Nitra vyhrala na Slovane, Bystrica sfúkla Trenčín

Hokejisti HC'05 Banská Bystrica zvíťazili v utorňajšej predohrávke 29. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 7:2.

10.01.2023 20:54
SR hokej TEL 28. kolo Slovan Nitra BAX Foto: ,
Šarvátka počas zápasu 28. kola Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Nitra v Bratislave 10. januára 2023.

V tabuľke tak poskočili na siedme miesto pred Poprad, ktorý má zápas k dobru. Trenčania sú momentálne na deviatom mieste a na Poprad strácajú dva body.

Úvodný gól vsietili v 9. minúte domáci. Ich súper však viedol po 21 sekundách druhej tretiny už o dva góly. „Vojaci“ potom znížil vďaka kontaktnému gólu Petra Ulrycha v 25. minúte na 2:3, no „Barani“ opäť odskočili jednu sekundu pred prestávkou.

V úplnom závere zavŕšili triumf Branden Troock, Alex Výhonský a Rastislav Gašpar. Kanadský útočník Troock zaznamenal hetrik a Bystrica vyhrala tretí duel po sebe.

HK Dukla Trenčín – HC'05 Banská Bystrica 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)
Góly: 9. Pietroniro (Tourigny, Petráš), 26. Ulrych (Obdržálek, Petrovický) – 10. Troock (Watling, Kontos), 12. Sukeľ (Výhonský, Bačik), 21. Kabáč (Výhonský), 40. Troock (Urbánek, Watling), 58. Troock (Kontos, Ďatelinka), 60. Výhonský (Luža, Kojo), 60. Gašpar (Sukeľ, Bíreš). Rozhodovali: Snášel, Goga – Synek, Ordzovenský, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 714 divákov.
Trenčín: Borák – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Petrovický – Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Flick, Obdržálek – Sloboda, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Jurík, Gaťár
Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Bačik, Ďatelinka, Kojo, Holenda, Bača, Frídel – Watling, Kontos, Troock – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Výhonský, Urbánek, Jendek – Gabor, Sojka, Kabáč

Nitru potiahol dvojbodový Sýkora

Hokejisti Nitry zvíťazili v zápase 28. kola Tipos extraligy na ľade bratislavské Slovana 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

V nich zabezpečil Nitre dva body Filip Krivošík. „Corgoni“ uspeli proti Slovanu po sérii šiestich prehier vo vzájomných dueloch.

Nitra išla do vedenia v 8. minúte, keď sa presadil Adam Sýkora a v 29. zveľadil ich náskok Jake Elmer. Slovan však udrel dvakrát po druhej prestávke. Oba góly padli v presilových hrách a postarali sa o ne Samuel Takáč a Brant Harris.

Krivošík rozhodol o výhre hostí vo štvrtej sérii nájazdov. Slovan figuruje na druhom mieste so stratou jedného bodu na vedúci Zvolen. Nitra je predposledná a má päťbodový náskok pred Prešovom, ktorý má však dva duely k dobru.

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 2:3 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 44. Takáč (MacKenzie, Harris), 46. Harris (Pecararo, MacKenzie) – 8. Sýkora (Bodák), 29. Elmer (Gill, Sýkora), rozhod. sam. nájazd: Krivošík. Rozhodovali: Stano, Novák – D. Konc ml., Gegáň, vylúčení: 5:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3066 divákov.
Slovan: Hlavaj – Golian, MacKenzie, Ackered, Maier, Sersen, Gachulinec, Fereta – Takáč, Harris, Pecararo – Török, Zigo, Fominych – T. Matoušek, Kytnár, Lukošík – Šotek, Preisinger, Petriska
Nitra: Kašík – Rais, Bodák, Gajdoš, Green, Pupák, Vitáloš – Čederle, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Pekarčík, Hrnka, Duke – Knies, Lacka, Drábek – Tvrdoň