Slovan sa spamätal a Humenné vybavil za pár minút. Bakoš sa blysol čistým hetrikom, Bystrica zdolala lídra

Hokejisti HC Slovan Bratislava zdolali v nedeľnom 24. kole Tipos extraligy domáce HC 19 Humenné 5:1. Až sedem kanadských bodov si v zápase pripísalo druhé útočne trio Slovana - Pecararo, Poirier, Ranford.

03.12.2023 18:59 , aktualizované: 19:23
SR Hokej TEL 24. Zvolen Michalovce BBX Foto:
Radosť hráčov Slovana po strelení gólu.

Začiatok duelu na ľade nováčika pripomínal šachovú partiu. Hralo sa na oboch stranách, no bez väčších príležitostí či hernej prevahy jedného tímu.

Skóre sa prvýkrát zmenilo v 11. minúte, keď sa presadil Ranford. Domáci však stihli tesne pred prvým klaksónom vyrovnať vo vlastnom oslabení po bekhendovom zakončení Kuruho.

Chlieb sa lámal počas prostrednej tretiny. „Belasí“ v nej udreli až štyrikrát, keď sa postupne na streleckú listinu zapísali Šille, Finlay a dvakrát Poirier.

Po štvrtom góle nahradil v humenskej bráne Kozla Rus Galimov. V poslednej dvadsaťminútovke už diváci gól nevideli a hostia tak po piatkovej zahanbujúcej prehre v Michalovciach (1:10) zdolali Humenné o štyri góly.

24. kolo Tipos extraligy:
HC 19 Humenné – HC Slovan Bratislava 1:5 (1:1, 0:4, 0:0)
Góly: 20. Kuru (Handlovský) – 11. Ranford (Pecararo, Poirier), 22. Šille (Takáč), 25. Poirier (Pecararo, Ranford), 28. Findlay (Golian, Brown), 30. Poirier (Lalonde, Korenčik). Rozhodovali: Jobbágy, Snášel – Šoltés, Pribula, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0.
Humenné: Kozel (28. Galimov) – Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta – Pereskokov, Kuru, Handlovský – Šoltés, Lucenius, Borov – Horvát, Linet, Lačný – Ragan, Krajňák, Thomka
Slovan: Godla – Lalonde, Korenčík, Golian, Beňo, Gachulinec, Demo, Jendek, Masnica – Brown, Findlay, Takáč – Pecararo, Poirier, Ranford – Fominych, Šille, Žitný – Jasenec, Preisinger, Török

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 3:2. Spišiaci potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na domácom ľade, na ktorom triumfovali vo všetkých 12 doterajších dueloch.

HK Dukla Michalovce Čítajte viac Výprask desaťročia. Slovan s hanebným debaklom od Michaloviec: Obrovská hanba, uviedol Kapuš

Útočník Martin Bakoš zaznamenal čistý hetrik. Hostia sa dostali do vedenia v 9. minúte, keď Alexander Avcin v presilovej hre prekonal brankára Filipa Suráka.

Spišiaci však o dve minúty vyrovnali, počas početnej výhody sa presadil Martin Bakoš a zaznamenal svoj prvý gól v sezóne. V 15. minúte domáci upravili na 2:1 a opäť bol strelcom presného zásahu Bakoš.

Diváci čakali na ďalší presný zásah až do tretej časti. Igor Merežko našiel pred bránou úplne voľného Bakoša, ktorý skompletizoval hetrik.

Liptovský Mikuláš o 57 sekúnd znížil na 2:3 vďaka Adriánovi Valigurovi, no to bolo z jeho strany už všetko.

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 11. Bakoš (Kerbashian, Valach), 15. Bakoš (Archambault, Žiak), 48. Bakoš (Merežko, Archambault) – 9. Avcin (Vasilyev, Sukeľ), 49. Valigura (Tkáč, Vankúš). Rozhodovali: Korba, Štefík – D. Konc ml., Bogdaň, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2612 divákov.
Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, Valach, Groch, Žiak, Romaňák, Vaverčák – Archambault, Nellis, Bakoš – Drábek, Kerbashian, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Danielčák, Bortňák, Vartovník – Zöld
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Lalík, Mezovský, Vasilyev, Žilka, Fekiač, Hraško, Nátny – Lahtinen, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Sukeľ, Uhrík, T. Nauš – Tkáč, Vankúš, Valigura

Banská Bystrica zdolala na svojom ľade Košice 2:1 a pripísala si tak tretiu výhru v sérii. Hostia z východu republiky zaknihovali na opačnej strane tretiu prehru po sebe. Víťazný gól strelil obranca Patrik Bačík.

Domáci mali skvelý úvod, keď už v 28. sekunde zvonila žŕdka po stere Šenkeříka spoza kruhu a o desať sekúnd sa tešili z gólu Petrisku, ktorý tečoval puk v medzikruží po strele obrancu Stránskeho – 1:0.

kosice - adler - kopia  3 Čítajte viac Zápas Medzi Banskou Bystricou a Košicami sme sledovali ONLINE

Duel prerušilo prasknuté plexisklo na tridsať minút spolu z predčasnou prestávkou a po nej sa už skóre v dohrávanej prvej a celej druhej tretine nezmenilo.

