Päťbodová smršť novej posily Slovana. V šlágri rozhodli nájazdy, extraliga má nového lídra

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali v 8. kole Tipos extraligy na svojom ľade s bratislavským Slovanom 2:5. "Belasí" zaknihovali iba tretie víťazstvo v sezóne, pričom všetky tri dosiahli na klziskách súperov. Hetrikom sa blysol Brendan Ranford, ktorý pridal aj dve asistencie. Na prvé miesto sa po víťazstve 5:3 v Trenčíne dostala Spišská Nová Ves. V šlágri kola zvíťazil Zvolen na ľade Košíc 5:4 po nájazdoch.

08.10.2023 18:50 , aktualizované: 19:56
SR Hokej TEL 1/2 4. Slovan Zvolen BAX Foto: ,
Brendan Ranford.

Hostia išli do vedenia už v tretej minúte v presilovke, keď sa z pravého kruhu presadil Ranford. Po chybe v domácej defenzíve zvýšil v trinástej minúte na 0:2 Findlay, ktorý vymiešal brankára Krošelja a o dve minúty pridal druhý gól v zápase znovu Ranford, rovnako z pravého kruhu.

Domáci v strednom dejstve znížili na 2:3 dvoma gólmi z presiloviek, najprv sa presadil voľný Vela a neskôr po strele tohto hráča dostal puk za Coreaua zblízka Faith.

Lenže Slovan v 45. minúte odskočil opäť na rozdiel dvoch gólov po presnom zásahu Minárika zblízka. V závere Bystričania odvolali brankára, ale poistku pridal do opustenej svätyne Ranford, pre ktorého to bol prvý zápas v novej sezóne. Kanaďan sa do belasého dresu vrátil po dvoch rokoch strávených v Nemecku.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
Góly: 21. Vela (Turnbull, Wilkins), 37. R. Faith (Vela, Turnbull) – 3. Ranford (Lalonde, Findlay), 13. Findlay (Minárik, Ranford), 15. Ranford (Výhonský, Beňo), 45. Minárik (Ranford, S. Petráš), 59. Ranford (Lalonde, Preisinger). Rozhodovali: M. Novák, Hronský – Durmis, D. Konc ml., vylúčení na 2. min: 4:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2414 divákov.
Banská Bystrica: Krošelj – Hora, Bačík, Wilde, Ďatelinka, Pavúk, Dame-Malka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – R. Faith, Stránsky, Macek – Štrauch, Sojka, Žitný
Slovan: Coreau – Romančík, Sersen, Romančík, Lalonde, Beňo, Scheid, Maier, Gachulinec – O'Brien, Findlay, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Török, S. Petráš, Takáč – Jasenec, Masnica, Výhonský

Spišiakov katapultoval triumf na čelo

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade Dukly Trenčín 5:3 a posunuli sa na čelo tabuľky. Dvoma gólmi sa na triumfe hostí podieľal Róbert Džugan.

Spišiaci neudržali náskok 2:0, keď dovolili domácim vyrovnať, ale napokon sa tešili z trojbodového zisku. Vybojovali šieste víťazstvo z ôsmich stretnutí a preskočili v tabuľke doterajšieho lídra zo Zvolena. Trenčín po štvrtej tohtosezónnej prehre zostal na siedmej priečke.

HK Dukla Trenčín – HK Spišská Nová Ves 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Góly: 36. Hertzberg (Ekberg), 52. Pietroniro (Petráš, Baláž), 58. Conway (Petráš) – 3. Hamráček (Ouellet-Beaudry), 25. Džugan (Kerbashian, Majdan), 53. Bortňák (Drábek, Vandas), 56. Ouellet-Beaudry (Hamráček, Majdan), 59. Džugan (Burgess, Merežko). Rozhodovali: Baluška, Goga – Synek, Frimmel, vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1986 divákov.
Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hlaváč, Nemčík, Bokroš – Charbonneau, Baláž, Petráš – Hertzberg, Conway, Immo – Hudec, Sojčík, Giľák – Sloboda, Lichanec, Krajčovič
HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Žiak, Valach, Romaňák, Ouellet-Beaudry – Burgess, Nellis, Džugan – Majdan, Myklucha, Kerbashian – Vandas, Vartovník, Drábek – Bortňák, Hamráček

V Steel Arene rozhodovali až nájazdy

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na ľade HC Košice 5:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Víťazný gól strelil Matej Kašlík. Zvolenčania sú na priebežnej tretej priečke o skóre za Novými Zámkami, Košiciam patrí piate miesto. Pre „oceliarov“ to bola zároveň generálka na utorňajší domáci zápas Ligy majstrov so švédskou Skellefteou.

