Slovan si zastrieľal, Poprad odrovnal za deväť minút. Bitku o východ vyhrala Spišská

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 7:2.

13.10.2023 19:24
slovan Foto:
Hokejisti Slovana.

Dočkali sa tak prvého domáceho triumfu v novej sezóne. Kanadský útočník Brendan Ranford zaznamenal v druhom stretnutí za „belasých“ opäť hetrik a pridal asistenciu.

Slovan položil základ triumfu už v prvej tretine, keď strelil počas desiatich minút tri presné zásahy.

V 2. minúte otvoril skóre Tomáš Török, domáci potom využili dve presilové hry, keď sa presadili kanadskí útočníci Ranford a Chris Brown.

slovan, poprad Čítajte viac ONLINE: Zápas Slovan - Poprad sme sledovali naživo

Popradčania v úvode druhej časti počas troch minút rýchlo znížili na 2:3, keď najprv skóroval Tomáš Záborský a potom Patrik Svitana prekvapil brankára Jareda Coreaua.

Slovanisti však do prestávky opäť získali trojgólový náskok a v treťom dejstve ešte potvrdili triumf.

Člen predstavenstva Pavol Hofstädter odovzdal pred duelom domácemu kapitánovi Michalovi Sersenovi symbolický dres, pretože odohral 500 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži.

Tridsaťsedemročný obranca dosiahol tento míľnik počas minulého týždňa.

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
Góly: 2. Török (Masnica), 6. Ranford (Brown, Findlay), 10. Brown (Lalonde, O'Brien), 28. Takáč (Ranford, Findlay), 36. Minárik (Preisinger), 47. Ranford (Preisinger, Minárik), 56. Ranford (Beňo) – 21. Záborský (Dmowski, Kotvan), 24. Svitana.
Rozhodovali: Stano, Krajčík – D. Konc ml., Frimmel, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Výhonský, Petráš – Betker, Drgoň všetci 5 min+DKZ za hrubosť, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 4187 divákov.
Slovan: Coreau – Romančík, Sersen, Lalonde, Golian, Gachulinec, Maier, Beňo – O'Brien, Findlay, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Takáč, Masnica, Pecararo – Výhonský, Petráš, Török
Poprad: Vay (10. Valluš) – McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Drgoň, Brejčák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Šotek – Kukuča, Jendek, Záborský – Gerlach, Coulter, Dmowski – Urbánek, Suchý, Kundrik

Michalovce potiahol Daugavinš

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali v 9. kole Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 2:1. Domáci zvíťazili po dvoch zápasoch, v ktorých sa im nepodarilo získať ani bod.

O oba góly sa postaral lotyšský legionár Kaspars Daugaviņš. Jeho tím je tak na šiestom mieste tabuľky s rovnakým počtom bodov ako Košice a Slovan. Novozámčania sú druhí, s rovnakým počtom bodov ako Zvolen, ktorý mal zápas k dobru.

Skóre otvoril až v druhej tretine domáci Tomáš Mikúš po prihrávke Radeka Prokeša spoza bránky. Daugaviņš vyrovnal na konci prostredného dejstva, keď profitoval z akcie Chasea Pearsona. Ten istý hráč zariadil svojmu tímu plný bodový zisk štyri a pol minúty pred koncom, skóroval z brejku v oslabení.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC MIKRON Nové Zámky 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 39. Daugavinš (Pearson), 56. Daugavinš – 22. T. Mikúš (Prokeš).
Rozhodovali: Orolin, Štefik – Ordzovenský, Valo, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2664 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Fedor, Korenčik – Daugavinš, Newton, Santos – Valach, Newton, Heard – Stripai, Solenský, Bjalončík – Vašaš, Buc, Kabáč
Nové Zámky: Ovečka – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Novajovský – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Fafrák, Barto, Kováč

Spišská potvrdila pozíciu lídra

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v piatkovom zápase 9. kola Tipos extraligy nad úradujúcim majstrom HC Košice 3:2. Domáci zvíťazili tretíkrát za sebou a udržali sa na čele tabuľky.