Viac z hry i šancí mali Bystričania, najmä Vela, Šenkeřík a v úniku Petriska, Janus podržal svoj tím.

V tretej tretine hostia vyrovnali po strele Bretona z ľavej strany, ale dlho sa z vedenia netešili, pretože na opačnej strane prinavrátil vedenie „baranom“ Bačík koncovkou spoza kruhu a tím spod Urpína ustál aj hru súpera v šestici bez brankára.

HC' 05 Banská Bystrica – HK Košice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 1. Petriska (D. Stránsky, R. Faith), 55. Bačík (Gašpar) – 51. Breton (Berger), Rozhodcovia: Výleta, P. Stano – Gegáň, Tichý. Vylúčení na 2. min: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2013 divákov.
Banská Bystrica: Krošelj – Šenkeřík, Bačík, D. Stránsky, Hora, Luža, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, Adam, Faith – Gašpar, Bíreš, Macek – Výhonský, A. Stránsky, Štrauch
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš, Mihálik – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Berger, Lunter – Rogoň, Michal Chovan, Bartánus – Bačo, Šimun, Havrila

HK Poprad zvíťazil na ľade HK Dukla Trenčín 5:1. „Kamzíci“ triumfovali v piatom zápase za sebou a posunuli sa na 4. miesto tabuľky. Trenčania pridali druhú prehru po sebe a zostali na 11. priečke.

Ukrajinský útočník hostí Oleksandr Peresunko otvoril skóre duelu v 3. minúte, keď sa presadil po individuálnej akcii v presilovej hre.

Popradčania zvýšili svoje vedenie ešte počas prvej tretiny. Garret McFadden zaznamenal v oslabení svoj prvý gól v sezóne.

„Kamzíci“ v druhom dejstve pridali ďalšie dva presné zásahy a mali k dobru už štvorgólový náskok. Presne zakončili Tomáš Záborský a premiérovo aj Boris Brincko.

V 56. minúte Andrej Kukuča upravil na 5:0. Za domácich znížil 72 sekúnd pred koncom Scott Conway a prekazil čisté konto Adamovi Vayovi.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 59. Conway (Ahl, Pietroniro) – 3. Peresunko (McFadden), 15. McFadden, 37. Záborský (Urbánek), 39. Brincko (Calof, Mlynarovič), 56. Kukuča (Peresunko, McFadden). Rozhodovali: Žák, Klejna – Orolin, Valo, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1565 divákov.
Trenčín: LaCouvee (41. Borák) – Pietroniro, Starosta, Kupec, Ekberg, M. Hudec, Nemčík – Giľák, Sojčík, D. Hudec – Charbonneau, Conway, Ahl – Sloboda, Lichanec, Krajčovič – Petráš, Baláž, Immo
Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák, Mešár – Peresunko, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Svitana – Šotek, Paločko, Bodnár

HK Dukla Ingema Michalovce triumfovala na ľade Zvolena 4:3. Domáci prehrali vo ôsmom z uplynulých deviatich zápasov a v tabuľke klesli na štvrté miesto.

Michalovčania zaznamenali siedme víťazstvo za sebou a dostali sa na tretiu priečku, práve pred svojho nedeľného súpera.

Hostia v prvej tretine potvrdili formu z uplynulého obdobia a strelili dva góly v presilových hrách. V 5. minúte Radovan Puliš tečoval strelu Milanu Pišoju a o sedem minút neskôr zakončil presne Mitchell Heard.

Zvolenčania však v druhej časti vyrovnali stav na 2:2. V 27. minúte znížil Marek Viedenský a pred prestávkou skóroval v presilovke Radovan Bondra.

Domáci sa v treťom dejstve dostali prvýkrát do vedenia vďaka Branislavovi Kubkovi, no Michalovčania stav zvrátili a získali tri body. Svoj prvý gól v sezóne dosiahol Kristofers Bindulis a v závere rozhodol Mathew Santos.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
Góly: 27. Viedenský (Zuzin, Sládok), 39. Bondra (C. Hults, Mucha), 47. Kubka (Fekiač, Kolenič) – 5. Puliš (Pišoja, Michalčin), 12. Heard (Solenský), 49. Bindulis (Daugavinš), 58. Santos (Pearsopn). Rozhodovali: Crman, J. Konc ml. – Ordzovenský, Stanzel, vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1402 divákov.
Zvolen: Kupsky – Hain, Rauhauser, Mudrák, Sládok, Kubka, C. Hults, Čulík – Šiška, M. Hults, Bondra – Mucha, Langkow, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Csányi
Michalovce: Škorvánek – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Stripai – Daugavinš, Pearson, Santos – Puliš, Heard, Valach – Paločko, Suja, Bjalončík – Vašaš, Solenský, Kabáč

Draftové jednotky a ich vstup do zámorskej NHL Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
V rebríčku nájdete najproduktívnejšie draftové...
Viac na túto tému: #hokej #extraliga #HC Slovan Bratislava #HC 19 Humenné