Hostia mali lepší vstup do zápasu a k vydarenej prvej tretine im pomohla aj päťminútová presilovka po vylúčení Bartoša. V nej Langkow zblízka otvoril skóre – 0:1. Prvou početnou výhodou v zápase nepohrdli ani domáci a v Lunter v 15. minúte prekonal Kupského – 1:1.

Hostia získali náskok späť po 17 sekundách, keď chybu v defenzíve domácich zužitkoval Zuzin. Od 19. minúty viedli hostia o dva góly, keď domáci obranca Zech stratil puk a Bondra skóroval po úniku – 1:3. Hostia doplácali na vylúčenia a krátko po dvojnásobnom oslabení zakončil pokračujúci tlak Košičanov Bartánus, ktorý dosiahol svoj prvý gól v sezóne a gólový účet v sezóne si krátko na to otvoril aj Chovan – 3:3.

Zaskočení hostia si vzápätí nedali pozor na Lampera, ktorého našiel šikovnou prihrávkou spoza bránky Šimun – 4:3. V 58. minúte sa hostia dočkali vyrovnania po strele Colea Hultsa. V samostatných nájazdoch skórovali Zuzin, Jääskeläinen, Kašlík a Bondra.

HC Košice – HKM Zvolen 4:5 pp a sn (1:3, 3:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 15. Lunter (Jääskeläinen, Breton), 26. Bartánus (Breton, Berger), 29. Chovan (Fejes, Krivošík), 29. Lamper (Šimun) – 7. Langkow (Bondra, Hecl), 16. Zuzin (Kašlík, M. Hults), 19. Bondra (Langkow), 58. C. Hults (Zuzin), rozh. sam. nájazd Kašlík. Rozhodovali: Žák, Snášel – Pribula, Jurčiak, vylúčení: 2:9 na 2 min., navyše Bartoš (Koš.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, 2784 divákov.
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, J. Hudec – Krivošík, Pollock, Fejes – Rogoň, Chovan, Lamper – Jääskeläinen, Berger, Lunter – Bartánus, Šimun, Havrila
Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Haborák – Šiška, Langkow, Bondra – Kašlík, M. Hults, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, V. Fekiač, Csányi

Poprad ukončil sériu prehier

Hokejisti HK Poprad triumfovali nad HK Dukla Ingema Michalovce 5:2. Domáci zvíťazili po štyroch zápasoch, v ktorých sa im nepodarilo získať ani bod. V drese „kamzíkov“ zaznamenal hetrik Tomáš Záborský. Michalovce prehrali druhý duel za sebou.

Hostia otvorili skóre duelu v 31. minúte, keď sa po chybe Bena Betkera dostal do samostatného úniku Mathew Santos a prekonal brankára Adama Vaya. O tri minúty neskôr Jakub Suja zvýšil na 2:0 v presilovej hre.

„Kamzíci“ však dokázali pred druhou prestávkou znížiť, rovnako v početnej výhode. Max Gerlach našiel pred bránkou úplne voľného Záborského, ktorý nezaváhal. Poprad v úvode tretej tretiny vyrovnal, keď presilovku 5 na 3 využil Gerlach.

V 47. minúte sa domáci dostali prvýkrát do vedenia, Záborský si pripísal druhý gól v zápase. V závere Peter Kundrik zvýšil do prázdnej brány na 4:2 a o 13 sekúnd na to Záborský zavŕšil hetrik.