O víťazstve domácich rozhodol v 48. minúte Juraj Majdan, od ktorého korčule sa puk odrazil do bránky. Jeho tím sa dostal do vedenia tretíkrát a do konca zápasu si ho už ustrážil.

spišská, košice Čítajte viac ONLINE: Východniarske derby Spišská - Košice sme sledovali naživo

Košice figurujú priebežne na piatom mieste, s rovnakým počtom bodov ako Michalovce a Slovan. V domácej súťaži si pripísali druhú prehru za sebou.

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 3:2)
Góly: 5. Kerbashian (Burgess, Majdan), 28. Bortňák (Archambault, Merežko), 48. Majdan (Kerbashian, Ališauskas) – 21. Jääskeläinen (Breton, Berger), 36. Bartánus (Bačo, Šimun).
Rozhodovali: Hronský, Rojík – Jurčiak, Orolin, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3278 divákov.
HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Ouellet-Beaudry, Groch – Džuga, Nellis, Archambault – Burgess, Kerbashian, Majdan – Rapáč, Myklucha, Drábek – Hamráček, Bortňák, Vartovník
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Bartoš, Deyl, Hudec – Krivošík, Pollock, Fejes – Rogoň, Chovan, Lunter – Jääskeläinen, Berger, Lamper – Bačo, Šimun, Bartánus

Deväť gólov v Nitre

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom stretnutí 9. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad Duklou Trenčín 6:3. „Corgoni“ zaznamenali prvýkrát v novom ročníku druhý triumf za sebou a odpútali sa od posledného Humenného na rozdiel troch bodov. Autorom víťazného gólu bol kanadský útočník Stephen Harper.

Atraktívna prvá tretina priniesla až päť gólov, z toho tri padli v početnej výhode. Nitrania vstupovali do prostrednej časti hry s chuťou otočiť nepriaznivý stav 2:3, čo preukázali aj hrou.

Pavol Demitra Čítajte viac Kanaďan a Američan sa stavili s Demitrom pri bazéne. Po chvíli neveriacky krútili hlavami

Domáci jasne dominovali, prestrieľali súpera 17:4, no jeden gól sa im mohol máliť. Napokon ich to však mrzieť nemuselo, pretože aj záverečná dvadsaťminútovka im vyšla.

Rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 44. minúte kanadský útočník Stephen Harper a dvoma gólmi spečatili tri body pre Nitranov Tomáš Hrnka a do prázdnej bránky v zápase dvojgólový Robby Jackson.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 6:3 (2:3, 1:0, 3:0)
Góly: 2. Bajtek (Hrnka), 17. Jackson (Gates), 30. Buček (Harper, Bubela), 44. Harper, 47. Hrnka (Mezei, Gill), 60. Jackson (Vitaloš, Bača) – 9. Baláž (Conway, Lichanec), 11. Pietroniro (Charbonneau, Petráš), 19. Pietroniro (Sloboda, Conway).
Rozhodovali: Crman, Fridrich – Gegáň, Jedlička, vylúčení: 7:12 na 2 min, navyše: Nemčík (Trenčín) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 2819 divákov.
Nitra: Kašík – Mezei, Kubeš, Gajdoš, Fatul, Bača, Vitaloš, Valent – Buček, Gill, Harper – Bubela, Gates, Jackson – Bajtek, Hrnka, Slovák – Griffin, Pobežal, Lacka – Ridzoň
Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hlaváč, Nemčík, Bokroš – Charbonneau, Baláž, Š. Petráš – Hertzberg, Conway, Immo – D. Hudec, Sojčík, Giľák – M. Sloboda, Lichanec, Krajčovič

Liptáci zdolali nováčika

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v piatkovom zápase 9. kola Tipos extraligy nad nováčikom súťaže HC 19 Humenné 4:1.

