Desaťgólová prestrelka vo Zvolene. Spišiaci poriadne potrápili Slovan

Hokejisti Zvolena si udržali pozíciu lídra extraligy aj po zápasoch nedeľného 27. kola. V dramatickom súboji zvíťazili na domácom ľade nad Košicami 6:4. Hviezdou duelu bol Kanaďan Chris Langkow, autor štyroch gólov. Obhajca titulu Slovan Bratislava doma zvíťazil nad Spišskou Novou Vsou 4:3.

08.01.2023 19:05 , aktualizované: 21:44
SR Zvolen šport hokej TEL 27. kolo Košice BBX Foto: ,
Chris Langkow (vľavo) strelil v zápase proti HC Košice štyri góly.

Kanadský útočník sa stal prvým štvorgólovým strelcom v aktuálnom ročníku Tipos extraligy. Na strane hostí mu dôstojne sekundoval najskúsenejší Košičan – 35-ročný Marek Bartánus sa blysol hetrikom.

Aj v treťom vzájomnom zápase v sezóne sa tak z víťazstva tešil domáci tím. Zvolenčania víťazstvom potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na domácom ľade, na ktorom získali už 45 bodov. Zároveň sa udržali na čele tabuľky pred Slovanom Bratislava. Košičania klesli na štvrté miesto za Nové Zámky.

HKM Zvolen – HC Košice 6:4 (4:2, 1:1, 1:1)
Góly: 7. Langkow (Bondra), 9. Langkow (Jedlička, Bondra), 15. Jedlička (Hanna, Bondra), 20. Hecl (Huntebrinker), 36. Langkow (Jedlička), 54. Langkow (Hanna) – 9. Bartánus (Paršin), 16. Bartánus (Chovan, Paršin), 33. Bartánus (Slovák, Olsson), 51. Tybor (Bartánus, Slovák). Rozhodovali: Kalina, Fridrich – Frimmel, Kacej, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1816 divákov. Zmeny: 21. Riečický namiesto Janusa (Koš.)
Zvolen: Trenčan – Messner, Hraško, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, S. Barcík – Jedlička, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Marcinek, Csányi – A. Barcík
Košice: Janus (21. Riečický) – A. Bartoš, Olsson, Romančík, Southorn, Ferenc, Novota – Jääskeläinen, Pollock, Leskinen – Bartánus, Chovan, Paršin – Lamper, Slovák, Tybor – Rogoň, Linet, Jokeľ – Havrila

Zostrih zo zápasu Zvolen vs. Košice.

Slovan vykúpil šesť minút pred sirénou Harris

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:3. O triumfe domácich rozhodol v 54. minúte útočník Brant Harris. Hostia prehrali po piatich víťazných dueloch za sebou.

Slovan zdolal Spišskú Novú Ves prvýkrát od 3. októbra 2021, keď v predchádzajúcich piatich vzájomných zápasoch uspeli východniari. Domáci zostali na druhom mieste so stratou dvoch bodov na Zvolen, no majú zápas k dobru. Spišskej patrí s 56 bodmi priebežná 5. priečka.

HC Slovan Bratislava – HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Góly: 15. Harris (Takáč, Maier), 22. Pecararo (Harris, MacKenzie), 39. Ackered (Kytnár), 54. Harris (Takáč, Fereta) – 28. Giľák (Verbeek, Réway), 37. Romaňák (Nellis, Beaudry), 44. Nellis (Rapáč). Rozhodovali: Smrek, Rojík – Janiga, Hercog, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3673 divákov.
Slovan: Hlavaj – Mackenzie, Golian, Maier, Ackered, Gachulinec, Sersen, Fereta – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Zigo, Lukošík – Török, Kytnár, Matoušek – Petriska, Preisinger, Šotek
Spišská Nová Ves: Surák – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Ulander, Ordzovenský, Malina – Rapáč, Nellis, Džugan – Giľák, Réway, Verbeek – Kerbashian, Myklucha, Vandas – Hamráček, Vartovník, Bortňák

Zostrih zo zápasu Slovan vs. Spišská Nová Ves.

Nové Zámky uspeli na Liptove
Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1. Po dvoch prehrách zabodovali naplno a vrátili sa na priebežné 3. miesto pred Košice. Liptáci nebodovali tretíkrát po sebe a naďalej sú na 10. mieste.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC MIKRON Nové Zámky 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 16. Djakov (Handlovský, Walega) – 5. J. Mikúš (T. Mikúš, Hatala), 37. Jackson, 48. Múčka (Ondrušek, Mišiak). Rozhodovali: J. Konc ml., D. Konc st. – Tvrdoň, Durmis, vylúčení: 1:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1100 divákov.
Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Pavúk, Djakov, Novajovský, Hudec, S. Droppa – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Michalík, Vahatalo, Uhrík – Vankúš, Šmida, Štrauch – Kalousek
Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Chatrnúch, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Gennaro – Klempa, J. Mikúš, T. Mikúš – Hajnik, Ondrušek, Mišiak – Múčka, Ružek

Zostrih zo zápasu L. Mikuláš vs. Nové Zámky.

