Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ak podpora nepríde do piatich týždňov, nebudeme schopní fungovať, znie z Košíc

Preklenutie náročného obdobia a príprava hokejového klubu na sezónu, v ktorej oslávi storočnicu, sú priority nového výkonného riaditeľa HC Košice Miloslava Klímu.

07.10.2020 15:41
Košice, radosť Foto: ,
Gólová radosť hráčov Košíc.
debata

Na starosti bude mať predovšetkým ekonomický úsek, pričom do športového chodu nebude zasahovať.

„Chystám sa stabilizovať klub a pokračovať v tom, čo začalo jeho vedenie. Dôležitá bude stabilizácia a príprava klubu na budúcu sezónu, v ktorej oslávime okrúhle výročie. Verím, že moje kontakty budú výhoda a že prinesiem do klubu aj ďalších nových partnerov. Mám už pripravený zoznam ľudí a firiem, ktoré chcem navštíviť,“ povedal Klíma.

Podľa nového výkonného riaditeľa HC Košice je pre zdravý ekonomický chod dôležitý návrat divákov na tribúny, ktorý však v súčasnosti nie je možný pre prijaté opatrenia:

„Uvedomujem si, že nastupujem v ťažkých časoch. Verím, že sa všetko vyvinie k lepšiemu a že nás čakajú lepšie zajtrajšky.“

„Oceliari“ zatiaľ ani neodštartovali sezónu, momentálne sú v domácej karanténe pre 23 potvrdených prípadov koronavírusu.

"Avizovali sme, že sezónu 2020/2021 treba posunúť a nestotožnili sme sa s termínom jej začiatku. Poznali sme hrozbu druhej vlny, ale varovali sme aj pred celkovými ekonomickými dopadmi.

Verím však, že extraliga bude mať už v novembri kontúry riadne plynúcej ligy. Úlohou pána Klímu bude pomôcť nám v tomto náročnom období, priniesť nových sponzorov a zabrániť tomu, aby sme došli do situácie, aká bola v marci," povedal prezident HC Košice Július Lang.

Prezident HC Košice Július Lang. Foto: SITA, Ivan Fleischer
Július Lang Prezident HC Košice Július Lang.

Aj košický klub patrí k tým, ktoré budú pre ďalší chod nevyhnutne potrebovať finančné kompenzácie či už zo strany štátu, alebo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

„V utorok sme mali stretnutie s pánom Šatanom. Od štátu máme prísľuby a verím, že podpora príde rýchlo. Treba si však uvedomiť, že ak tá podpora nepríde približne do piatich týždňov, tak nebudeme schopní fungovať. Potrebujeme preto vedieť, kedy príde podpora a v akej výške,“ poznamenal Lang.

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Košice