Zámky podľahli Michalovciam. Slovan vyškolil Trenčín

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 12. kola Tipos extraligy na ľade HC Nové Zámky 5:3.

29.10.2021 20:13 , aktualizované: 21:57
SR Hokej TEL 1/2 1. Michalovce Poprad Valtonen Foto: ,
Hráči Michaloviec sa tešia z triumfu nad Popradom.

HC Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 27. Šiška (Jackson), 39. Bull (Jackson, Hatala), 52. Klempa (Bull, Langkow) – 6. Keränen (Bokroš, Cameranesi), 30. Galamboš (Suja), 31. Žitný (Galamboš, Suja), 42. Cameranesi (Pavlin, Žitný), 56. Fournier (Bokroš, Suja). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Gegáň, Hercog, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, 1037 divákov
Nové Zámky: Lackovič – Hatala, Bull, Ligas, Holenda, Roman, Reini, Šeliga – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Barto – Mišiak, Ondrušek, Kurbatov – Hrabčák
Michalovce: Williams – Bokroš, Macejko, Pavlin, Stripai, Mudrák, Gajdoš – Regenda, Cameranesi, Keränen – Žitný, Suja, Galamboš – Fournier, Erkinjuntti, Kukuča – Lačný, Tibenský, Chalupa

Hostia mali v prvej tretine streleckú prevahu a v 6. minúte išli do vedenia. Keränen strelou zo strednej vzdialenosti prekvapil brankára Lackoviča – 0:1. Domáci nevyrovnali po sľubných šanciach Farleyho či Šišku a skóre sa nezmenilo ani po presilovke Michaloviec v 12. minúte.

Novozámčanom pomohla k vyrovnaniu nedisciplinovanosť hostí. V 22. minúte ešte napriek tlaku nevyužili presilovku, no 69-sekundovou početnou výhodou nepohrdli. V 27. minúte najlepší strelec domácich Šiška prekonal brankára Williamsa – 1:1.

Nerozhodný stav však vydržal iba necelé tri minúty, keď ofenzívnu akciu so Žitným zakončil Galamboš – 1:2. Zaskočení domáci, ktorí v druhej tretine vyrovnali hru, inkasovali už o 94 sekúnd, keď Lackovič nedosiahol na pohotovú strelu Žitného – 1:3.

Ďalší priebeh druhej časti priniesol viacero vylúčených a gól do bránky Michaloviec. Domáci najskôr zvládli oslabenie o dvoch hráčov a následne sa z trestnej lavice vrátil obranca Bull a po úniku zaznamenal svoj prvý gól v sezóne – 2:3.

Michalovčania však opäť dokázali odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Dôležitý gól pridal v 42. minúte Cameranesi, ktorý využil zakrytý výhľad Lackoviča.

Následné vylúčenie Macejka ešte domáci nepotrestali, no presilovku v 52. minúte už využili, keď Bullovu prihrávku využil Klempa – 3:4. Práve Klempa však v 55. minúte oslabil svoj tím a Fournier v presilovke uzavrel skóre.

Gergely Majoross, tréner Nových Zámkov: „Vedeli sme, že Michalovce majú dobrý tím, a to sa aj potvrdilo. My sa na strelené góly veľmi nadrieme, platilo to aj dnes. Pred inkasovanými gólmi sme stratili puky, to by sa nemalo stávať. Musíme sa zlepšiť vo viacerých veciach a naďalej pracovať na detailoch. Našej hre chýba väčšia konzistentnosť.“

Tomek Valtonen, tréner Michaloviec: „Opäť sa ukázalo, aké dôležité sú presilovky. Počas zápasu sme mali dobré úseky, no nebolo to prvýkrát, čo sme neodohrali dobrých celých 60 minút. V tom máme stále medzery. Som šťastný, že sme vyhrali, no mrzia ma zranenia našich hráčov. Na konci zápasu sme hrali iba so šestnástimi.“

Štyri góly v poslednej tretine

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase 12. kola Tipos extraligy nad Duklou Trenčín vysoko 6:1.

