Suverénny majster. Košice deklasovali Banskú Bystricu, Slovan nasúkal nováčikovi osem gólov

Hokejisti bratislavského Slovana zvíťazili v 2. kole na ľade nováčika z Humenného vysoko 8:3. Obhajcovia majstrovského titulu, HC Košice, uspeli aj v druhom zápase novej sezóny Tipos extraligy.

17.09.2023 18:42 , aktualizované: 19:57
Hokejisti HC Košice Foto: ,
Hokejisti HC Košice sa tešia z jedného z piatich gólov v bránke Banskej Bystrice.

V nedeľu zdolali doma Banskú Bystricu 5:1 a uštedrili jej druhú prehru za sebou. „Oceliarov“ poslal do vedenia už v druhej minúte Krivošík, na jeho gól odpovedal v 10. minúte Vela.

No o minútu neskôr upravil na 2:1 Jääskeläinen. Ten istý hráč zvýšil v úvode druhého dejstva a pridal aj asistenciu. Skóre zápasu uzatváral dvomi gólmi Breton.

HC Košice – HC '05 Banská Bystrica 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Góly: 2. Krivošík (Pollock, Berger), 11. Jääskeläinen (Deyl, Bartoš), 23. Jääskeläinen (Lamper), 31. Breton (Fejes, Bartánus), 37. Breton (Jääskeläinen, Lamper) – 10. Vela (Stránsky). Rozhodovali: Krajčík, J. Konc ml. – Stanzel, Ordzovenský, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Lamper – Žabka 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2754 divákov.
Košice: Riečický – Šedivý, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Hudec – Bartánus, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Jääskeläinen, Berger, Lamper – Rogoň, Zigo, Šimun
Bystrica: Tervo – Hora, Bačik, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Žitný, Bíreš, Gašpar – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Sojka, Matoušek – Štrauch, Stránsky

Slovan strelil päť gólov za deväť minút

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili na ľade HC 19 Humenné vysoko 8:3 a čiastočne odčinili prehru z úvodného duelu s Michalovcami (2:8).

Na východe síce inkasovali ako prví, ale do konca prvej tretiny otočili na 3:1. Humenné znížilo v závere druhej časti, ktorú poznačilo množstvo vylúčení na strane hostí i bitka, ale Slovan dal od 41. do 50. minúty ďalších päť gólov a rozhodol. „Belasí“ sú po dvoch kolách na 7. mieste, nováčikovia z Humenného bez bodu poslední.

Pred začiatkom historicky prvého extraligového zápasu na humenskom ľade si domáci pripomenuli úspech z minulej sezóny vyvesením slávnostných zástav za víťazstvo v JOJ Šport Slovenskom pohári a zisk titulu v druhej najvyššej hokejovej súťaži.

HC 19 Humenné – HC Slovan Bratislava 3:8 (1:3, 1:0, 1:5)
Góly: 7. Pavlovs (Kriška, Diakov), 38. Paršin (Diakov), 53. Krajňák (Diakov) – 11. Masnica (Brown, Výhonský), 14. Brown (Pecararo, O'Brien), 16. O'Brien (Findlay, Golian), 41. Minárik (Takáč), 44. Výhonský (Beňo, Petráš), 48. Takáč (Scheid), 48. Masnica (Fominych), 50. Pecararo (Scheid, Brown). Rozhodovali: Stano, Žák – Šoltés, Gegáň, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Pavlovs – Maier obaja 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0
Humenné: Galimov (48. Kozel) – Novický, Diakov, Sergienko, Meliško, Fereta, Glazkov – Kriška, Pavlovs, Handlovský – Paršin, Kuru, Lapšanský – Vaško, Linet, Borov – Lačný, Krajňák, Ragan
Slovan: Coreau – Scheid, Golian, Maier, Sersen, Romančík, Beňo, Gachulinec – Pecararo, Findlay, O'Brien – Fominych, Minárik, Takáč – Török, Brown, Lukošík – Masnica, Petráš, Výhonský – Jendek

Zvolen rozhodol v prostrednej tretine

Hokejisti HKM Zvolen vyhrali doma nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 a pripísali si prvú výhru v aktuálnej sezóne. O ich triumfe rozhodla druhá tretina, v ktorej dali domáci „rytieri“ štyri góly.

V kvalitnej prvej tretine oba tímy šance nepremenili, skóre sa menilo až v 23. minúte, keď sa z vrchnej časti kruhu presadil bez prípravy Hain. Z toho istého miesta strieľal dve sekundy po skončení presilovky aj Zuzin a zvýšil na 2:0.

Tretí gól pridal v početnej výhode Bondra, ktorý tečoval strelu Rymshu. Práve tento zvolenský legionár sa potom v závere stredného dejstva presadil z nariadeného trestného strieľania.

