Slovan sa spamätal a Trenčínu zobral výhru štvorgólovým uragánom. Poprad predĺžil famóznu sériu

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v dramatickom zápase 45. kola Tipos extraligy nad Duklou Trenčín 5:2.

18.02.2024 17:17 , aktualizované: 19:46
SR Bratislava šport hokej TEL 45. kolo Slovan... Foto:
Liam Pecararo (Slovan Bratislava) páli na bránku Dukly.

Domáci prehrávali po prvej tretine 0:2, ale v tretej časti duel otočili a zdolali tohto súpera tretíkrát za sebou.

Slovan potvrdil 8. miesto v tabuľke, troma bodmi sa v drese domácich blysli Brett Findlay (1+2), Liam Pecararo a Patrick Holway (obaja 0+3). Trenčania zostali na 9. priečke.

Hostia otvorili skóre v 5. minúte počas oslabenia, keď Denis Hudec na dvakrát prekonal Godlu. Trenčania dokázali v prvej tretine využiť aj presilovú hru a Immo upravil na 2:0.

slovan - humenne  4 Čítajte viac Zápas s dramatickou koncovkou medzi Slovanom a Duklou Trenčín sme sledovali ONLINE

Slovan znížil v úvode druhej časti, keď strela Maiera od modrej čiary prepadla LaCouveemu za chrbát. V 54. minúte vyrovnal kapitán domácich Sersen.

Po inkasovanom góle nastala zmena v bránke Trenčína, LaCouveeho nahradil Borák. Slovan pokračoval v aktívnej hre a dokázal otočiť stav stretnutia – v priebehu 18 sekúnd sa presadili Findlay a Fominych. V závere ešte Takáč upravil výsledok strelou do prázdnej bránky.

Tipos extraliga – 45. kolo:
HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)
Góly: 23. Maier (Pecararo, Findlay), 54. Sersen (Findlay, Holway), 56. Findlay (Pecararo, Holway), 56. Fominych (Lukošik), 60. Takáč (Pecararo, Holway) – 5. D. Hudec (Baláž), 13. Immo (Ahl, Petráš). Rozhodovali: J. Konc ml., Hronský – Frimmel, Junek, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 4590 divákov.
Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Lukošik – Fominych, Mahbod, Takáč – Török, Šille, Hajnik – Kukumberg, Petráš, Dudáš
Trenčín: LaCouvee (54. Borák) – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Sloboda, Sojčík, Petráš – Giľák, Mikúš, Krajčovič

HK Poprad vyhral na ľade HC Mikron Nové Zámky 4:1. „Kamzíci“ predĺžili víťaznú sériu na 11 stretnutí a upevnili si post lídra. Novozámčanom patrí s 52 bodmi predposledné 11. miesto.

Domáci boli v hre o body až do 58. minúty, v ktorej definitívne poistil trojbodový zisk Popradu kanadský útočník Andrew Calof. Na konečných 4:1 upravil v hre bez brankára ďalší legionár Tyler Coulter.

HC Mikron Nové Zámky – HK Poprad 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 9. Loggins (Múčka) – 16. Záborský (Calof, Bjalončík), 31. Kukuča (Brincko, Coulter), 58. Calof (Dmowski, Coulter), 60. Coulter (Calof). Rozhodovali: Fridrich, Baluška – Hercog, Orolin, vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1358 divákov
Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Johnson, Prokeš, Michnáč – Stupka, Roy, Loggins – Múčka, Ondrušek, Števuliak – Ružek, Fafrák, Barto – Kováč
Poprad: Belányi – Betker, Svedberg, Kotvan, Brincko, D. Brejčák, J. Brejčák, Turan – Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Jendek, Mlynarovič, Peresunko – Kundrik, Suchý, Šotek

V Spišskej Novej Vsi sa zrodila výhra domácich nad HC 19 Humenné 6:3. Najvýraznejší podiel na tom mal útočník Martin Bakoš, ktorý strelil dva góly a pridal aj dve asistencie.

Humenčania zaznamenali šiestu prehru za sebou a skomplikovali si šance na záchranu, na predposledné Nové Zámky strácajú deväť bodov.

Spišiaci si pripísali tri body prvýkrát od 7. januára a na prvý Poprad majú deväťbodové manko. „Rysy“ položili základ úspechu v prostrednej časti hry.

Domáci sa v druhom dejstve strelecky presadili štyrikrát, pričom priamo na bránku hostí smerovalo iba deväť striel. Okrem Bakoša sa vydaril duel aj najproduktívnej­šiemu obrancovi súťaže, Ukrajinec Igor Merežko si pripísal tri body (2+1).

HK Spišská Nová Ves – HC 19 Humenné 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)
Góly: 15. Bakoš (Nellis, Björkung), 23. Vandas (Merežko, Bortňák), 31. Burgess (Archambault), 32. Merežko (Burgess, Bakoš), 39. Bakoš (z tr. strieľania), 49. Merežko (Archambault, Bakoš) – 36. Linet (Paršin, Sergijenko), 55. Kuru (Meliško, Pereskokov), 58. Pereskokov (Kuru, Sredl). Rozhodovali: Crman, Goga – Jurčiak, D. Konc ml., vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2847 divákov
Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Björkung, Groch, J. Valach – Archambault, Nellis, Bakoš – Džugan, Myklucha, Burgess – Majdan, Kerbashian, Rapáč – Hamráček, Bortňák, Vandas
Humenné: Kozel – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergijenko, Novota, Thomka – Paršin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Foss, Šoltés – Handlovský, Linet, Vaško – Horvát, Ragan, Borov – M. Krajňák

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad HC '05 Banská Bystrica 4:2. Liptáci uspeli po troch prehrách za sebou a upevnili si 10. priečku. „Barani“ zaznamenali tretiu prehru v sérii a sú tesne za prvou šestkou.