„Belasí“ natiahli víťaznú sériu na štyri stretnutia a s 28 bodmi im patrí prvá priečka v tabuľke. Trenčín má na konte 15 bodov a je ôsmy. V drese domácich zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie útočník Rastislav Gašpar, tri asistencie si pripísal obranca Matthew MacKenzie.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Góly: 14. Sukeľ (MacKenzie, Rapuzzi), 25. Gašpar (Harris, MacKenzie), 44. Harris (Gašpar, Takáč), 51. Zigo (MacKenzie, Gachulinec), 56. Rapuzzi (Gašpar, Yogan), 60. Sukeľ (Gašpar, Štajnoch) – 34. Honzek (Nemčík, Paukovček). Rozhodovali: Müllner, Novák – Valo, Durmis, vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: Zigo 10 min za nešportové správanie – Nemčík 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2428 divákov
Slovan: Gudlevskis – MacKenzie, Golian, Štajnoch, Sersen, Gachulinec, Maier, Beňo – Gašpar, Harris, Takáč – Sukeľ, Rapuzzi, Yogan – Matoušek, Bezák, Zigo – Kundrik, Preisinger, Lukošík – Petráš
Trenčín: Valent – Lemcke, Kudla, E. Švec, Starosta, Crinon, Nemčík, Urban – Tybor, Mikyska, Bezúch – Valach, Paukovček, Honzek – Minárik, J. Švec, Berisha – Krajč, Rehuš, Beták

Hostia začali aktívne a v prvých minútach niekoľkokrát ohrozili Gudlevskisa, vyložené šance si však nevypracovali. Od 5. minúty si zahrali aj presilovku, ale príliš sa im nevydarila.

Slovan mohol ísť do vedenia v 9. minúte, keď Takáč prihral pred bránku Harrisovi, no ten nedokázal zdvihnúť puk a Valent ho vyrazil. Domáci si tak počkali na úvodný gól do 14. minúty, keď Lemcke stratil puk, Rapuzzi zakombinoval s MacKenziem a Sukeľ už mal pred sebou len prázdnu bránku – 1:0.

Maďarsko SR hokej TL 2. kolo Miškovec Žilina Čítajte viac Skončil na drogách. V NHL zneužili útočníka, ktorý hral vlani extraligu

V 17. minúte sa dostal do dobrej streleckej pozície Berisha, ale Gudlevskis si poradil. O minútu neskôr si nakorčuľoval do pásma Tybor, no namieril nad bránku.

Druhá tretina sa začala náporom Slovana, ktorý si zahral presilovku, šance mali Yogan s Harrisom, Valent odolal. No iba do 25. minúty, keď Harris prihral spoza bránky Gašparovi a ten zvýšil na 2:0.

V 26. minúte sa nepresadil blafákom Takáč a v 31. mu to nevyšlo ani druhýkrát, keď sa snažil doraziť puk za Valenta aj Harris. Hostia znížili v 34. minúte po peknej individuálnej akcii Nemčíka.

Obranca Trenčína potiahol puk spoza vlastnej bránky až pred súperovu, kde prihral Honzekovi a ten dotlačil puk za Gudlevskisa. Šestnásťročný útočník tak strelil už siedmy gól v sezóne.

Slovan si však prinavrátil dvojgólové vedenie v úvode tretieho dejstva. Po zlej rozohrávke hostí poslal Gašpar puk na Harrisa a ten ho doklepol do odkrytej časti bránky – 3:1. Trenčín mohol vzápätí odpovedať, ale nevyužil ani druhú presilovku v zápase.

Na snímke zľava Brant Harris (Slovan) a... Foto: TASR, Jaroslav Novák
Slovan - Trenčín Na snímke zľava Brant Harris (Slovan) a Radoslav Tybor (Dukla).

Nepodarilo sa mu to ani v tretej, počas ktorej dokonca inkasoval. Štvrtý gól „belasých“ strelil Zigo po tom, čo Valent neudržal strelu MacKenzieho.

Trenčanom nevyšla ani ďalšia početná výhoda a ihneď po jej konci upravil v 56. minúte na 5:1 Rapuzzi. V závere sa ešte strhla hromadná bitka a Sukeľ strelil v presilovke šiesty gól domácich.

