Brankár Košíc čaroval, gólu zabránil á la Hašek. V NHL by to nazvali zákrokom sezóny, chválil Valábik

O tom, že Jaroslav Janus patrí k najlepším brankárom v extralige, niet pochýb. Najmä vďaka jeho umeniu viedli hokejisti Košíc po úvodných dvoch zápasoch semifinále s Michalovcami 2:0. Rodák z Prešova zažiaril aj v treťom dueli na ľade Michaloviec.

04.04.2023 21:50
Jaroslav Janus Foto: ,
Brankár HC Košice Jaroslav Janus.

Domáci viedli v tretej tretine 3:1 a osem minút pred koncom mali obrovskú príležitosť zvýšiť náskok na rozdiel troch gólov.

Proti bol ale Janus, ktorý betónom zneškodnil pokus michalovského útočníka Dávida Okoličányho.

„Excelentný zákrok Janusa, ktorý hašekovsky zneškodnil výbornú príležitosť,“ vravel komentátor RTVS Marek Marušiak.

Košice síce následne dokázali znížiť gólom Patrika Lampera, no záverečný tlak im vyrovnanie nepriniesol.

V pozápasovom štúdiu sa ešte k zákroku košického brankára vrátil aj hokejový expert Boris Valábik.

„V NHL by takýto zákrok opakovali mesiace, a ak by to nenazvali zákrokom sezóny tak aspoň zákrokom play off. Spravili by z toho veľkú šou a jednoznačne zaslúžene,“ rozplýval sa Valábik.

Zároveň poukázal na to, že efektným zákrokom v dôležitej časti zápasu Janus udržal Košičanov v hre o víťazstvo.

Košičania dostali v 59. minúte k dispozícii aj trestné strieľanie, no Brett Pollock stroskotal na domácom brankárovi Stanislavovi Škorvánkovi.

Michalovčania napokon znížili po víťazstve 3:2 stav série na 1:2 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v stredu na michalovskom ľade od 18. hod.

Najlepší tím v histórii NHL zložený z Európanov Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Brankári: Dominik Hašek (1965 v Pardubiciach)....

Viac na túto tému: #HC Košice #Jaroslav Janus #HK Dukla Michalovce