Suverénni Spišiaci si upevnili pozíciu lídra extraligy. Slovan opäť prekvapil, teraz pozitívne

Hokejisti trápiaceho sa Slovana Bratislava prekvapili a zvíťazili na ľade druhého Zvolena 5:3. Na čele extraligy si po 14. kole upevnila pozíciu Spišská Nová Ves. V nedeľnom stretnutí si poradila na domácom ľade s Michalovcami 6:2.

29.10.2023 18:32 , aktualizované: 20:32
Spišská Nová Ves Foto: ,
Gólová radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi po jednom zo šiestich gólov v bránke Michaloviec.

Zemplínčanom tak nevyšiel náročný dvojboj, keď sa v priebehu troch dní stretli s dvoma najlepšími družstvami súťaže a prehrali dvakrát rovnakým výsledkom so Zvolenom i Spišiakmi. Tí po nedeli zvýšili náskok v tabuľke na druhý Zvolen na štyri body.

Tipos extraliga – 14. kolo:
HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
Góly: 3. Džugan (Vandas, Myklucha), 13. Kerbashian (Archambault), 30. Burgess (Ališauskas, Kerbashian), 43. Nellis (Burgess, Merežko), 45. Burgess (Archambault, Myklucha), 54. Merežko (Myklucha, Nellis) – 48. Pišoja (Acolatse), 57. Solenský (Valach, Michalčin). Rozhodovali: Rojík, Štefik – Valo, Durmis, vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3480 divákov.
Spišská N. Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Knižka, Žiak, Oullet-Beaudry, Groch – Burgess, Kerbashian, Archambault – Drábek, Nellis, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Hamráček, Bortňák, Vartovník
Michalovce: Glosár – Acolatse, Pišoja, Macejko, Bindulis, Michalčin, Mihalik, Cibák – Daugaviňš, Suja, Paločko – Varga, Bjalončík, M. Valach – Vašaš, Buc, Kabáč – Heard, Solenský, Santos

Slovan zabral naplno vo Zvolene

Hokejisti Slovana rozhodli o výhre 5:3 troma gólmi na začiatku druhej tretiny. V prvej Zvolen využil jednu z dvoch presiloviek, keď sa od modrej presadil C. Hults pri dobrom clonení Bondru. Lenže Slovanisti častejšie strieľali a napokon vyrovnali Minárikom z medzikružia po zaváhaní domácej defenzívy.

Hostia na začiatku druhej tretiny dvoma rýchlymi gólmi z dorážok Minárika a Fominycha otočili stav na 3:1. Následne zvonili žŕdky po strelách bratislavského Lukašíka a na opačnej strane M. Hultsa. V 26. minúte vyhnal Kupskyho z bránky Korenčík, ktorý vymietol spomedzi kruhov horný roh a medzi žrde putoval Trenčan.

Domácich to nakoplo a 22 sekúnd pred druhou prestávkou znížil osamotený Marcinek bekhendom pred Coreauom na 2:4. V tretej tretine prekvapil gólmana Slovana parádnou strelou od modrej čiary center štvrtej formácie Šiška a bolo to len o gól. Lenže potom Zvolen už druhýkrát v tejto časti zle striedal a z presilovky zvýšil O'Brien na konečných 5:3.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Góly: 6. C. Hults (M. Hults), 40. Marcinek (Hain, Viedenský), 53. Šiška (Csányi, Kolenič) – 10. Minárik (Ranford), 22. Minárik (Preisinger, Ranford), 22. Fominych (Takáč, Pecararo), 26. Korenčík (Brown), 56. O'Brien (Ranford, Findlay). Rozhodcovia: Korba, Orolin – Stanzel, Gegáň. Vylúčení na 2. min: 3:3, presilovky: 1:1 , oslabenia: 0:0, 3677 divákov.
Zvolen: Kupsky (26. Trenčan) – Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Haborák – Kašlík, Langkow, R. Bondra – M. Hecl, M. Hults, Mucha – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, Šiška, Kolenič
Slovan: Coreau – Golian, Beňo, Korenčík, Scheid, Maier, Gachulinec, Kralovič – O'Brien, Findlay, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Fominych, Takáč, Pecacaro – Török, Masnica, Lukošík – Výhonský

Drámu v Košiciach rozhodli posledné minúty

Hokejisti HC Košice vyhrali v dueli 14. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:2. V tabuľke tak poskočili na tretiu priečku, na lídra zo Spišskej Novej Vsi strácajú sedem bodov. Poprad je priebežne deviaty.

Košičania začali doma aktívne, no súper odolal úvodnému tlaku a na konci 10. minúty využil presilovku – skóre otvoril delovkou obranca Oliver Turan. Domáci prekonali brankára Ádáma Vaya až v druhej polovici duelu, keď na 2:1 otočili Matúš Havrila a Filip Krivošík.

Poprad síce dokázal vyrovnať zásluhou Ryana Dmowského, no v záverečných dvoch minútach rozhodol dvoma gólmi o triumfe domácich americký obranca Cooper Zech.

