Čo sa zbláznil? Američanom prekážali Nemcove krosčeky

Bežala 50. minúta. Hokejisti Nitry viedli nad Popradom 3:1 a kráčali za výhrou, ktorá by im zabezpečila postupový mečbal do semifinále. Lenže v extraligovom play off sa dejú nečakané veci.

01.04.2022 10:36
Čína ZOH2022 Peking Hokej o bronz SR Švédsko Foto: ,
Hokejisti Slovenska zľava Pavol Regenda, Tomáš Jurčo, Šimon Nemec, Miloš Kelemen, Martin Gernát a Mislav Rosandič oslavujú zisk olympijského bronzu.
debata (3)

Hostia sa vypli k skvelému obratu a troma gólmi v priebehu troch minút strhli dôležitý triumf na svoju stranu.

Napokon uspeli 4:3 a v sérii vedú 3:2 na zápasy. Nič na tom nezmenil ani záverečný tlak domácich, ktorí si chceli vynútiť predĺženie.

Deväťdesiat sekúnd pred klaksónom sa v rohu pri popradskej bránke strhla mela, v ktorej nechýbal ani Šimon Nemec.

Obranca Nitry predtým v snahe získať puk poslal na ľad krosčekom Daniela Brejčáka, ktorému „pomasíroval“ chrbát hokejkou aj v momente, keď popradský bek už ležal na ľade.

Pozrite si video:

Nemec je pod drobnohľadom nielen doma, ale aj v zámorí.

Talentovanému bekovi predpovedajú popredné pozície na júnovom drafte NHL.

Podľa niektorých renkingov by mal byť najvyššie draftovaným zadákom spomedzi zámorských i európskych korčuliarov.

Jeho zákroky v závere včerajšieho zápasu si všimli aj zámorskí priaznivci.

„Šimon to so svojou aktivitou prehnal, tie kroščeky boli cez čiaru,“ reagoval jeden z fanúšikov. „Čo sa zbláznil? Predviedol nebezpečný zákrok,“ znela ďalšia z reakcií.

Nemca a celý tím Nitry teraz čaká náročná úloha vyhrať v Poprade a vynútiť si rozhodujúci siedmy zápas. Šiesty duel série je na programe v sobotu pod Tatrami.

Šimon Nemec Čítajte viac Supertalent Nemec: Mám 18, dovolia si ku mne viac. Uši však nesklopím