Rázny krok k triumfu v základnej časti. V súboji najlepších uspel Slovan

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v stretnutí 41. kola extraligy na ľade Zvolena 2:0. Domáci tak prišli o druhú priečku v tabuľke. Predbehli ich o skóre Košice, ktoré vyhrali nad Novými Zámkami 4:0. "Belasí" si poistili prvé miesto a pred oboma súpermi vedú o šesť bodov.

24.02.2023 20:48 , aktualizované: 20:57
SR hokej TEL 41. kolo extraliga Zvolen Slovan BBX Foto: ,
Jedna z mnohých šarvátok, ktoré priniesol zápas prvého Slovana na ľade druhého Zvolena.

Pre Zvolen to bola už štvrtá prehra po sebe, Slovan vyhral po dvoch prehrách. Sekundu pred koncom úvodnej tretiny ho poslal do vedenia v presilovke Liam Pecararo.

Hostia dali aj druhý gól v početnej výhode. V 50. minúte sa oň postaral Brant Harris. Domáci hrali od 16. minúty bez kapitána Mareka Viedenského, ktorý inkasoval zásah korčuľou do tváre.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 20. Pecararo (Takáč, MacKenzie), 50. Harris (Takáč, Kytnár). Rozhodovali: Štefík, Korba – D. Konc ml., Valo, vylúčení: 7:9, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3755 divákov.
Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, Barcík – Jedlička, Viedenský, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Turnbull, Marcinek, Zuzin – Kolenič, Šiška, Csányi
Slovan: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Duke, Ščerbak – Kukumberg, Kytnár, Zigo – Török, Lipiansky, Minárik

Čisté konto Janusa a druhé miesto pre Košice

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HC MIKRON Nové Zámky 4:0. Prvým hetrikom sa na výsledku podieľal útočník „oceliarov“ Hunter Fejes, ktorý skóroval vo všetkých troch zápasoch od svojho príchodu do Košíc. Po nich má sedem kanadských bodov za päť gólov a dve asistencie.

Košičania si zopakovali výsledok 4:0 z utorňajšieho domáceho zápasu s Liptovským Mikulášom. Zatiaľ čo proti Liptákom sa z čistého konta tešil Dominik Riečický, tentoraz mal nulu Jaroslav Janus.

„Oceliari“ zvíťazili v treťom zápase po sebe a dostali sa na priebežnú 2. priečku tabuľky o skóre pred HKM Zvolen. Tri kolá pred koncom základnej časti majú na lídra Slovan Bratislava šesťbodovú stratu. Novozámčania spadli zo siedmeho na ôsme miesto.

HC Košice – HC MIKRON Nové Zámky 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 8. Fejes (Olsson, Hovorka), 10. Jääskeläinen (Slovák, Rogoň), 21. Fejes (Olsson, Breton), 39. Fejes (Pollock). Rozhodovali: Krajčík, Snášel – Tvrdoň, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3050 divákov.
Košice: Janus – Breton, Olsson, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, A. Bartoš – Jääskeläinen, Slovák Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Linet, Paršin – Jokeľ, Hovorka, Havrila
Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Hatala, Roman, Ligas, Mamčics, Kozák, Laurenčík – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Hajnik, J. Mikúš

Bystričania s istotou prvej šestky

Hokejisti HC ‘05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1. Dosiahli štvrtú výhru z uplynulých piatich zápasov a poistili si miesto v prvej šestke.

„Barani“ prehrávali od 3. minúty po góle Kamila Walegu, no ešte v prvej tretine skóre otočili. Branden Troock a Kris Kontos sa na triumfe hostí podieľali zhodne gólom a asistenciou. Liptáci utrpeli štvrtú prehru po sebe a zostali v tabuľke na 11. mieste.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ‘05 Banská Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Walega (Diakov, Novajovský) – 4. Kontos (Cormier, Holenda), 5. Troock (Kontos), 32. Šoltés (Tamáši, Troock), 57. J. Sukeľ (Gabor). Rozhodovali: Baluška, Crman – Janiga, Jedlička, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2200 divákov.
Liptovský Mikuláš: M. Valent – Mezovský, Ventelä, T. Bokroš, Diakov, Novajovský, M. Hudec, Kapičák, Braun – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Vankúš, Vähätalo, Uhrík – B. Pavúk, Šmída, Štrauch
Banská Bystrica: Belányi – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Cormier, Frídel – Watling, Kontos, Troock – R. Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Šoltés, Tamáši, Jendek – Gabor, Urbánek, Kabáč

Poprad doma nezaváhal, trafil sa aj Špirko

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:3. „Kamzíci“ sa po triumfe dostali na 6. miesto, keď o skóre predbehli Michalovce, ktoré však majú zápas k dobru. Hosťom patrí 5. priečka.

Popradčania zdolali Spišskú Nová Ves druhýkrát za sebou. Premiérový gól v drese „kamzíkov“ zaznamenal útočník Rastislav Špirko, keď v prvej tretine vyrovnal na 1:1.

HK Poprad – HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Góly: 7. Špirko (Svitana), 28. Kolouch (Vainio, Kotvan), 29. Petráš (Peresunko, Meliško), 51. Svitana, 60. Záborský – 2. Ališauskas (Majdan, Laporte), 49. Verbeek, 50. Bortňák (Verbeek, Valach). Rozhodovali: Kalina, Výleta – Junek, Knižka, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:2, 3641 divákov.
Poprad: Peters – Kotvan, Vainio, Meliško, Drgoň, Brincko, Betker, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Bubela, Špirko, Svitana – Kukuča, Petráš, Peresunko – Kundrik, Mlynarovič, Paločko – Sokoli
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch, Ulander – Rapáč, Nellis, Vandas – Laporte, Kerbashian, Majdan – Verbeek, Myklucha, Giľák – Belluš, Bortňák, Džugan

Dôležitý triumf Prešova v boji o záchranu

Hokejisti HC MV TRANSPORT Prešov zdolali na domácom ľade HK Nitra 2:1, hoci ešte päť minút pred koncom piatkového duelu prehrávali 0:1. Obrat zariadil dvoma presilovkovými gólmi Alexander Avcin.

Prešovčania po prekvapujúcom triumfe na ľade vedúceho Slovana Bratislava (4:1) urobili ďalší dôležitý krok k záchrane v najvyššej súťaži. V tabuľke sa dostali na 11. miesto o skóre pred Liptovský Mikuláš, navyše majú zápas k dobru. Nitra utrpela druhú prehrou za sebou a zostáva na 10. priečke.

HC MV TRANSPORT Prešov – HK Nitra 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 56. Avcin (Gerlach), 58. Avcin (Gerlach, Nauš) – 34. Tvrdoň (Gill, Lacka). Rozhodovali: Žák, Orolin – Hercog, Bogdaň, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2486 divákov.
Prešov: Rabčan – F. Fekiač, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Rajnoha – Gerlach, Girduckis, Nauš – Krajč, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Žilka – Tkáč, Šimun, Nespala
Nitra: Kašík – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Leščenko – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, A. Sýkora – Elmer, Buncis, Tvrdoň – Čederle, Solenský, F. Knies

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HC Slovan Bratislava #Tipos extraliga