Róbert Döme, tréner Slovana: "Zápas bol z našej strany taký všelijaký. Mali sme tam nejaké dobré a svetlé momenty. V prvej tretine sme robili veľmi veľa chýb a strácali sme puky. My sme však boli efektívni, v individuálnej činnosti máme asi trošičku lepších hráčov, ktorí ten zápas rozhodli, a na konci sa to nejako zlomilo.

Bol to však ťažký zápas, Trenčín je vždy nepríjemné mužstvo, hrá ofenzívny hokej a navyše nám chýba sedem hráčov zo zostavy. Chalani si to však oddreli, podržal nás brankár a asi sme boli aj trochu šťastnejší."

Tréner Slovana Róbert Döme so svojimi zverencami. Foto: TASR, Pavel Neubauer
slovan Tréner Slovana Róbert Döme so svojimi zverencami.

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Naša hra dve tretiny spĺňala vysoké kritériá, boli sme dobrí na puku a často sme strieľali. Robili sme však chyby, často sme strácali puky, najmä v druhej tretine v strednom pásme a na útočnej modrej čiare. Dopredu sme si vytvorili dostatočný počet striel, ale neboli sme efektívni.

Po góle na 1:3 sme akosi zabudli robiť tie jednoduché veci, ktoré nás dovtedy zdobili a nakoniec ten výsledok pre nás vyzerá veľmi zle. Nemyslím si, že výsledok zodpovedá predvedenej hre. Nám dnes vypadli traja, štyria hráči, ktorí neodohrali svoj štandard.

Robili sme hlúpe chyby a dva góly sme dostali z dorážok, kde sme neboli dostatočne agresívni. V tomto bol Slovan lepší, v podstate sme dostali štyri góly do prázdnej bránky, keď sme zle pokryli priestor. Musíme nadviazať na tie dve tretiny a pokračovať ďalej, pretože takýto zápas nás nemôže zlomiť."

Skvelý obrat Košíc

Hokejisti HC Košice triumfovali v piatkovom zápase 12. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 5:3, hoci po prvej tretine prehrávali o tri góly.

HK Nitra – HC Košice 3:5 (3:0, 0:1, 0:4)
Góly: 2. Krivošík (Nemec, Švarný), 8. Buček (Holešinský, Krivošík), 17. Vitáloš (Sýkora, Drábek) – 26. Milý (Havrila, Košarišťan), 51. Klhůfek (McPherson), 54. Paršin (Chovan, Bartánus), 57. Bartánus (Slovák, Šedivý), 60. Chovan (Klhůfek). Rozhodovali: Výleta, Goga – Kacej, Orolin, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1722 divákov
Nitra: Honzík – Mezei, Raskob, Švarný, Š. Nemec, Vitáloš, Bodák, Pupák – Tvrdoň, Hrnka, R. Varga – Krivošík, Holešinský, Buček – Bajtek, Baláž, Volko – Drábek, A. Sýkora, Múčka – Pekarčík
Košice: Riečický (17. Košarišťan) – Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Paršin – Belluš, Klhůfek, Lapšanský – Milý, Havrila, Jokeľ

Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim. Aktívnym prístupom si Nitrania vypracovali v prvej tretine trojgólový náskok. Už v 2. minúte otvoril skóre Krivošík, ktorý nachytal Riečického strelou od bočného mantinelu.

Najproduktívnejší Slováci v histórii NHL Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Zdeno Chára: 666 bodov (207 gólov, 459...

V 8. minúte dostal presnú prihrávku spoza bránky Buček, ktorý gólovo zakončil kombináciu na jeden dotyk. Najvýraznejšie pohrozili „oceliari“ v 9. minúte, keď z blízka vystrelil Slovák, ale Honzík odolal.

Tribúny v Nitra aréne sa radovali tretíkrát v 17. minúte po tom, ako strelou od modrej čiary vyhnal Riečického z bránky Vitáloš.

„Corgoni“ na začiatku druhej tretiny poľavili v aktivite a Košice sa začali viac pripomínať. V 26. minúte švihom vystrelil spoza obrancu Milý a znížil.

