Michalovce si v bitke o východ poradili s lídrom. Mizerná košická séria trvá, padol aj Slovan

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v šlágri 25. kola Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 4:2. Proti doterajšiemu lídrovi tabuľky predĺžili svoju víťaznú sériu už na osem zápasov.

08.12.2023 20:00 , aktualizované: 21:01
michalovce Foto: ,
Na snímke radosť hokejistov Michaloviec.

Michalovčania ťažili najmä z vydarenej prvej tretiny, v ktorej sa dostali do vedenia v 10. minúte zásluhou obrancu Michalčina.

dukla snv Čítajte viac Zápas Michalovce - Spišská Nová Ves sme sledovali ONLINE

Solenský a Bjalončík zvýšili na 3:0 a efektivitu domácich potvrdil v 23. minúte Heard – 4:0. Domáci mali zápas pod kontrolou a hoci sa hostia najmä v presilovkách dostali k tlaku, veľkou prekážkou bol pre nich michalovský brankár Škorvánek.

Ten prvýkrát inkasoval v 54. minúte z hokejky Majdana, na ktorého o štyri minúty nadviazal Nellis – 4:2. Záver však už ďalšie góly nepriniesol.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Spišská Nová Ves 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Góly: 10. Michalčin (Valach, Paločko), 16. Solenský (Heard, Michalčin), 20. Bjalončík (Acolatse, Macejko), 23. Heard (Valach, Solenský) – 54. Majdan, 58. Nellis
Rozhodovali: Krajčík, Žák – Stanzel, Jurčiak, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3049 divákov
Michalovce: Škorvánek – Bodák, Cibák, Bindulis, Michalčin, Macejko, Acolatse – Daugavinš, Pearson, Santos – Puliš, Heard, M. Valach – Paločko, Suja, Bjalončík – Vašaš, Solenský, Kabáč – Prokopovič
Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, J. Valach, Groch, Žiak, Romaňák – Archambault, Nellis, Bakoš – Burgess, Kerbashian, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Drábek, Bortňák, Vartovník

Zvolen opäť uspel v Bratislave

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 25. kola na ľade Slovana Bratislava 4:2. Zverenci Petra Oremusa tak po dvoch prehrách opäť naplno bodovali.

V tabuľke im patrí 4. miesto so ziskom 41 bodov, Slovan je s 32 bodmi na 9. mieste.

slovan, zvolen Čítajte viac Zápas Slovan - Zvolen sme sledovali ONLINE

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Góly: 31. Korenčík (Poirier, Pecararo), 49. Brown (Ranford, Preisinger) – 6. Zuzin (Sládok, Hain), 11. Langkow (Hain), 43. Šiška (Viedenský), 57. Kašlík.
Rozhodovali: J. Konc ml., Stano – Frimmel, Tichý, vylúčení: 5:3 na 2 min., navyše Sládok (Zvolen) 5+DKZ za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4124 divákov.
Slovan Bratislava: Godla – Korenčík, Lalonde, Demo, Gachulinec, Beňo, Golian – Takáč, Findlay, Brown – Ranford, Poirier, Pecararo – Žitný, Šille, Lukošík – Jasenec, Preisinger, Fominykh – Jendek, Masnica
HKM Zvolen: Trenčan – Hain, Sládok, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Šiška, Langkow, Bondra – Kašlík, M. Hults, Mucha – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Csányi

Košická séria trvá

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom 25. kole Tipos extraligy nad HC Košice 4:2. „Kamzíci“ triumfovali v šiestom zápase v sérii a potvrdili 5. miesto tabuľky.

Košičania zaznamenali štvrtú prehru za sebou a nevyužili šancu triumfom sa dostať pred Spišskú Novú Ves na čelo tabuľky. Zostali na druhej priečke o dva body za lídrom.

Výnosy klubov hokejovej extraligy v minulom roku Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Údaje pochádzajú z účtovných závierok...

Hostia sa dostali do vedenia v 8. minúte, keď Hunter Fejes v hre 4 na 4 prekonal brankára Adama Vaya. Obranca domácich Oldrich Kotvan však už po pätnástich sekundách druhej tretiny vyrovnal na 1:1.

Košičania v úvode tretej časti opäť viedli, presadil sa Alex Breton počas presilovej hry. „Kamzíci“ však rovnako v početnej výhode vyrovnali, keď Tyler Coulter zasunul puk za brankára Dominika Riečického.

Popradčania však rozhodli 93 sekúnd pred koncom tretieho dejstva, hosťujúci Jens Olsson urobil chybu a Patrik Svitana ju potrestal. Výsledok upravil ešte Tomáš Záborský strelou do prázdnej bránky.

