Šou slovanistov, Zvolen deklasovali 10:2! Košice nevyužili náskok a sú na dne

Hokejisti HC Slovan Bratislava deklasovali v nedeľňajšom šlágri Tipos extraligy HKM Zvolen 10:2. V dueli dvoch tímov, ktoré mali pred zápasom po 16 bodov, vykročili domáci za presvedčivým víťazstvom už v 1. tretine, ktorú vyhrali 4:0.

09.10.2022 18:46 , aktualizované: 19:01
Tomáš Zigo Foto: ,
Tomáš Zigo oslavuje gól v zápase proti Zvolenu.

Zvolenčania sa v 2. časti vzchopili a počas päťminútového trestu Jakuba Minárika dvakrát využili presilovku, no to bolo z ich strany všetko.

„Belasí“ vygradovali gólostroj v závere tretej tretiny, v ktorej zavŕšili prvý dvojciferný výsledok v sezóne.

Najproduktívnejšími hráčmi zápasu boli Marcel Haščák s bilanciou 2 góly a 3 asistencie a rovnako päťbodový Daniil Fominych (1+4). Tomáš Zigo strelil hetrik, ku ktorému pridal asistenciu. Slovanisti sú po 8. kole na čele tabuľky o skóre pred Novými Zámkami.

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 10:2 (4:0, 1:2, 5:0)
Góly: 16. Takáč, 17. Zigo (Ackered, Fominych), 19. MacKenzie (Takáč), 20. Zigo (Golian, Haščák), 21. Harris (Pecararo, Takáč), 49. Fominych (Bezák), 53. Ackered (Fominych), 55. Haščák (Fominych, Zigo), 57. Haščák (Takáč), 58. Zigo (Fominych, Haščák) – 26. Hunterbrinker (Zuzin), 27. Gropp (Hecl, Sideroff). Rozhodovali: Novák, D. Konc st. – Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 2:4 na 2 min., navyše Minárik 5+DKZ za nedovolené bránenie a Lukošík (obaja Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3883 divákov.
Slovan: Coreau – Golian, Valach, Beňo, MacKenzie, Sersen, Ackered, Maier – Haščák, Zigo, Fominych – Takáč, Harris, Pecararo – Matoušek, Minárik, Lukošík – Török, Bezák, Šotek – R. Kukumberg ml.
Zvolen: Trenčan (21. Petrík) – Hain, Messner, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Sideroff, Hunterbrinker, Hecl – Kašlík, Šiška, Gropp

Nitra zdolala Prešov

Hokejisti HK Nitra zdolali na domácom ľade HC MV Transport Prešov 4:3. Hosťom sa podarilo zmazať dvojgólové manko, no v 52. minúte rozhodol o triumfe domácich premiérovým gólom v sezóne Phil Knies.

Prešovu nestačili ani tri body Maxa Gerlacha (1+2).

HK Nitra – HC MV Transport Prešov 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)
Góly: 15. Erkamps (Donaghey, Sýkora), 22. Buncis (Krivošík), 27. Gajdoš (Holešinský, Buncis), 53. Knies (Lacka, Mezei) – 21. Sýkora (Gerlach, Rajnoha), 28. Higgins (Gerlach, Šimek), 38. Gerlach (Rajnoha, Sýkora). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Durmis, Haringa, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1877 divákov.
Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Erkamps, Donaghey, Švarný, Gajdoš, Pupák – Holešinský, Buncis, Solenský – Knies, A. Sýkora, Lacka – Tvrdoň, Myklucha, Krivošík – R. Varga, Šramaty, Volko – Molnár
Prešov: Rabčan – D. Jendroľ, Turan, Rajnoha, Higgins, Nátny, Giles, Ľalík – Neuls, Šimun, J. Sýkora – Nauš, Šimek, Gerlach – Martin, Giduckis, Žilka – Krajč, Klíma, K. Jend

Košice s piatou prehrou

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili nad HC Košice 5:2. V nedeľnom zápase predviedli dokonalý obrat, keď v 1. tretine prehrávali 0:2, no napokon otočili skóre.

K obratu im pomohli aj dve využité presilovky v druhej časti. Skóre uzavrel gólom do prázdnej bránky Ben Johnson, ktorý mal v zápase bilanciu 2+1.

Novozámčania dosiahli štvrté víťazstvo za sebou a s 19 bodmi sú o skóre za lídrom tabuľky Slovanom Bratislava. Košičania nenadviazali na dve víťazstvá a vo svojom siedmom zápase zaznamenali piatu prehru.

