Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Dávid Bondra pred tridsiatkou ukončil kariéru. Na krok reagoval aj jeho otec

Slovenský útočník Dávid Bondra ukončil vo veku 29 rokov profesionálnu hokejovú kariéru.

03.05.2022 15:46
Dávid Bondra. Foto: ,
Dávid Bondra.
debata (1)

Informovala o tom oficiálna stránka HK Poprad, v ktorom odohral sezónu 2021/2022.

Syn legendy slovenského hokeja Petra Bondru odohral v popradskom drese dve etapy svojej kariéry. Tri sezóny v rokoch 2016 až 2019 vyústili do dvoch účastí na MS.

SR Hokej MS2022 Zraz Kaufland Cup ZAX Čítajte aj Káder doplnia finalisti i medailisti. Nielen Bučeka vyradilo zranenie

Počas kariéry odohral dve sezóny v KHL, vyskúšal si českú extraligu vo farbách Komety Brno a sezónu 2021/2022 začal v drese Bratislava Capitals v IHL.

„Chcel by som sa poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí ma podporovali v reprezentácii alebo v jednotlivých kluboch. Moje veľké poďakovanie patrí HK Poprad, ktorý mi dal šancu hrať profesionálny hokej. Som pripravený naštartovať novú, nie hokejovú kariéru. Teším sa na nové výzvy s rodinou,“ uviedol Dávid Bondra, ktorý očakáva prírastok do rodiny.

Jeho otec Peter Bondra je hrdý na kariéru svojho staršieho syna:

„Podporujem jeho rozhodnutie. Verím, že jeho nová kariéra bude nemenej úspešná a jeho vzdelanie a pracovitosť z hokeja sa prejavia na jeho novej ceste životom.“

V Poprade končí 13 hráčov

V kádri HK Poprad skončilo po sezóne 13 hráčov vrátane útočníkov Petra Bjalončíka, Dávida a Nicholasa Bondrovcov či Michaela Vandasa. Dlhodobé zmluvy podpísali ešte pred sezónou 2021/2022 len útočníci Dávid Skokan, Patrik Svitana a obranca Adam Drgoň.

HOKEJ-TE: Nitra - Bratislava Čítajte aj Medailu hodil do publika. Stavjaňa vysvetľoval, prečo končí v Nitre

Dres „kamzíkov“ si v nasledujúcej sezóne už neoblečú brankári Tomáš Tomek a Anton Todykov, obrancovia Petr Ulrych (zamieril do Trenčína), Marek Hudec, Peter Novajovský, River Rymsha (Hradec Králové) a Mikael Tam a útočníci Peter Bjalončík, Michael Vandas, Dávid Bondra, Nicholas Bondra, James Livingston a Cole Ully.

Klub k týmto trinástim hráčom na oficiálnej stránke uviedol, že sa „buď nedohodli s vedením na predĺžení spolupráce, alebo nebol záujem o pokračovanie z jednej alebo druhej strany.“

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Bondra #Dávid Bondra