Trenčín si upevnil 9. miesto v tabuľke
Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili nad HK Poprad 3:2. Základ triumfu položili v 15. minúte, keď v priebehu 18 sekúnd strelili dva góly. Popradčania v tretej tretine znížili, no ich kontaktný gól na 3:2 prišiel neskoro.

Trenčania si druhým víťazstvom po sebe upevnili priebežnú 9. priečku, Poprad je naďalej na 7. mieste, avšak už iba o skóre pred Banskou Bystricou.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Góly: 15. Obdržálek (Sojčík, Tourigny), 15. Petráš (Starosta, Ulrych), 42. Thelin (Čacho, Petráš) – 52. Kukuča (Svitana), 60. Razgals (Záborský, Drgoň). Rozhodovali: Výleta, Crman – Staššák, Vyšný, vylúčení: 5:11 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1084 divákov.
Trenčín: LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols – Petráš, Čacho, Flick – Thelin, Šťastný, Valach – Sloboda, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Jurík, Obdržálek – R. Petrovický
Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Kotvan, Vainio, Bokroš, Meliško, Brincko, Valigura – Razgals, Skokan, Svitana – Záborský, Paukovček, Bubela – Petráš, Mlynarovič, Kukuča – Kundrík, Livingston, Juhola

Zostrih zo zápasu Trenčín vs. Poprad.

Triumf Nitry zariadil v predĺžení Krivošík

Hokejisti Nitry zvíťazili nad Michalovcami 4:3 po predĺžení. Vyrovnaný duel dospel až do predĺženia, v ktorom rozhodol o výhre „Corgoňov“ štvrtým gólom v sezóne Filip Krivošík.

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení (2:1, 0:2, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Baláž (Krivošík, Buncis), 15. Elmer (Gill, Gajdoš), 49. Baláž (Green), 64. Krivošík (Buncis, Bodák) – 5. Žitný (Paločko, Hammond), 29. Bjalončík (Žitný), 30. Vašaš (Bezúch) Rozhodovali: Baluška, Štefik – Orolin, Knižka, vylúčení: 2:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2127 divákov.
Nitra: Kašík – Bodák, Donaghey, Green, Gajdoš, Vitaloš, Pupák – Krivošík, Buncis, Baláž – Elmer, Gill, A. Sýkora – Guman, Hrnka, Tvrdoň – Lacka, Čederle, Knies – Pekarčík, Drábek
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihálik, Macejko – Zabusovs, Valentini, Suja – Žitný, Bjalončík, Paločko – Vašaš, Galamboš, Bezúch – Stripai, Pavlovs, Buc

Zostrih zo zápasu Nitra vs. Michalovce.

Bystričania rozhodli v tretej tretine

Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali na svojom štadióne nad Prešovom 4:3 a druhým triumfom po sebe si poistili ôsmu pozíciu v tabuľke. Východniari po pauze pre virózu pod Urpínom bojovali, ale nebodovali a zostávajú na poslednej priečke.

Domáci išli v prvej tretine do vedenia 3:1, na čo reagovali hostia výmenou brankárov a následne nevyužili 75-sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

V strednom dejstve potrestal nevyužité šance Watlinga a Troocka celok z východu republiky dvoma gólmi za 28 sekúnd a vyrovnal na 3:3. V tretej tretine pretavil prevahu „baranov“ do štvrtého gólu Kontos.

HC'05 Banská Bystrica – HC MV Transport Prešov 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)
Góly: 2. Watling (Tamáši, Bačík), 11. Troock (Bjorkung), 15. J. Sukeľ (Gašpar, Bíreš) – 8. Avtsin (Salituro, O. Turan), 37. Giles (Nauš, Girduckis), 38. Salituro (Avtsin, O. Turan). Rozhodovali: Goga, M. Korba – Jedlička, Tichý, vylúčení na 2 min: 4:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, diváci: 1956.
Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Ďatelinka, Björkung, Kojo, Bačík, Holenda, Matej Bača, Frídel – Výhinský, G. Gabor, Kabáč – Urbánek, Kontos, Jendek – Watling, Tamáši, Troock – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ
Prešov: Bespalov (15. Rabčan) – O. Turan, D. Jendroľ, Ľalík, Giles, F. Fekiač, Nátny (25. Rajnoha) – Gerlach, Girduckis, Nauš – Campagna, Salituro, Avtsin – Ščurko, Tkáč, K. Jendroľ – Milý, T. Klíma, Žilka – Pulščák

Zostrih zo zápasu Banská Bystrica vs. Prešov.
šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Viac na túto tému: #hokej #HKM Zvolen #HC Košice #Tipos extraliga #Chris Langkow