Slovan opäť zdolal Nitru a rok ukončí na čele. Zvolen doma stratil body

Hokejisti HC Košice zvíťazili v na ľade HC MV Transport Prešov 5:1 v zápase regionálneho 49. kola Tipos extraligy.

30.12.2022 20:58
SR Prešov šport hokej TEL 49. kolo Košice POX Foto: ,
Roztržka medzi Ladislavom Romančíkom (vľavo, Košice) a Samuelom Krajčom (Prešov).

„Oceliari“ vykročili za triumfom vydareným úvodom, keď v 3. minúte viedli už 2:0. Do polovice zápasu si vypracovali štvorgólový náskok (4:0). Prešovčania skórovali iba v 38. minúte, keď sa v presilovke o dvoch hráčov presadil J.C. Campagna.

Košičania ukončili kalendárny rok 2022 na 4. priečke s 55 bodmi, Prešov je priebežne na predposlednom 11. mieste s dvojbodovým náskokom na Nitru.

HC MV Transport Prešov – HC Košice 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Góly: 38. Campagna (Šimun) – 2. Slovák (Rogoň, Romančík), 3. Tybor (Novota), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn), 30. Tybor (Slovák, Lamper), 42. Linet (Havrila). Rozhodovali: Krajčík, D. Konc st. – Tvrdoň, Jurčiak, vylúčení: 7:8 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1741 divákov.
Prešov: Bespalov – Lalík, Giles, Turan, Rajnoha, Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Krajč, Avcin, Ščurko – Žilka, Klíma, Džugan – Thomka
Košice: Janus – Olsson, Šedivý, Romančík, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Bartánus, Slovák, Rogoň – Lamper, Linet, Tybor – Vaculík, Havrila, Jokeľ

Arény tímov hokejovej extraligy a ich kapacita Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
HC Slovan Bratislava. Kapacita: 10 055 divákov.

Slovan ťahá víťaznú šnúru proti Nitre

Hokejisti Slovana Bratislava triumfovali na ľade HK Nitra 6:3. Obhajca titulu zdolal „corgoňov“ aj vo štvrtom vzájomnom zápase v tejto sezóne a celkovo natiahol víťaznú sériu s týmto súperom na šesť duelov.

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)
Góly: 50. Baláž (Vitáloš, Green), 51. Elmer (Knies), 57. Knies (Gajdoš, Green) – 1. Haščák (Fereta, Ackered), 23. Pecararo (MacKenzie, Harris), 32. Fominych (MacKenzie), 40. Fominych (Haščák, Fereta), 46. Török (MacKenzie, Golian), 56. Pecararo (Harris, Takáč). Rozhodovali: Snášel, Rojík – Janiga, Junek, vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Nitra: Kašík – Švarný, Bodák, Gajdoš, Green, Pupák, Donaghey, Vitáloš, Fatul – Baláž, Buncis, Krivošík – Knies, Gill, Elmer – Tvrdoň, Hrnka, Guman – Drábek, Čederle, Lacka
Slovan: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Ackered, Fereta, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Zigo, Haščák – Lukošík, Kytnár, Matoušek – Török, Preisinger, Petriska

Zvolen prišiel o pozíciu lídra

Hokejisti HKM Zvolen prehrali na domácom ľade s HK Poprad 2:3 po predĺžení a prepustili líderskú pozíciu bratislavskému Slovanu. Hostia vyhrali druhý duel za sebou a poistili si siedmu priečku.

V prvej tretine uspel tréner Popradu Peter Mikula s výzvou, keď arbitri zrušili gól domáceho Petra Zuzina po zhliadnutí videa pre ofsajd. Stav sa menil až v strednom dejstve, skóre otvoril za hostí James Livington.

Zvolenčania vyrovnali gólom Radovana Bondru, lenže Podtatranci išli znovu do vedenia po dorážke Samuela Mlynaroviča v presilovke. V tretej tretine vyrovnal od modrej čiary strelou po ľade Shane Hanna. Rozuzlenie nastalo v predĺžení, v ktorom sa hostia ubránili presilovke súpera a následne z protiútoku rozhodol Adam Drgoň.

HKM Zvolen – HK Poprad 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 28. R. Bondra (Langkow, Sládok), 42. Hanna (Huntebrinker) – 25. Livingston (Matej Paločko), 29. Mlynarovič (Bubela, Svitana), 63. Drgoň (Skokan, Betker). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Kacej, Tichý, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2075 divákov.
Zvolen: Petrík – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Barcík – Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Marcinek, Csányi
Poprad: Peters – Drgoň, Betker, Vainio, Kotvan, Brincko, Meliško, Jasečko – Svitana, Skokan, Bubela – Razgals, Livingston, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Matej Paločko – S. Petráš, L. Paukovček, Juhola

Nové Zámky otočili zápas s Trenčínom

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 3:2. „Vojaci“ viedli po 1. tretine 2:0, ale o sľubný náskok prišli v druhej časti. V nej sa gólovo presadili bratia Tomáš a Juraj Mikúšovci, na ktorých nadviazal v 50. minúte Ben Johnson, ktorý strelil víťazný gól.