Pomyselný varovný prst dvihla následne strela hosťujúceho Pereskokova, ktorý trafil brvno. Trojgólové vedenie mohol vrátiť Nitranom v 32. minúte Tvrdoň, ale pri zakončení namieril iba do žrde.

Nitrania viedli 53 minút, ale Košičanom stačilo iba šesť na to, aby vývoj zápasu zvrátili na svoju stranu. Najskôr prepadla obrana domácich vo vlastnej presilovej hre a na rozdiel gólu znížil Klhůfek.

Na snímke zľava Willie Raskob (Nitra) a Vadim... Foto: TASR, Henrich Mišovič
Nitra - Košice Na snímke zľava Willie Raskob (Nitra) a Vadim Pereskokov (Košice).

V 54. minúte už bolo vyrovnané, keď si našiel puk pred odkrytou bránkou Paršin. Hostia dokonali obrat v 57. minúte po presnej strele Bartánusa. Domáci sa ešte snažili zachrániť aspoň bod, ale pri hre bez brankára chyboval Hrnka a stav uzavrel Chovan.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Z môjho pohľadu sme mali výborný začiatok, najmä v ofenzíve. Išli sme do vedenia a následne sa ukázalo, že 3:0 je asi najťažší výsledok na udržanie. Za stavu 3:1 sme to mali vo vlastných rukách, ale gól v našej presilovke podlomil sebavedomie hráčov a potom sme začali kopiť chyby. Hostia to využili a otočili zápas.“

Kalle Kaskinen, tréner Košíc: "Nezačali sme zápas dobre. Keď sa prehráva 0:3, všetci by hovorili, že je to chyba obrancov, ale my sme neútočili, nesústredili sme sa a strácali sme puky. Druhú tretinu sme už odohrali lepšie, aj preto, že sme do hry zapojili všetkých piatich hráčov.

V tretej tretine sme to nevzdávali, boli sme trpezliví a nakoniec sa nám podarilo otočiť stav. Stále hovorím, že sila prichádza zo šatne, a som spokojný s tým, ako hráči zareagovali po prvej tretine. V Nitre sa hrá veľmi ťažko, takže som rád za tri body."

Prešov rozhodol v závere

Hokejisti HC GROTTO Prešov zvíťazili v piatkovom domácom zápase 12. kola Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica 2:1.

HC GROTTO Prešov – HC '05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 15. Rajnoha (Charbonneau, Šimun), 58. Nauš – 60. Ihnačák (Breton, Fossier). Rozhodovali: T. Orolin, Korba – Šoltés, Stanzel, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Bespalov (Prešov) 10 min OT+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 903 divákov
Prešov: Bespalov (59. Petrík) – Bakala, Rajnoha, Růžička, F. Fekiač, Turan, D. Jendroľ, Lalík – Charbonneau, Čacho, Halama – Sýkora, Vas, Michnáč – Nauš, Zagrapan, Bača – Šimun, V. Fekiač, Klíma
Banská Bystrica: Belányi – Breton, Brejčák, Boldižár, Crevier-Morin, Ďatelinka, Lopejský – Mistele, Ihnačák, Galbavý – Fossier, Berger, Šoltés – Vašaš, Bubela, Gabor – Výhonský, Sojka, Kabáč – K. Jendroľ

Už v 1. minúte mohol Šoltés otvoriť skóre, ale chybu obrancu Bakalu nepotrestal, keď jeho únik zmaril brankár Bespalov.

Zrekonštruovaný zimný štadión v Prešove Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Tribúna zrekonštruovaného zimného štadióna Ice...

Ten bol veľká prekážka pre „baranov“, ktorí mali v prvej tretine hernú prevahu, ale bez gólového efektu. Prvý vzájomný zápas sa skončil gólovo úrodným víťazstvom domácich 5:4, no tentoraz si tímy dávali väčší pozor na defenzívu.

Bezgólové skóre vydržalo do 34. minúty. V nej domáci obranca Rajnoha využil presilovku, v ktorej prestrelil brankára Belányiho – 1:0.

Bespalov bol veľká prekážka pre hostí aj v tretej tretine. Domáci v nej hrozili najmä z brejkov, dve sľubné šance nevyužil Sýkora. V 56. minúte zvládol brankár domácich aj neprehľadnú situáciu a krátko nato sa hostia odhodlali k hre bez brankára.

