V závere prežili krušné chvíle. Finálovú sériu odštartoval obrat Košíc

Hokejisti HC Košice sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off Tipos extraligy. V úvodnom zápase zdolali na domácom ľade HKM Zvolen 3:1.

16.04.2023 20:34 , aktualizované: 22:01
SR hokej TEL extraliga finále Košice Zvolen KEX Foto: ,
Brankár Zvolena Adam Trenčan pred Villem Leskinenom z Košíc.

Druhý duel série hranej na štyri víťazné stretnutia je na programe v pondelok opäť v košickej Steel aréne.

Košičania nastúpili v nedeľu bez obrancu Eduarda Šedivého, ktorý chýbal z rodinných dôvodov. V zostave Zvolena absentovalo po záverečnom zápase semifinálovej série duo zahraničných útočníkov Deven Sideroff a Chris Langkow.

V bojovnom zápase, ktorý sa hral od úvodu vo vysokom tempe, sa vedenia ujali hostia. Hecl sa v 12. minúte dostal za obranu „oceliarov“ a blafákom prekonal Riečického. Zvolenský náskok trval však iba necelé tri minúty, keďže Košičania využili hneď svoju prvú presilovku.

SR hokej TEL extraliga finále Košice Zvolen KEX Čítajte aj Pod drobnohľadom legiend. Košičania rozohrali finálovú bitku so Zvolenom

Po sérii viacerých šancí sa ujala strela Fejesa spoza hráča. Gólom sa skončila aj druhá početná výhoda domácich, na začiatku druhej tretiny ju využil Bartánus – 2:1.

Domáci vychádzali z organizovanej defenzívy, s ktorou mali Zvolenčania problémy. Košičanov viacerými zákrokmi podržal brankár Riečický a hosťom k vyrovnaniu nepomohla ani hra bez brankára v závere zápasu. V nej košický obranca Olsson uzavrel skóre duelu.

HC Košice – HKM Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 15. Fejes (Breton), 21. Bartánus (Pollock, Chovan), 60. Olsson (Lamper) – 12. Hecl (Marcinek, Messner). Rozhodovali: Baluška, Stano – Synek, Durmis, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 8347 divákov.
Košice: Riečický – Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Deyl, Ferenc – Leskinen, Pollock, Jääskeläinen – Fejes, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ
Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka – Bondra, Viedenský, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Zuzin – Csányi, Šiška, Marcinek – Stupka, F. Fekiač, Kašlík