, Kašlík). Rozhodovali: Výleta, Jobbágy – Kacej, Pribula, vylúčení: 6:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0
  • Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Žiak, Groch, Romaňák, Beaudry – Archambault, Kerbashian, Burgess – Majdan, Nellis, Danielčák – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník, Bortňák, Hamráček
  • Zvolen: Kupsky – Kapcheck, Hain, C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Čulík – R. Bondra, Langkow, Kašlík – Hecl, M. Hults, Mucha – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Csányi, Šiška, Rymsha
Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...

Dukla Trenčín – Michalovce 4:1

Hokejisti Dukly Trenčín zdolali na domácom ľade Duklu Ingema Michalovce 4:1 a posunuli sa v tabuľke z jedenásteho na ôsme miesto. Hostia pokračujú v hernom trápení, utrpeli štvrtú prehru po sebe a klesli na predposlednú 11. priečku.

Michalovce síce viedli od 52. sekundy zásluhou presilovkového gólu Mitchella Hearda, no domáci ešte v prvej tretine otočili skóre, keď v 16. minúte v priebehu 31 sekúnd presne namierili Jonathan Charbonneau a Juraj Mikúš.

V druhej časti strelecky efektívnejší Trenčania ešte poistili svoje vedenie gólmi Denisa Hudeca a Tora Imma. V závere tretieho dejstva sa ubránili aj v oslabení 3 na 5, trojgólový náskok si už postrážili a tretím triumfom za sebou potvrdili zlepšenú formu.

HK Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

• Góly: 16. Charbonneau (Immo), 16. Mikúš, 28. D. Hudec (Giľák, Baláž), 39. Immo (Petráš) – 1. Heard (Pišoja, Solenský). Rozhodovali: Goga, Štefik – Gegáň, Konc ml., vylúčení: 7:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1373 divákov.
  • Trenčín: LaCouveé – Starosta, Pietroniro, Bokroš, Ekberg, Nemčík, M. Hudec, Hlaváč – D. Hudec, Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Krajčovič, J. Mikúš, Feranec – Sloboda, Vaňo, Petráš
  • Michalovce: Škorvánek – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Macejko, Mihalik, Michalčin, Cibák – Santos, Pearson, Daugavinš – Bjalončík, Suja, Vašaš – Valach, Solenský, Heard – Kabáč, Buc, Paločko
Viac na túto tému: #HC Košice #HK Poprad #MHk 32 Liptovský Mikuláš