Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Po východniarskom derby sa bili na štadióne aj za ním. Zavolali políciu

Duel 29. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HK Spišská Nová Ves (3:2) mal neželanú dohru.

15.01.2022 08:28
Šarvátka Foto:
Hokejová šarvátka v Michalovciach.
debata (31)

K pozápasovej roztržke v priestoroch medzi šatňami sa vyjadrili aj tréneri oboch tímov, ktorí zhodne odsúdili potýčku a aj jej pravdepodobné pozadie.

Do konfliktu sa zapojili usporiadatelia, členovia realizačných tímov a hráči hostí.

„Súhlasím s tvrdením, že by sa to nemalo stávať. Pre slovenský hokej to nie je dobré,“ povedal tréner michalovského tímu Tomek Valtonen, ktorý mal indície, že konflikt vzbĺkol po pokrikoch na adresu jedného zo zahraničných hráčov hostí.

„Ak je pravda to, čo som počul, tak sa chcem ospravedlniť v mene nášho klubu. Niečo takéto by sa nemalo stávať, zvlášť nie v lige, ktorá sa hrá na najvyššej úrovni a s kvalitou, akú má slovenská súťaž. Toto nie je džungľa. Musíme rešpektovať tímy a hráčov,“ zdôraznil kormidelník michalovskej Dukly.

V podobnom duchu sa vyjadril aj tréner Spišiakov Mosnár: "Zápas bol znehodnotený tým, že sa udiali veci, ktoré by sa na slovenskom štadióne nemali stávať. Ide o urážanie hráčov ‚ľadármi‘ a usporiadateľskou službou, k tomu napádanie a osočovanie.

Týmto tlačíme celý slovenský hokej dole. Už som zažil, že fanúšikovia niečo hádzali na ľad, ale takéto niečo nikdy. Ťažko môžeme niečo budovať, keď sa navzájom nerešpektujeme."

Podľa informácií RTVS mal konflikt dohru aj neskôr pred štadiónom a po ďalšej bitke bola na miesto privolaná polícia.


Standings provided by SofaScore LiveScore
31 debata chyba
Viac na túto tému: #Dukla Michalovce #HK Spišská Nová Ves