HK Poprad – HC Košice 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 21. Kotvan (Kukuča), 46. Coulter (Dmowski, Záborský), 59. Svitana (Coulter, McFadden), 60. Záborský (Dmowski, Kotvan) – 8. Fejes (Breton, Lunter), 42. Breton.
Rozhodovali: Novák, Klejna – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2685 divákov.
Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák, Mešár – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Záborský – Paločko, Mlynarovič, Svitana – Šotek, Suchý, Bodnár
Košice: Riečický – Ferenc, Breton, Olsson, Šedivý, Bartoš, Mihalik, Dravecký – Lamper, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Rogoň, Šimun, Lunter – Bačo, Havrila, Jokeľ

Dráma v Banskej Bystrici

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vyhrali v dueli 25. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 4:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Andrej Bíreš.

Banskobystričania viedli ešte päť minút pred koncom tretej tretiny 3:1, no Hannu Kuru v 58. minúte vyrovnal.

Domáci však zvládli nájazdy, keď okrem Bíreša sa presadil aj Marcus Vela, pričom ani jeden z štyroch Humenčanov neskóroval. Domáci si zabezpečili štvrté víťazstvo za sebou.

HC' 05 Banská Bystrica – HC 19 Humenné 4:3 pp a sn (0:1, 1:0, 2:2 – 1:0)
Góly: 28. Turnbull (Vela), 48. Turnbull, 53. Bačik (Wilkins, Vela), rozhodujúci sam. nájazd Bíreš – 20. Kuru (Lapšanský), 56. Borov (Glazkov), 58. Kuru (Handlovský).
Rozhodovali: Fridrich, Baluška – M. Orolín, Pribula, vylúčení na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0
Banská Bystrica: Belányi – Šenkeřík, Bačik, Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Výhonský, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Štrauch, Štránský, Plančár
Humenné: Kozel – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Ďakov, Novota, Fereta – Šoltés, Kuru, Lapšanský – Handlovský, Linet, Borov – Lačný, Krajňák, Horvát – Thomka, Ragan

Nitra padla na Liptove

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v piatkovom stretnutí 25. kole Tipos extraligy nad HK Nitra 3:1.

Liptáci zabodovali naplno tretíkrát z uplynulých štyroch stretnutí a bodovo sa dotiahli na svojho súpera. Nitrania naopak neuspeli vo štvrtom z predchádzajúcich piatich duelov.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 8. Avcin (Réway), 11. Nauš (Egle, Vasiliev), 60. Berry (Nauš) – 59. Gates (Harper, Buček).
Rozhodovali: Goga, Štefík – Kacej, Lauff, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 701 divákov.
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Lalík, Mezovský, Vasiliev, Žilka, Fekiač, Hraško, Nátny – Lahtinen, Quince, Réway – Berry, Egle, A. Nauš – Sukeľ, Uhrík, Avcin -Tkáč, Vankúš, Valigura – Vojtech
Nitra: Kašík – Cotton, Bača, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pánik – Jackson, Gill, Buček – Bubela, Gates, Harper – Lacka, Čederle, Okoličány – Vybiral, Slovák, Bajtek – Nemec

Trenčín hazardoval s náskokom

Hokejisti Nových Zámkov prehrali v piatkovom zápase 25. kola Tipos extraligy doma s Duklou Trenčín 3:5. Nezabodovali tak v šiestom stretnutí v sérii.

Trenčania si pripísali druhý triumf za sebou a preskočili svojho súpera na 10. miesto tabuľky. O dva presné zásahy víťazov sa postaral Jonathan Charbonneau.

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)
Góly: 44. J. Mikúš (Novajovský), 53. Laurenčík (J. Mikúš, Johnson), 55. Lee (Stupka, Roy) – 6. Pietroniro, 25. Ahl (Baláž, Eriksson), 32. Charbonneau (Conway, Giľák), 45. Baláž (Kupec), 60. Charbonneau (Petráš).
Rozhodovali: Výleta, Snášel – Šoltés, Vyšný, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1
N. Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Roman, Novajovský, Kozák, Ružek – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Michnáč, Roy, Stupka – Števuliak, Prokeš, Šišovský – Kováč, Ondrušek, Fafrák – Ružek
Trenčín: Borák – Pietroniro, Starosta, Kupec, Ekberg, M. Hudec, Nemčík, Hrenák – Eriksson Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Petráš, Vaňo, Sloboda – Giľák, Sojčík, Krajčovič – Tomík

Aktualizujeme

Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #HKM Zvolen #HC Slovan Bratislava #HK Poprad #HK Dukla Ingema Michalovce #HK GROTTO Spišská Nová Ves