V tretej tretine hostia korigovali stav Pearsonom zblízka, pričom v nervóznom závere nepremenil druhé trestné strieľanie v zápase domáci Viedenský.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Góly: 23. Hain (R. Bondra), 28. Zuzin (Kašlík, Viedenský), 38. R. Bondra (Rymsha, C. Hults), 40. Rymsha (z trest. strieľania) – 49. Pearson (Santos, Bodák), 58. Newton. Rozhodovali: M. Korba, Snášel ml. – Bogdaň, Vyšný. Vylúčení na 2. min: 3:10, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1867 divákov.
Zvolen: Kupsky – Hain, Kapcheck, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser – Rymsha, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, M. Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Šiška, Csányi
Michalovce: Škorvánek – Bodák, Macejko, Acolaste, J. Cibák, Michalčin, Mihálik – Matúš Paločko, Newton, Bjalončík – Santos, Pearson, M. Valach – Daugavinš, Heard, Suja – Kabáč, Buc, Vašaš

Druhá výhra Trenčína a čisté konto k tomu

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili doma nad Popradom 4:0 a do novej sezóny vstúpili dvoma triumfami.

V nedeľu rozhodli v druhej tretine, v ktorej dali tri góly Baláž, Charbonneau a Eriksson Immo, ešte predtým skóroval Krajčovič. Dukla je po dvoch kolách druhá o skóre za majstrovskými Košicami.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 5. Krajčovič (Ahl, Sojčík), 21. Baláž (Charbonneau, Pietroniro), 21. Charbonneau (Pietroniro, Starosta), 28. Eriksson Immo (Baláž, Charbonneau). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – D. Konc ml., Orolin, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 2046 divákov.
Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, M. Hudec, Ekberg, Bokroš, Nemčík – Eriksson Immo, Baláž, Charbonneau – Petráš, Conway, Ahl – Krajčovič, Sojčík, D. Hudec – Sloboda, Lichanec, Drábek
Poprad: Rabčan – Betker, McFadden, Drgoň, Česánek, Brincko, Kotvan, Turan – Kukuča, Coulter, Záborský – Gerlach, Beaudoin, Jendek – Svitana, Mlynarovič, Šotek – Urbánek, Suchý, Kundrik

Špišiaci zaznamenal druhý triumf

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 a zaknihovali druhý triumf. Na domácom ľade ich poslal do vedenia už v 4. minúte Myklucha, v úvode druhej tretiny síce vyrovnal Mezovský, ale potom už dávali góly len Spišiaci. V 34. minúte skóroval Majdan a v 43. Burgess.

HK Spišská Nová Ves – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Myklucha (Nellis), 34. Majdan (Archambault, Myklucha), 43. Burgess (Nellis, Archambault) – 26. Mezovský (Sukeľ). Rozhodovali: Novák, Jobbágy – Synek, Valo, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Wardley 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a 10 min za nešportové správanie, Berry 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2856 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Ouellet-Beaudry, Romaňák – Archambault, Nellis, Giľák – Vandas, Marosz, Majdan – Hamráček, Myklucha, Burgess – Džugan, Bortňák, Vartovník
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Miller, Mezovský, Wardley, Nátny, F. Fekiač, Hraško, Ľalík – Réway, Egle, Avcin – Berry, Quince, Valigura – Vankúš, Uhrík, Sukeľ – Žilka, Šmída, Tkáč – Vojtech

Štvrtý triumf Nových Zámokov na nitrianskom ľade

Hokejisti HK Nitra neuspeli ani v druhom stretnutí nového ročníka Tipos extraligy. Na domácom ľade prehrali v krajskom derby s HC MIKRON Nové Zámky vysoko 2:6. V drese hostí zaznamenal hetrik americký útočník Troy Loggins. Novozámčania zvíťazili pod Zoborom už štvrtýkrát za sebou.

Duel sa lámal v polovici prostrednej časti, keď Nitrania za stavu 2:2 nevyužili viacero dobrých príležitostí na skórovanie. Naopak, v 35. minúte inkasovali vo vlastnej presilovke z hokejky Logginsa.

Na začiatku tretieho dejstva zlomil odpor „corgoňov“ gól Alberta Michnáča. V záverečnej minúte ešte skompletizoval hetrik Loggins a na 6:2 pre hostí spečatil Michnáč.

Tipos extraliga – 2. kolo:
HK Nitra – HC MIKRON Nové Zámky 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
Góly: 8. Pobežal, 26. Green (Gill) – 11. Loggins (Lee), 13. Roy (Števuliak, Loggins), 35. Loggins (Roy), 46. Michnáč (T. Mikúš, Prokeš), 60. Loggins, 60. Michnáč. Rozhodovali: Crman, Štefik – Tichý, Jurčiak, vylúčení: 11:9, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 2816 divákov
Nitra: Kašík – Mezei, Gajdoš, Kubeš, Green, Stacha, Vitáloš, Bača – Buček, Gill, Čederle – Bajkov, Gates, Griffin – Bubela, Slovák, Lacka – Bajtek, Pobežal, Okoličány
Nové Zámky: Kantor – Laurenčík, Lee, Mamčics, Roman, Kozák, Hatala – Stupka, Roy, Loggins – Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Šišovský, Ondrušek, Števuliak – Kováč, J. Mikúš, Fafrák

Viac na túto tému: #HC Košice #HC 05 Banská Bystrica #Tipos extraliga