HC Košice – HK Poprad 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 34. Havrila (Rogoň, Bačo), 40. Krivošík (Pollock, Jääskeläinen), 59. Zech (Fejes, Jääskeläinen), 60. Zech (Krivošík, Chovan) – 10. Turan (Urbánek, Dmowski), 53. Dmowski (Betker, Kukuča). Rozhodovali: Konc, Hronský – Ordzovenský, Pribula, vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Kundrik (Poprad) 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3114 divákov.
Košice: Riečický – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Bartoš, Dravecký – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Lunter, Chovan, Krivošík – Bartánus, Šimun, Lamper – Rogoň, Havrila, Bačo
Poprad: Vay – Brejčák, Brincko, Betker, McFadden, Kotvan, Turan, Česánek – Kundrik, Mlynarovič, Svitana – Dmowski, Coulter, Kukuča – Jendek, Urbánek, Šotek – Paločko, Suchý, Peresunko

Dukla sa dočkala po šiestich prehrách

Hokejisti Dukly Trenčín ukončili sériu šiestich prehier, keď zdolali MIKRON Nové Zámky 3:2 po predĺžení. O rozhodujúci presný zásah sa postaral v 62. minúte po individuálnej akcii Tomáš Starosta. Novozámčania prehrali tretí duel v sérii.

HK Dukla Trenčín – HC MIKRON Nové Zámky 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 5. Nemčík (M. Hudec, D. Hudec), 26. Krajčovič (J. Mikúš, Sloboda), 62. Starosta (Mráz) – 19. Farley (Kozák, Roy), 23. Kováč (Fafrák, Laurenčík), vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Tichý, Orolín, 1318 divákov
Trenčín: LaCouvee – Kupec, Starosta, Hlaváč, Bokroš, M. Hudec, Nemčík – Giľák, Baláž, D. Hudec – Charbonneau, Conway, Eriksson Immo, Bezúch, Mráz, Varga – Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič Petráš – Feranec
Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák – Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Loggins, Roy, Farley – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Fafrák, Barto, Kováč – Ružek

Domáce zlyhanie Nitry, Liptáci si zastrieľali

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš deklasovali Nitru na jej ľade 8:2. Hostia položili základ úspechu v prostrednej časti, v ktorej strelili štyri góly. Liptáci zaznamenali prvý triumf po dvoch prehrách a ukončili „corgoňom“ sériu troch víťazstiev.

Liptovský Mikuláš zdolal Nitru v druhom vzájomnom stretnutí tejto sezóny. Duel rozhodla druhá tretina, keď statickí Nitrania dovolili hosťujúcim hráčom až príliš veľa.

Troma bodmi sa v druhej časti blysol útočník Martin Réway, ktorý dva góly strelil a na jeden prihral. „Corgoni“ sa nedokázali v tretej tretine otriasť a inkasovali ďalšie dva góly.

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:8 (2:2, 0:4, 0:2)
Góly: 7. Okoličány (Bača, Kašík), 13. Hrnka (Bubela, Cotton) – 10. Vojtech (Uhrík, Sukeľ), 10. Egle (Berry, Miller), 30. Réway (Sukeľ), 37. Quince (Réway), 39. Réway (Quince), 40. Berry (Egle, Valigura), 51. Miller (Wardley). Rozhodovali: Crman, Krajčík – Vyšný, Jedlička, vylúčení: 7:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3216 divákov.
Nitra: Kašík (40. Beržinec) – Mezei, Cotton, Gajdoš, Fatul, Bača, Vitáloš – Buček, Gill, Harper – Jackson, Gates, Bubela – Griffin, Hrnka, Čederle – Okoličány, Slovák, Lacka
L. Mikuláš: Krasikov – Nátny, Wardley, Mezovský, Miller, D. Jendroľ, Fekiač, Lalík, Žilka – J. Sukeľ, Uhrík, Vojtech – Avcin, Quince, Réway – Valigura, Egle, Berry – Tkáč, Klíma, Nespala

Tesné víťazstvo Bystričanov u nováčika

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali s Banskou Bystricou 2:3. Nováčik zostal v tabuľke na poslednom mieste, avšak už so štvorbodovým mankom na Trenčín, ktorý bodoval proti Novým Zámkom (3:2 pp).

Domáci išli do vedenia vo vyrovnanej prvej tretine zásluhou Adama Lapšanského, ktorý na konci oslabenia unikol banskobystrickej obrane. V druhej tretine však hostia skóre otočili, keď sa najskôr v 28. minúte presadil gólom v oslabení Kanaďan Matt Wilkins, na ktorého o päť minút nadviazal Roman Žitný.

Aj napriek tomu, že Humenné v tretej tretine vyrovnalo gólom Hannuho Kuruho, posledné slovo v zápase mali Banskobystričania – víťazný gól zaznamenal v 54. minúte Rastislav Gašpar.

HC 19 Humenné – HC '05 Banská Bystrica 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 6. Lapšanský (Linet), 46. Kuru (Diakov, Pereskokov) – 28. Wilkins (Vela), 32. Žitný (Faith, Petriska), 54. Gašpar (Bíreš). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.
Humenné: Galimov – Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický – Šoltés, Krajňák, Borov – Handlovský, Linet, Kriška – Lapšanský, Kuru, Pereskokov – Michalík, Lačný, Vaško
Bystrica: Belányi – Bačik, Hora, Ďatelinka, Eichwede-Wilde, Holenda, Luža, Žabka – Wilkins, Adam, Vela – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Žitný, Petriska, Faith – Macek, Stránsky, Faith

Standings provided by Sofascore
Viac na túto tému: #HK Spišská Nová Ves #HK Dukla Ingema Michalovce #Tipos extraliga