HC MIKRON Nové Zámky – HC Košice 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Góly: 18. Barto (Hatala, Faith), 26. Lee (Farley), 34. Jackson (Farley, Johnson), 37. Johnson (Jackson, Lee), 59. Johnson – 8. Leskinen (Campbell, Bartánus), 18. Campbell (Southorn, Olsson). Rozhodovali: Stano, Fridrich – Synek, Frimmel, vylúčení: 2:3 na 2 min., navyše Košarišťan (Koš.) 5+DKZ za sekanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2112 divákov. Zmeny: 37. Riečický namiesto Košarišťana (Košice)
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Chovan, Kozák, Roman, Ligas, Knižka – Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, Ondrušek, Šišovský – Faith, Barto, Klempa – Babeliak
Košice: Košarišťan (37. Riečický) – Olsson, Southorn, Ferenc, Novota, Šedivý, Deyl, A. Bartoš – Bartánus, Campbell, Leskinen – Watling, Slovák, Chovan – Lamper, Linet, Rogoň – Milý, Havrila, Jokeľ

Trenčín uspel v Michalovciach

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte útočník Peter Sojčík.

Trenčania majú po treťom víťazstve v sezóne na konte 8 bodov. Vďaka nemu sa odrazili z posledného miesta tabuľky, na ktorom sú po 8. kole hráči HC Košice. Michalovce prehrali piaty zápas za sebou.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 12. Paločko (Bjalončík, Glazkov) – 43. Krajčovič (Belluš, Sojčík), 62. Sojčík (Sloboda). Rozhodovali: Hronský, Smrek – Knižka, Janiga, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1809 divákov.
Michalovce: Vošvrda – Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik – Puliš, Suja, Buc – Žitný, Bjalončík, Paločko – Bezúch, Chalupa, Lapšanský – Vašaš, Galamboš, Safaralejev
Trenčín: Lacouvee – Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Starosta, Hlaváč – Petráš, Čacho, Sloboda – Thelin, Flick, Hudec – Belluš, Sojčík, Krajčovič – Stahoň, Gaťár, Vaňo

Bystrica doma opäť prehrala

Hokejisti Banskej Bystrice druhýkrát za sebou neuspeli na domácom ľade. Po piatkovej prehre s Trenčínom 0:6 stratili všetky body aj v nedeľnom zápase, keď podľahli Liptovskému Mikulášu 1:3.

Domáci v 1. tretine nevyužili viaceré šance a pykali v oslabení o dvoch hráčov, z kruhu sa presadil skúsený Martins Karsums. V druhej tretine sa ujala strela Matúša Holendu spoza kruhu, ktorá zaskočila brankára Michala Valenta a bolo 1:1.

Liptáci následne pridali, rýchlo prechádzali do útočného pásma a keď Kuru načasoval prihrávku Karsumsovi, stav sa menil na 1:2. V tretej tretine ubudlo šancí, ale Bystričania znovu ponúkli Liptákom presilovku o dvoch hráčov a počas nej sa ujala strela Sameliho Venteläho od modrej.

Dvojgólové manko už hokejisti spod Urpína nezmazali.

HC'05 Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Holenda (Luža, Tamáši) – 15. Karsums (Šmída, Ventelä), 35. Karsums (Kuru, Marek Hudec), 57. Ventelä (Karsums). Rozhodovali: Goga, Žák – Kacej, D. Konc ml., vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1872 divákov.
Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Bačík, Luža, Holenda, Matej Bača, Ďatelinka, Ganz, Frídel – Urbánek, Tamáši, Kabáč – Gabor, Kontos, J. Sukeľ – Výhonský, Sojka, Jendek – R. Gašpar, Bíreš, Živický
MHk 32 Liptovský Mikuláš: M. Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Mesikämmen, Marek Hudec, Novajovský, Kapičák – Kuru, Vähätalo, Karsums – Uhrík, Šmída, Drábek – Kriška, Walega, Michalík – Haluška, P. Valent, Kalousek

Prestrelka pre Spišiakov

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Poprad 4:3. „Kamzíci“ dokázali odpovedať na prvý aj druhý gól domácich, no tí súperovi gólovo odskočili v tretej tretine. Víťazný gól si pripísal Michael Vandas. Na jeho zásah z 58. minúty ešte stihol odpovedať Miloš Bubela. Päť zo siedmich gólov padlo v presilovkách.

Spišiaci dosiahli v ôsmom zápase sezóny štvrté víťazstvo, po ktorom sú s 12 bodmi na priebežnom 4. mieste tabuľky. Popradčania prehrali tri z uplynulých štyroch stretnutí a s 11 bodmi sú na priebežnej 6. priečke.

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HK Poprad 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Góly: 12. Majdan (Kerbashian), 37. Štrauch (Beaudry), 55. Giľák (Salituro, Majdan), 58. Vandas (Rapáč) – 20. Mlynarovič (Yogan), 53. Mlynarovič (Yogan), 60. Bubela. Rozhodovali: Korba, Kalina – Bogdaň, Vyšný, vylúčení: 5:9 na 2 min., presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Malina, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Žiak – Vandas, Kerbashian, Salituro – Rapáč, Nellis, Štrauch – Giľák, Bortňák, Majdan – Novák, Tkáč, Hamráček
Poprad: Peters – Kotvan, Drgoň, Brincko, Bokroš, M. Mešár, Meliško – Záborský, Skokan, Svitana – Yogan, Bubela, Soberg – Petráš, Paukovček, Kukuča – Paločko, Mlynarovič, Valigura

Viac na túto tému: #HKM Zvolen #HC Slovan Bratislava #HC Košice