Išlo o historicky prvý súťažný duel týchto tímov. Liptáci si pripísali už piate víťazstvo v sezóne, po ktorom sú so 14 bodmi na priebežnom 5. mieste tabuľky. Humenné prehralo tretí duel za sebou a na poslednom 12. mieste má trojbodové manko na Nitru.

Liptáci boli počas zápasu výrazne strelecky aktívnejší (43:20) a prevahu postupne prejavili aj gólmi. V prvej tretine skóroval Egle, v druhej zvýšil na 2:0 najlepší strelec mužstva Avcin, pre ktorého to bol už 10. gól v sezóne.

V závere druhej časti skorigoval skóre v presilovke Šoltés, pre ktorého to bol prvý gól v drese Humenného. Domáci poistili svoj náskok v tretej časti, v nej sa prvýkrát v ročníku presadil Nauš, na ktorého krátko na to nadviazal Quince.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC 19 Humenné 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Egle (Nauš, Berry), 27. Avcin (Miller), 45. Nauš (Egle, Miller), 46. Quince (Avcin, Jendroľ) – 38. Šoltés (Sergijenko, Pereskokov).
Rozhodovali: Korba, Novák – Tichý, Durmis, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1242 divákov
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, F. Fekiač, Hraško, D. Jendroľ – Réway, Quince, Avcin – Egle, Berry, Nauš – Tkáč, Uhrík, Sukeľ – Žilka, Šmida, Vankúš – Vojtech
Humenné: Galimov – Novický, Glazkov, Sergijenko, Meliško, Djakov, Fereta, Novota – Šoltés, Kuru, Borov – Kriška, Linet, Handlovský – Lapšanský, Pavlovs, Pereskokov – Vaško, Krajňák, Thomka

Zvolen otočil proti Bystrici

Hokejisti HKM Zvolena zdolali v 9. kole Tipos extraligy na domácom ľade HC '05 Banská Bystrica 6:3 a vyhupli sa na druhú priečku v tabuľke.

Na lídra zo Spišskej Novej Vsi strácajú bod. Hokejisti spod Urpína prehrali po päťzápasovej víťaznej sérii už druhý duel za sebou, držia si však štvrtú priečku.

V ich tíme sa predstavila nová posila Luke Adam s 90 štartmi v NHL, na opačnej strane hral novic Miroslav Mucha.

Domáci mali v úvode tlak a do vedenia išli presnou strelou Zuzina z ľavého kruhu. Ďalšie ich nevyužité šance trestali hostia v deviatej minúte, Turnbull poslal bekhendovú prihrávku medzi nohy obrancu HKM a Vela sa pred odkrytou bránkou nemýlil.

Tento útok otočil stav o 24 sekúnd, keď Turnbull mieril presne pod hornú žŕdku – 1:2. V druhej tretine Zvolen vyrovnal z dorážky Marcineka po dvoch strelách Zuzina.

Následne Bystričan Bíreš išiel za krošček predčasne pod sprchy a päťminútová domáca presilovka zostala nevyužitá. Na začiatku tretej tretiny nebol uznaný gól hosťujúceho Wilde po vzhliadnutí videa a „zahrmelo“ na opačnej strane. Od modrej napálil puk cez zraneného Matouška bez hokejky Hain – 3:2.

Následne v úniku Zuzin strieľal do žŕdky, ale mrzieť ho to nemuselo, pretože neskôr v oslabení zvýšil na 4:2 z prečíslenia Marcinek.

Hostia ešte znížili z presilovky Velom, ale odpovedal po rýchlom prechode pred bránkou Zuzin, takže duel mal až troch dvojgólových strelcov. Poistku ešte v závere pridal pri bystrickej hre bez brankára Šiška.