Novozámčania sa víťazstvom udržali na priebežnej 3. priečke o bod pred Košicami. Trenčania prehrali tretí zápas za sebou a nový kalendárny rok privítajú na 9. mieste.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 21. T. Mikúš (Mamčics), 33. J. Mikúš (Kozák, T. Mikúš), 50. Johnson (Hatala) – 5. Sloboda (Krajčovič, Starosta), 10. Hudec (Sojčík). Rozhodovali: J. Konc ml., Žák – Jedlička, Valo, vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Farley (N. Zámky) 5 min. + DKZ za faul lakťom, presilovky a oslabenia: 0:0, 3172 divákov.
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Mamčics, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš – Faith, Gennaro, Klempa – Hajnik, Ondrušek, Jobek
Trenčín: LaCouvee – Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Stacha – Petráš, Čacho, Valach – Thelin, Obdržálek, Krajčovič – Šťastný, Sojčík, Hudec – Stahoň, Jurík, Sloboda

Rebríček klubov hokejovej extraligy podľa tržieb Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. MHk 32 Liptovský Mikuláš: 568 850 eur...

Spišiaci uspeli v Michalovciach

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Pre Spišiakov to bolo prvé víťazstvo nad Michalovcami v najvyššej súťaži a zároveň prvé po sérii 26 prehier vo vzájomných dueloch.

Predtým naposledy tohto súpera zdolali 6. októbra 2017, keď oba kluby účinkovali v nižšej súťaži. O prelomenie negatívnej série sa víťazným gólom postaral Kale Kerbashian, ktorý v 53. minúte skóroval v presilovke.

Spišiaci majú za sebou úspešné „miniturné“, keď počas uplynulých piatich dní postupne zvíťazili v Prešove (7:2), Košiciach (6:3) a aj v Michalovciach.

Svoj bodový súčet zaokrúhlili na 50, čím sa vyrovnali práve Michalovciam. Za nimi zaostávajú na 6. priečke už iba o skóre. Hráči Michaloviec prehrali tretí zápas za sebou.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK GROTTO Spišská Nová Ves 2:3 (0:0, 2:1, 0:1)
Góly: 22. Hammond (Valentini, Bjalončík), 30. Suja (Valentini, Osburn) – 25. Vandas, 52. Beaudry (Vandas, Myklucha), 53. Kerbashian. Rozhodovali: Korba, T. Orolin – Knižka, Hajnik, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2786 divákov.
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko – Žitný, Suja, Lapšanský – Bjalončík, Valentini, Paločko – Zabusovs, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Ulander, Ordzovenský, Česánek – Rapáč, Nellis, Majdan – Giľák, Salituro, Verbeek – Kerbashian, Myklucha, Vandas – Novák, Vartovník, Šúty

Liptáci dali Bystrici päť gólov

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad HC '05 Banská Bystrica 5:2. Upevnili si ním priebežnú 10. priečku, na ktorej majú 34 bodov.

Zároveň prvýkrát v sezóne získali v treťom zápase za sebou tri body, keď nadviazali na víťazstvá nad Popradom a Zvolenom. Svoj prvý gól po príchode zo Spišskej Novej Vsi strelil útočník Liptákov Andreas Štrauch.

Banskobystričania nebodovali v troch zápasoch za sebou a na konte majú 40 bodov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC '05 Banská Bystrica 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 7. Kuru (Šmida, Novajovský), 25. Štrauch, 31. Saari (Karsums), 51. Handlovský (Ventelä), 60. Karsums (Saari, Kuru) – 12. Gašpar (Sukeľ, Ďatelinka), 50. Bačik (Holenda, Sukeľ). Rozhodovali: Crman, Goga – Synek, M. Orolin, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1200 divákov.
Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Bakala, Djakov, Novajovský, Hudec, Pavúk – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Michalík, Vahatalo, Uhrík – Šmida, Vankúš, Štrauch – Kalousek
Banská Bystrica: Sedláček – Björkung, Bačik, Pavlin, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Luža, Bača – Watling, Tamáši, Šoltés – Troock, Kontos, Jendek – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Výhonský, Gabor, Urbánek

Žilinčania nastrieľali Topoľčanom poltucet

VLCI Žilina zdolali v zápase 26. kola Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL) na domácom ľade HC Topoľčany hladko 6:1 a posunuli sa v tabuľke na druhé miesto pred HK VITAR Martin. Ten v piatok zaváhal doma s Trnavou, ktorej podľahol 4:6.

HK Brezno Knights – HK ‘95 Považská Bystrica 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)
Góly: 23. Jasenec, 39. Zubák, 43. Rákoš – 2. Murtazin, 18. Ligas, 19. Urbánek, 31. Zlocha, 46. Jakubec. Rozhodovali: Smerek, Kocúr – Beniač, Wolf, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0, 176 divákov

HK VITAR Martin – HK Gladiators Trnava 4:6 (1:1, 1:1, 2:4)
Góly: 1. Dírer, 36. Paulíny, 46. Juščák, 51. Murček – 12. Jurák, 38. Antonov, 45. Jurák, 45. Okoličány, 53. Schmidt, 60. Miklík. Rozhodovali: Výleta, Krost – Olle, Drblík, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1698 divákov

VLCI Žilina – HC Topoľčany 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Góly: 3. Kluka, 13. Bečka, 27. Kluka, 31. Melcher, 36. Ferenyi, 55. Sloboda – 10. Vybiral. Rozhodovali: Fririch, Lesay – Kollár, Šebeň, vylúčení: 0:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 520 divákov

TSS Group Spartak Dubnica – Modré krídla Slovan 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 9. Huovinen, 55. Géci – 56. Bezák. Rozhodovali: M. Valachovič, Vido – Šoltés, Ščurka, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 310 divákov

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Levice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 6. Rais, 7. Novák, 33. Šramaty, 45. Rais, 56. Novák. Rozhodovali: Čahoj, Bachúrik – Klejna, Hanko, vylúčení: 7:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 716 divákov

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #HC Košice