Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

V Poprade pôsobil počas účinkovania v KHL. Do extraligy sa vracia zvučné meno

Do kádra hokejistov HK Poprad pribudol slovenský hokejista Rastislav Špirko. Útočník sa do slovenskej najvyššej súťaže vracia po takmer troch sezónach.

15.02.2023 15:44
SR Piešťany Hokej MS2019 príprava príchod... Foto: ,
Rastislav Špirko na archívnej snímke.
debata

Klub informoval o novej posile na oficiálnej webstránke.

„Kontaktoval ma tréner Mikula, ktorý ma dobre pozná z pôsobenia vo Zvolene. Mne sa skončila sezóna príliš skoro a preto som rád, že prišla táto ponuka,“ povedal 38-ročný útočník po príchode do Popradu.

Špirko počas kariéry pôsobil v Česku (Pardubice, Kometa Brno, Třinec) aj ruskej KHL (Lev Poprad, Jekaterinburg, Spartak Moskva, Chabarovsk).

Réway hokej Čítajte aj Slovan šokujúco padol. Réwayov gól nestačil, Liptáci rozobrali Spišiakov v poslednej tretine

Na Slovensku obliekal dresy Martina, Nových Zámkov, Zvolena a Trenčína. Predchádzajúce dve sezóny hral za maďarský Debrecín v nadnárodnej Erste Lige, kde bol najproduktívnejším hráčom mužstva.

"Poprad sa za posledné roky stabilizoval a je veľmi kvalitnou organizáciou, ktorá má za sebou výborné výsledky. Síce teraz nie sú na mieste, kde by chceli byť, ale ja sa teším, že budem súčasťou tohto tímu.

Fanúšikovia ma za tie roky poznajú, vedia, že som kreatívny typ hráča. Na Poprad mám len tie najlepšie spomienky, keď som tu pôsobil počas hrania v KHL," skonštatoval Špirko.

Načítavajú sa športové výsledky...
debata chyba
Viac na túto tému: #Rastislav Špirko #HK Poprad