Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovan sa rozhodol konať. Končí Růžička aj najlepší strelec tímu, belasí už majú vyhliadnutú náhradu

Hokejový Slovan sa trápi, v tabuľke je predposledný a výkony nezodpovedajú slávnemu menu. Klub sa rozhodol reagovať.

14.12.2023 14:53 , aktualizované: 18:58
SR Hokej TEL 25.kolo Slovan Zvolen BAX Foto:
Vladimír Růžička počas zápasu Slovana so Zvolenom 8. decembra 2023.
debata (18)

Vladimír Růžička už nie je trénerom Slovana. Klub sa rozhodol ukončiť spoluprácu s českým trénerom, ktorý v posledných piatich zápasoch zaznamenal štyri prehry.

Růžička už štvrtkový dnešný tréning. Podľa informácii športového času bratislavský klub predstaví nového trénera v najbližších dňoch.

Slovan má mať záujem o Petra Oremusa, ktorý podobne ako Růžička pred pár dňami skončil v HKM Zvolen. Pre 60-ročného Růžičku to bol prvý trénerský angažmán mimo Česka. Slovan viedol v 22 zápasoch, v ktorých mal bilanciu 9 víťazstiev a 13 prehier.

zvolen oremus Čítajte viac Ahoj Peter, ahoj Andrej. A verím, že dovidenia. Vicemajstrovi došla trpezlivosť. Zvolen končí spoluprácu s oboma trénermi

Čistka sa dotkne aj hráčskeho kádra. S klubom by sa mali rozlúčiť najlepší strelec tímu Chris Brown a obranca Shawn Lalonde. Americký útočník Brown bol jednou z predsezónnych zahraničných akvizícii Slovana.

Ako jediný z tímu sa do druhej reprezentačnej prestávky dostal na dvojciferný počet gólov a so 14 presnými zásahmi bol najlepší strelec mužstva. V 24 dueloch nazbieral 20 kanadských bodov (14+6) a bol druhý v tímovej produktivite. V štatistikách mal aj 94 trestných minút a štyri mínusové body.

Kanadský obranca Lalonde pôsobil v Slovane od záveru septembra 2023, keď mal byť náhrada za krajana Matta Murphyho, s ktorým klub predčasne rozviazal zmluvu.

Lalonde nastúpil do 14 duelov, v ktorých získal 10 kanadských bodov za asistencie, do štatistík si pripísal aj 29 trestných minút a dva mínusové body.

Aj v tomto prípade sa pracuje na náhradách, jednu z nich chce Slovan predstaviť v priebehu budúceho týždňa.

Klub sa k situácii vyjadril na sociálnej sieti X, no bližšie informácie neposkytol: "Vedenie HC Slovan rokovalo v uplynulých hodinách o viacerých personálnych zmenách, ktorých súčasťou sú odchody, ako aj príchody.

Podrobnejšie informácie budeme môcť priniesť v priebehu piatku 15. decembra, po ich definitívnom potvrdení a odsúhlasení podmienok."

Slovenská suverenita v zápase proti Nórsku Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Pozrite si, ako to vyzeralo pri rekordnom...
18 debata chyba
Viac na túto tému: #tréner #HC Slovan Bratislava #Vladimír Růžička #Peter Oremus