Vybojujú si v piatok mečbal? Spišiaci zvládli prvé semifinále na svojom ľade

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v treťom zápase semifinále play off Tipos extraligy na domácom ľade nad HKM Zvolen 3:1 a ujali sa vedenia v sérii 2:1. Štvrtý duel je na programe v piatok 7. apríla v Spišskej Novej Vsi.

06.04.2023 20:31 , aktualizované: 21:31
SR Hokej TEL play off 1/4 6. Spišská B.Bystrica... Foto: ,
Hokejisti Spišskej Novej Vsi.

Úvodnú tretinu vyhrali Spišiaci, ktorých poslal do vedenia v 18. minúte Vandas. Počas prostrednej časti hry bolo cítiť na oboch tímoch dôležitosť duelu. Skóre sa opäť menilo až v závere tretiny.

Najskôr poslal domácich do dvojgólového vedenia Majdan po peknej zadovke od Kerbashiana. Prešlo však iba 17 sekúnd a Zvolenčania znížili na rozdiel gólu, keď sa Zuzinovo nahodenie odrazilo od Valacha za chrbát Melicherčíka.

Dávid Buc Čítajte aj Košičania provokujú, hrajú zákerne a dobiedzajú za rozhodcami. To nám vyhovuje, vraví strelec Michaloviec

Hosťom sa postupne krátil čas na vyrovnanie, čo sa im nepodarilo ani z druhej presilovej hry v zápase. Zvolen v závere ešte odvolal brankára, ale 95 sekúnd pred koncom tretej tretiny definitívne zabezpečil druhý bod Spišiakom gólom do prázdnej bránky Verbeek.

Semifinále play off Tipos extraligy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) - stav série: 2:1
Góly: 18. Vandas (Verbeek, Kerbashian), 39. Majdan (Kerbashian, Valach), 59. Verbeek (Bortňák) – 39. Zuzin (Jedlička) . Rozhodovali: Baluška, Žák – Kacej, Stanzel, vylúčení: 2:3 presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, 5500 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, J. Valach, Malina, Oullet-Beaudry, Ulander, Groch – B. Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Kerbashian, Verbeek – Giľák, Nellis, Réway – Belluš, Vartovník, Džugan
Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Sideroff, Huntebrinker, Turnbull – Marcinek, V. Fekiač, Csányi – Stupka, Šiška, Kašlík

Martin vyrovnal sériu

Hokejisti HK VITAR Martin zvíťazili vo štvrtom semifinále play off Tipos SHL na svojom ľade nad HC 19 Humenné 6:2 a vyrovnali stav série na 2:2.

Semifinále play off Tipos SHL:

HK VITAR Martin – HC 19 Humenné 6:2 (2:1, 3:0, 1:1) - stav série: 2:2
Góly: 3. Fafrák (Lahtinen), 12. Tyczynski (Lavička, Petran), 27. Stanček (Charvát, Petran), 30. Milý (Fafrák, Petran), 37. Charvát (Paulíny, Tyczynski), 54. Milý (Toma) – 7. Krajňák (Horvát, Novický), 57. Legalin (Trandin). Rozhodovali: Čahoj, Bachúrik – Ševčík, Holienka, vylúčení: 3:3, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 2188 divákov.

Brankár Roman Durný bol v stredu jedným zo strojcov víťazstva Humenného, o deň neskôr už v Turci nedochytal. V 30. minúte putoval za jeho chrbát už štvrtý puk, na čo lavička východniarov reagovala výmenou mužov v maskách.

Medzi tri žŕdky sa v tohtoročnom play off premiérovo postavil Filip Krasanovský. Ani tento impulz hosťujúcemu celku nepomohol. „Rytieri“ výsledkovo napodobnili druhý duel série pri Laborci, v ktorom triumfovali päťgólovým rozdielom.

Martin zaznamenal stopercentnú úspešnosť využívania presilových hier, keď využil všetky tri ponúknuté početné výhody. Individuálne štatistiky si vylepšilo desať martinských hráčov. Hneď tri kanadské body získal skúsený obranca Marcel Petran.

SR hokej finále SP Vlci Žilina Humenné ZAX Čítajte aj Čo robil brankár? Žilinčan dostal z polovice klziska jeden z najkurióznejších gólov

Rudolf Jendek, hlavný tréner HK VITAR Martin: „Ukazuje sa, že v tejto sérii je rozhodujúca naša efektivita. V prvom i treťom zápase sme mali dostatok príležitostí, ale ostali nevyužité. Na presilových hrách sa za deň nedá natrénovať nič. Stačí zmeniť prístup. Dnes bol zo strany hráčov úplne iný. Plnili to, čo sme si povedali.“

Ivan Boržik, asistent trénera HC 19 Humenné: „Výsledok 2:6 nezodpovedá priebehu zápasu. Žiaľ, v zakončení sme jaloví, problémom je efektivita. Doplatili sme takisto na nedisciplinovanosť. Pred zápasom sme chalanov upozorňovali, aby si na to dávali pozor. V priebehu duelu sme chceli nakopnúť mužstvo, nájsť správnu chémiu, preto prišlo k viacerým zmenám naprieč formáciami. Nepodarilo sa, uvidíme, čo príde v zápase číslo päť.“ (Zdroj: SHL)

Domáca návštevnosť klubov hokejovej extraligy Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
12. MHk 32 Liptovský Mikuláš - 1 006 divákov na...
Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HK GROTTO Spišská Nová Ves