Tipos extraliga – 8. kolo:
HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
Góly: 39. Záborský (Gerlach, Dmowski), 41. Gerlach (Dmowski), 47. Záborský (Kukuča), 60. Kundrik (Svitana), 60. Záborský (Gerlach) – 31. Santos (Heard), 34. Suja (Newton, Acolatse). Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Bogdaň, Tichý, vylúčení: 8:12 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1541 divákov.
Poprad: Vay – McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Drgoň, Brejčák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Šotek – Kukuča, Jendek, Záborský – Gerlach, Coulter, Dmowski – Urbánek, Suchý, Kundrik – Matej Paločko
Michalovce: Glosár – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Jasečko – Daugavinš, Newton, Valach – Santos, Solenský, Heard – Matúš Paločko, Buc, Bjalončík – Vašaš, Suja, Kabáč

Nitra konečne za tri body, hetrik Bučeka

Hokejisti HK Nitra zdolali domáceho nováčika najvyššej súťaže HC 19 Humenné 4:2. Tím spod Zobora zaznamenal prvé sezónne víťazstvo v riadnom hracom čase a dotiahol sa v tabuľke bodovo na dovtedy predposledných Humenčanov. Samuel Buček zaznamenal hetrik.

Zápas pri Laborci sa lámal v prostrednej tretine. Najskôr domáci v jej úvode vyrovnali zásluhou ruského obrancu Kirilla Diakova, no keď o 5 minút na to sa po kurióznom odraze puku presadil Jakub Lacka, na koni boli znova hostia.

Humenné vyrovnané skóre nedokázalo na dlhší čas udržať ani po ukážkovom premenenom samostatnom nájazde Vadima Pereskokova. Dve minúty pred druhým klaskónom poslal do vedenia Nitru Samuel Buček.

Aj napriek veľkému tlaku Zemplínčanov v samom závere si zverenci trénera Antonína Stavjaňu na čele s brankárom Kašíkom výsledok postrážili. Skóre na konečných 2:4 už len skorigoval gólom do prázdnej brány Buček, ktorý v zápase źavŕšil hetrik.

HC 19 Humenné – HK Nitra 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 22. Diakov (Kuru), 35. Pereskokov (t.s.) – 10. Buček (Gill, Harper), 27. Lacka (Vitaloš), 38. Buček, 60. Buček (Bajtek), vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1687 divákov
Humenné: Kozel (Boľo) – Glazkov, Novický, Sergienko, Meliško, Fereta, Diakov, Thomka – Pereskokov, Kuru, Šoltés – Handlovský, Linet, Kriška – Borov, Pavlovs, Lapšanský – Vaško, Krajňák, Lačný
Nitra: Kašík (Košarišťan) – Mezei, Kubeš, Gajdoš, Fatul, Bača, Vitáloš, Griffin – Buček, Gill, Harper – Bubela, Gates, Jackson – Bajtek, Hrnka, Slovák – Okoličány, Pobežal, Lacka

Nové Zámky rozhodli v poslednej desaťminútovke

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zdolali HK 32 Liptovský Mikuláš 6:3. Domáci strhli víťazstvo na svoju stranu v záverečnej tretine, v 53. minúte za stavu 3:3 strelil kľúčový štvrtý gól Václav Stupka.

Hostia otočili z 0:2 na 3:2, napokon im však nestačili k bodovému zisku ani dva presné zásahy Alexandra Avcina. Nové Zámky potvrdili dobrú formu, slávili tretie víťazstvo za sebou, naopak Liptáci si pripísali tretiu prehru zo štyroch zápasov.

HC MIKRON Nové Zámky – HK 32 Liptovský Mikuláš 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Góly: 13. Loggins (Lee), 15. Barto (Fafrák), 39. Lee (Stupka), 53. Stupka (Novajovský, Roy), 55. Ondrušek (Loggins), 59. Roy (Novajovský) – 17. Avcin (tr. strieľanie), 27. Avcin (Quince), 33. Egle (Wardley). Rozhodovali: Fridrich, Staňo – Kacej, Jedlička, vylúčení: 1:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Nové Zámky: Kantor – Laurenčík, Lee, Kozák, Hatala, Roman, Novajovský – Stupka, Roy, Loggins – Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Farley, Ondrušek, Števuliak – Kováč, Barto, Fafrák
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Nátny, Wardley, Mezovský, Miller, Hraško, Fekiač, Jendroľ, Nespala – Sukeľ, Berry, Egle – Avcin, Quince, Réway – Vojtech, Uhrík, Valigura – Vankúš, Šmída, Žilka

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Tipos extraliga #Brendan Ranford