Veľká radosť v Žiline. Niekdajší majster sa vracia späť do extraligy

Hokejisti Žiliny si vybojovali postup do najvyššej súťaže. Vo štvrtom finálovom stretnutí play off Slovenskej hokejovej ligy zvíťazili na ľade HC Prešov 5:1 a v sérii triumfovali jednoznačne 4:0 na zápasy.

19.04.2024 20:40
Žilina Foto: ,
Hokejisti Žiliny po góle do bránky Prešova.

Žilina sa vráti do extraligy po piatich rokoch a nahradí v nej Humenné, ktoré sa s najvyššou súťažou rozlúčilo po svojej premiérovej sezóne.

„Vlci“ boli výsledkovo suverénni nielen vo finálovej sérii, ale v celom ročníku 2023/2024. Pozíciu najvážnejšieho ašpiranta na postup potvrdili už v základnej časti, v ktorej prehrali iba tri zo 46 zápasov a ovládli ju s 25-bodovým náskokom pred Prešovom.

V play off následne zdolali Žiar nad Hronom (4:1 na zápasy), Dubnicu (4:2) a Prešov. Najvyššia súťaž sa pod Dubeň vráti prvýkrát od sezóny 2018/2019.

Lepší vstup do štvrtého finálového zápasu mali domáci hráči. Do vedenia išli v 5. minúte, keď Vrábeľ zblízka prekonal Valenta, ktorý kapituloval po viac než 164 minútach.

HK Nitra Čítajte viac Nitra ide do vedenia. Prvé finále vyhrala na Spiši veľmi tesne

Žilinčania sa rozbehli od druhej tretiny. V jej úvode Bezúch trafil presne do pravého horného rohu, Varga a Beták usmernili strieľané prihrávky za Ovečku a najproduktívnejší hráč súťaže Varga v 33. minúte zvýšil na 4:1.

Hostia si v tretej tretine postrážili presvedčivý náskok, ktorý v 55. minúte navýšil Beták.

HC Prešov – Vlci Žilina 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)

• Góly: 5. Vrábeľ (Ďaloga) – 22. Bezúch (Mráz), 25. Varga (Galamboš, Bezúch), 26. Beták (Kolář), 33. Varga (Galamboš), 55. Beták (Rajnoha, Djakov). Rozhodovali: T. Orolin, Výleta – Pribula, Tomáš, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0
  • Prešov: Ovečka – Semaňák, Glazkov, Mihalik, Putala, Pulščák, Jerofejevs – Sigarev, Kohút, Leščenko – Hrabčák, Vrábeľ, Ďaloga – Klíma, Toma, Chalupa – Poliaček, Ščurko, Lačný – Milý, K. Jendroľ
  • Žilina: Valent – Jansons, Pobežal, Kolář, Holenda, Djakov, Rajnoha, Malina – Varga, Galamboš, Bezúch – Beták, Šmida, Belluš – Jakúbek, Mrázk, Koyš – S. Rehák, Paukovček, Melcher – Juščák
Viac na túto tému: #Vlci Žilina