V nej sa prvým gólom v sezóne prezentoval domáci útočník Nauš, ktorý upravil na 2:0. Bespalov dostal v tretej tretine dva osobné tresty na 10 minút a po druhom sa pre neho zápas skončil.

Hokej, hokejka, puk, hokejová bránka, hokejky Čítajte viac Ofenzívna drzosť. Iba 16-ročný mladík zo Slovana si dovolil neskutočnú vec

Do bránky nastúpil Petrík, ktorého hostia prekonali v 60. minúte, keď presilovku využil Ihnačák, no už len znížil.

Dráma v Spišskej

Hokejisti majstrovského HKM Zvolen vyhrali v piatkovom zápase 12. kola Tipos extraligy na ľade nováčika HK Spišská Nová Ves 4:3.

HK Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Góly: 31. Nieminen (Česánek, Petgrave), 41. Rapáč (Kuru, Nieminen), 58. Hamráček (Štrauch, Vartovník) – 6. Csányi (Roy, Marcinek), 22. Diakov (Puliš, Leskinen), 24. Csániy (Marcinek, Hain), 28. Krieger (Zuzin, Viedenský). Rozhodovali: Kalina, Snášel ml. – Knižka, Crman, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1000 divákov
Spišská Nová Ves: Surák – Petgrave, Malina, Ouellet, Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Česánek, Tomala – Nieminen, Kuru, Rapáč – Ščurko, Štrauch, Tyczynskí – Hamráček, Vartovník, Giľák – Novák, Džugan, Olejník
Zvolen: Rahm – Hain, Gubančok, Diakov, Kotvan, Hraško, Kubka, Roy – Zuzin, Viedenský, Jedlička – Leskiken, Puliš, Krieker – Ully, Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török

Miroslav Mosnár, tréner Spišskej Novej Vsi: „My sme začali prvú aj druhú tretinu zle, dostali sme rýchle góly. Mrzí najmä prehra v druhej tretine, ich hráčov sme si mohli lepšie pokryť. Aj keď sa nám podarilo zdramatizovať zápas a mali sme dostatok príležitostí, nedokázali sme získať potrebný gól aspoň na remízu.“

Peter Oremus, tréner Zvolena: „K dnešnému zápasu môžem povedať, že tie tri body sú až šialené. Za stavu 4:0 mala byť naša hra organizovaná inak. Postupne sme pustili domácich do zápasu, nesmie sa to stávať a tento zápas si zajtra rozoberieme.“

Zvolen poslal do vedenia v 6. minúte Csányi. V 12. minúte neúmyselný faul Nováka znamenal presilovku hostí, do ktorej prišlo ďalšie vylúčenie a hostia mali k dispozícii 120-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Ďalší gól sa im však nepodarilo dosiahnuť.

Zvolenský útočník Juraj Mikúš. Foto: TASR, Ján Krošlák
Juraj Mikúš Zvolenský útočník Juraj Mikúš.

V druhej tretine začali Zvolenčania lepšie a v 24. minúte už viedli 3:0 vďaka zásahom Diakova a Csányiho, ktorý sa v zápase presadil už druhýkrát. V 28. minúte po faule Vartovníka hostia využili presilovku zásluhou Kriegera a zvýšili na 4:0.

Domáci spresnili hru, boli aktívnejší a odmenou pre nich bol gól Nieminena. Ten ich povzbudil, zvolenský brankár Rahm bol pod väčším tlakom.

Tretia tretina sa začala úspešne pre domácich, keď po 38 sekundách Rapáč znížil na 2:4. Iniciatíva bola na hokejkách domácich. V 58. minúte gólom Hamráčka zdramatizovali zápas, necelé dve minúty pred koncom hrali power play, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Výsledky 13. kola SHL: Žiar nad Hronom – Brezno 6:1, Humenné – Pov. Bystrica 4:1, Topoľčany – Skalica 1:7, Dubnica – Žilina 3:2 sn, Martin – Levice 4:0

Viac na túto tému: #HC Nové Zámky #Tipos extraliga #HK Dukla Michalovce