Domáci mali v úvodnom dejstve výraznú streleckú prevahu (19:6) a do vedenia ich poslal v 15. minúte Fekiač.

Liptákom vyšiel aj začiatok prostrednej časti, keď hosťom odskočili na rozdiel dvoch gólov zásluhou Berryho a Avcina.

Do prestávky duel zdramatizovali presnými zásahmi Luža s Gašparom, no v 58. minúte pridal poistku švédsky obranca Ullman, ktorý si otvoril strelecký účet v slovenskej extralige.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC '05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Góly: 15. Fekiač (Avcin, Quince), 22. Berry (Egle), 23. Avcin (Réway, Egle), 58. Ullman (Egle) – 26. Luža (Bačik, Matoušek), 26. Gašpar (Langkow, Stránský). Rozhodovali: Snášel, Žák – Hajnik, Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 670 divákov
L. Mikuláš: Krasikov – Žilka, Ullman, Mezovský, Thompson, Hraško, Fekiač, Vojtech – Avcin, Quince, Réway – A. Nauš, Egle, Berry – Valigura, Kriška, T. Nauš – Tkáč, Vankúš, Nespala
B. Bystrica: Rabčan – Bačik, Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka, Luža, Nielsen – Wilkins, Vela, Turnbull – Matoušek, Bíreš, Macek – Stránský, Langkow, Gašpar – Petriska, Faith, Výhonský

Zvolen bodoval vo štvrtom zápase v rade a v ôsmom z uplynulých deviatich, keď zdolal na svojom ľade Nitru 4:3 po samostatných nájazdoch.

Dva góly domácich dal v riadnom hracom čase útočník Marek Hecl, ktorý potom rozhodol v nájazdovom rozstrele.

Pod Pustým hradom predviedli oba tímy dynamický, rýchly hokej. Skóre otvorili domáci v 10. minúte Heclom z predbránkového priestoru po šikovnej prihrávke Lukoseviciusa, hostia vyrovnali o štyri minúty neskôr Newelom po rýchlej akcii a prihrávke Gatesa.

V strednom dejstve sa tešili Zvolenčania po strele Lukoseviciusa a dorážke Hecla pred odkrytou bránkou.

V tretej tretine vyrovnal v presilovke Buček, lenže početnú výhodu využil aj domáci tím presnou strelou Lukoseviciusa z kruhu – 3:2.

Nitrania však do tretice vyrovnali Lackom z uhla na dvakrát a zápas tak dospel do predĺženia. V ňom gól nepadol, takže rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy a v nich rozhodol Hecl.

HKM Zvolen – HK Nitra 4:3 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 10. M. Hecl (Lukosevicius, Gachulinec), 37. M. Hecl (Lukosevicius, Gachulinec), 49. Lukosevicius (M. Hecl, Zuzin), rozh. nájazd M. Hecl – 14. Newel (Gates, Stacha), 46. Buček (Jackson), 57. Lacka (Mezei). Rozhodcovia: Jobbágy, P. Stano – Kacej, Durmis, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše 46. M. Hults (Zvolen) DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, 2139 divákov.
Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Hain, Andersson, Gachulinec, Rauhauser, Sládok – R: Bondra, Šiška, Zuzin – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kolenič, Fortin, Kašlík – Marcinek, K. Gabor
Nitra: Aittokallio – Vitáloš, Stacha, Cotton, Mezei, Kousa, F. Gajdoš, P. Valent – Lacka, Čederle, Okoličány – Bubela, Gill, Buček – Newell, Gates, Jackson – Bačo, Pobežal, Matej Bača

HK Dukla Ingema Michalovce si odváža víťazstvo 3:2 z ľadu HC Košice. Víťazný gól strelil v 59. minúte útočník Radovan Puliš.

Košičania nedokázali doma zvíťaziť nad Michalovcami ani v treťom vzájomnom zápase sezóny. Domáci išli do vedenia v 7. minúte, keď Mikúš z ostrého uhla prekonal Škorvánka.

Michalovčania vyrovnali zásluhou Buca, ktorý pohotovo zužitkoval prihrávku Kabáča. Po presilovkovom góle Mikúša v druhej tretine domáci opäť viedli, no krátko na to Puliš zblízka dotlačil puk do bránky Riečického. Puliš sa napokon stal hrdinom hostí, keď strhol víťazstvo na stranu hostí.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 7. Mikúš (Jääskeläinen, Chovan), 34. Mikúš (Breton) – 11. Buc (Kabáč, Vašaš), 35. Puliš (Solenský, Valach), 59. Puliš (Santos). Rozhodovali: Novák, Klejna – Stanzel, Šoltés, vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše Lamper (Koš.) 10 min. osob. trest za nešp. správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5169 divákov.
Košice: Riečický – Lalonde, Olsson, Šedivý, Breton, Bartoš, Deyl – Jääskeläinen, Chovan, Mikúš – Lunter, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Bartánus – Rogoň, Havrila, Šimun
Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Drgoň, Cibák, Michalčin, Macejko – Valach, Suja, Puliš – Daugavinš, Newton, Santos – Heard, Solenský, Wilkins – Valach, Suja, Puliš – Vašaš, Buc, Kabáč

Najväčší hokejový štadión sveta je v Petrohrade Fotogaléria - 36 fotiek Všetky fotky
O dva týždne koniec. Viacerí hokejisti v Rusku...
Viac na túto tému: #hokej #extraliga #Dukla Trenčín #HC Slovan Bratislava