Nitra i Zvolen doma nenechali nič na náhodou a sú vo štvrťfinále. Pre Trenčín sa sezóna skončila

Hokejisti HK Nitra postúpili do štvrťfinále play off Tipos extraligy.

17.03.2024 19:26
Nitra, Trenčín Foto: ,
Momentka zo zápasu Nitra - Trenčín.

V rozhodujúcom 5. zápase predkola zvíťazili nad Duklou Trenčín 5:1 a v sérii triumfovali 3:2 na zápasy. Vo štvrťfinále bude súperom "corgoňov víťaz základnej časti HK Poprad.

Pre Trenčanov sa sezóna skončila.

V drese domácich nastúpil aj Buček, ktorý vo štvrtom stretnutí podkopol Pietronira a dostal trest v hre. Disciplinárna komisia SZĽH rozhodla, že zákrok bol posúdený prísne a dovolila útočníkovi nastúpiť.

Nitra vstúpila do duelu aktívnejšie a v 8. minúte ich Okoličány poslal do vedenia. Domáci ešte do prestávky zvýšili na 2:0, keď sa presadil Bajtek. V úvode druhej časti Newell zvýšil už na rozdiel troch gólov a zdalo sa byť rozhodnuté.

Hostia o tri minúty neskôr znížili zásluhou Kielba, ale to bolo z ich strany všetko. V treťom dejstve poistili triumf domácich a postup Jackson a Buček.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

• Góly: 9. Okoličány (Gill, Bača), 11. Bajtek (Stacha, Okoličány), 25. Newell (Jackson), 51. Jackson (Gill, Buček), 53. Buček (Stacha) – 28. Kielb (Petráš, Kupec). Rozhodovali: Štefik, Stano – Durmis, Gegáň, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov.
  • Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Okoličány – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Buček – Bačo, Hrnka, Pobežal
  • Trenčín: LaCouvee (25. Borák) – Pietroniro, Starosta, Kielb, Nátny, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Tomík, Charbonneau, Ahl – Giľák, Baláž, D. Hudec – Immo, Sojčík, Petráš – Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič – Conway

Ďalej ide aj Zvolen

Aj hokejisti HKM Zvolen postúpili do štvrťfinále play off. V rozhodujúcom 5. stretnutí kvalifikácie zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 a v sérii triumfovali 3:2 na zápasy.

Vo štvrťfinále sa stretnú s Duklou Michalovce, séria odštartuje v stredu na ľade Michaloviec. Pre Liptovský Mikuláš sa sezóna skončila.

Do domácej zostavy sa vrátil po takmer trojmesačnej pauze od zranenia Viedenský, Liptákom chýbal A. Nauš. V prvej tretine boli o niečo aktívnejší Zvolenčania a išli napokon do vedenia na jej konci. Šiška našiel Hecla a ten poslal prihrávku voľnému Kašlíkovi pred bránku ako na podnose – 1:0.

Domáci rozhodli o triumfe v úvode druhej časti, keď počas 90 sekúnd pridali ďalši tri presné zásahy a mali štvorgólový náskok. Dvakrát sa presadil Hecl a raz Lukosevicius.

Liptáci korigovali stav tečom J. Sukeľa a po dobrej práci Réwaya voľným Avtsinom z medzikružia znížili v polovici stretnutia na 4:2.

Domácim vyšiel aj úvod tretej tretiny a v presilovke Lukosevicius z kruhu pokoril Krasikova, na konečných 6:2 potom ešte zvýšil tečom Marcinek.

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)

• Góly: 19. Kašlík (Hecl, Šiška) 21. Hecl (Kašlík), 21. Hecl, 22. Lukosevicius (Fortin), 42. Lukosevicius (M. Hults, C. Hults), 54. Marcinek (Gachulinec, Viedenský) – 27. Sukeľ (Hraško, Avtsin), 31. Avtsin (Réway). Rozhodcovia: Baluška, Žák – Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2195 divákov.
  • Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Kašlík, Šiška, Hecl – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Gabor, Csányi
  • Liptovský Mikuláš: Krasikov – Ullman, Lalík, F. Fekiač, Hraško, Thompson, Mezovský – Avtsin, Quince, Réway – Berry, Egle, T. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Tkáč, Vankúš, Nespala