HKM Zvolen – HC '05 Banská Bystrica 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)
Góly: 3. Zuzin, 26. Marcinek (Zuzin, Rauhauser), 43. Hain (Zuzin), 48. Marcinek (Viedenský, C. Hults), 54. Zuzin (Marcinek, Viedenský), 59. Šiška (Csányi) – 9. Vela (Turbull, Holenda), 10. Turnbull (Wilkins, Ďatelinka), 50. Vela (Adam, Wilde).
Rozhodovali: Jobbágy, Výleta – Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 4:1 na 2 min, navyše 29. Bíreš (B. Bystrica) 5 min + DKZ za krošček, presilovky: 0:1, oslabenia: 2:0, 4113 divákov.
Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Haborák – Šiška, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, Mucha – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, V. Fekiač, Kolenič
Banská Bystrica: Krošelj – Wilde, Ďatelinka, Hora, Bačík, Holenda, Žabka, Pavúk – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Turnbull, Vela, Wilkins – Žitný, Adam, Petriska – Macek, Stránsky, R. Faith

SHL – 8. kolo:

Aquacity Pikes – Modré krídla Slovan 6:3 (0:0, 4:1, 2:2)
Góly: 22. Nespala (M. Mešár), 31. Peresunko (Lavička, Przygodzki), 34. Valigura (Nespala, Matej Paločko), 36. Peresunko, 53. R. Svitana (Peresunko), 60. Valigura (Przygodzki) – 27. Myšiak (Klučiar), 41. Klučiar (Ožvald), 46. Královič (Hauser, Lukošik). Rozhodovali: Smrek, Valachovič – Janiga, Hanko, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 87 divákov

HK ESMERO Skalica – HC Prešov 1:9 (0:3, 0:5, 1:1)
Góly: 55. Jurík (Obdržálek, Hujsa) – 3. Chalupa (Hrabčák, Bystroň), 4. Chalupa (Ťavoda), 19. Kohút, 24. Chalupa (Hrabčák), 31. Poliaček (Kohút), 33. Leščenko (Poliaček, Ťavoda), 36. Jerofejevs, 36. Toma (Poliaček, Kohút), 51. Ščurko (Toma, Pulščák). Rozhodovali: Lesay, Krist – A. Bezák, Nosek, vylúčení: 7:3, navyše: Jurík (Skalica) 2+10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 480 divákov

HKM Rimavská Sobota – VLCI Žilina 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Góly: 20. Nazarov, 41. Ďaloga (Cútt, Frídel) – 8. Galamboš (Halama, Bezúch), 25. Melcher (Safaralejev), 27. Bezúch, 34. Koyš, 58. Bezúch (Varga, Galamboš). Rozhodovali: Čahoj, J. Konc ml. – P. Tvrdoň, Drblík, vylúčení: 5:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 683 divákov

TSS GROUP Dubnica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Góly: 15. Korbel (Chatrnúch, Hovorka), 26. Hovorka (Tybor), 54. Uram (Mikuš, Géci) – 12. Lunter (Jakúbek), 14. Suľovský (Jakúbek, Lunter), 31. Gašpar, 35. Jakúbek (Gašpar, Kobolka), 41. Šramaty (Magdolen, Brumerčík). Rozhodovali: Mĺkvy, Klejna – Hajnik, Junek, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 374 divákov

HC Topoľčany – HK ‘95 Považská Bystrica 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 22. Plochotnik (Šachvorostov), 33. Legalin (Šakcvorostov, Pupák), 43. Surový (Bartakovics), 50. Gaťár – 1. Jakubec (J. Zlocha, L. Ďurkech), 55. J. Zlocha (Vorona, Scheuer). Rozhodovali: Vido, Adamec – Staššák, Haringa, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 940 divákov

HK STEEL TEAM Trebišov – HK Gladiators Trnava 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 2. I. Novák (t.s.), 8. I. Novák (M. Jacko, Vereš), 28. Jasečko (K. Romanov, I. Novák), 37. Halás (Matis, D. Šimčák), 58. Bodnár (Matis, Jasečko) – 48. Jurák (Holovič). Rozhodovali: Kocpr, Tornay – Ševčík, Riš, vylúčení: 6:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 650 divákov

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HC Slovan Bratislava #HC Košice #HK Poprad #HK GROTTO Spišská Nová Ves