Kriška zarezal Slovan v predĺžení, parádny obrat Dukly

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v utorkovom domácom zápase 2. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy o 1.-6. miesto nad Slovanom Bratislava 4:3 po predĺžení. Vďaka triumfu si upevnili vedúce postavenie v tabuľke, pred "belasými" majú trojbodový náskok.

25.02.2020 20:21
SR Trenčín hokej TL o 1.-6. miesto Poprad 2.... Foto: ,
Trenčania Jozef Sládok, brankár Matej Tomek a Marek Valach v zápase 2. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy skupiny o 1.-6. miesto Dukla Trenčín - HK Poprad.

Tipsport Liga

skupina o 1.-6. miesto

Dukla otočila z 1:3

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)
Góly: 16. Paukovček (Hecl, Rajnoha), 21. Sojčík (Valach, Mikyska), 34. Špirko (Sádecký), 41. Brodeur (Sádecký, Paukovček), 48. Bokroš, 60. Brodeur – 6. Ri. Huna (Semeňák, Ulrych), 11. Lapšanský (Dalhuisen, Handlovský), 19. Ulrych (Svitana, Zagrapan). Rozhodovali: D. Konc st., Stano – Krajčík, Jurčiak, vylúčení: 7:6, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 2610 divákov
Trenčín: Tomek – McCormack, Stacha, Rajnoha, Brodeur, Bokroš, Sládok, A.Dužek – Valach, Mikyska, Sojčík – Sádecký, Paukovček, Hecl – Hlinka, Špirko, Švec – Krajč, Ferényi, Ďurina
Poprad: Kristín – Ulrych, Martin Chovan, Larkin, Dalhuisen, J.Brejčák, Kozák, Dzivjak, Semaňák – Svitana, Zagrapan, Takáč – Lapšanský, Bjalončík, Handlovský – Mercier, Róbert Huna, Richard Huna – Matúš Paločko, Matej Paločko, Kundrík

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Z našej strany sme prvú tretinu akoby ani neboli na ľade. Poprad hral extrémne rýchlo a prihrávky končili na ich čepeliach. Nemali sme ani silu zaútočiť. Cez prestávku sme si povedali svoje a prišiel tím, ktorý chceme vidieť na našich klziskách. Zrazu sme bojovali, boli skôr na puku, vytvárali sme si tlak. Prišiel dôležitý gól na 2:3 a chalani si začali veriť. V tretej tretine sme mali aj šťastie a zápas zaslúžene vyhrali.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Prvá tretina bola z našej strany herne aj výsledkovo nadštandardná. A potom sme predviedli slabý výkon. Odišli sme z ľadu. Súper prevzal iniciatívu a začal hrať do tela. V tretej tretine sme sa snažili niečo spraviť, ale nedarilo sa nám. V presilovej hre sme sa mohli chytiť, ale nepodarilo sa. Domácim blahoželám.“

Súperi sa na trenčianskom ľade stretli po štyroch dňoch znova. Trenčania ťahali pred stretnutím päťzápasovú sériu prehier. Dobre nezačali ani tento raz. Hostia spod Tatier boli od úvodných sekúnd aktívnejší, čo aj pretavili do gólu. V 6. minúte vystrelil od modrej čiary Semeňák. Jeho strelu tečoval Richard Huna natoľko šikovne, že sa puk zatrepotal v sieti. O minútu neskôr mohol zvýšiť vedenie podtatrancov Takáč, ale na gólmana vojakov nevyzrel.

V 11. minúte rozbehnutí „kamzíci“ viedli dvojgólovým rozdielom. V presilovej hre po prihrávke Dalhuisena poslal puk do odkrytej časti bránky Lapšanský. V 15. minúte využil drobné zaváhanie popradskej obrany Paukovček. Pretlačil sa pred Kristína, ktorý jeho prvú strelu vyrazil, no ešte dokázal doraziť puk za ležiaceho gólmana. Hosťom sa v závere úvodnej časti podarilo využiť aj druhú presilovú hru. Na konci akcie bol Ulrych, ktorý strelou z voleja nedal Tomekovi šancu.

Ideálny vstup mali do druhej tretiny domáci hokejisti. Veľkú šancu mal Valach, jeho pokus Kristín vyrazil pred Sojčíka, ktorý už doklepol puk do siete. Prakticky okamžite mohol vyrovnať Hecl, ale zblízka bekhendom netrafil bránku a ani následný tlak nedokázali „vojaci“ premeniť na gól. Aktivita Trenčanov pokračovala.

V 28. minúte mohol skóre vyrovnať Hecl, no ani tento raz po jeho bekhendovej strele nepadol gól. V polovici stretnutia sa neujalo ani zakončenie Špirka z ľavého kruhu. Trenčania napokon boli v aktivite odmenení gólom. Sádecký sa v presilovke neulakomil, prihral Špirkovi, ktorý poslal puk do opustenej popradskej bránky.

V 41. minúte už Trenčania viedli. Od modrej čiary vystrelil Brodeur a puk sa zatrepotal v sieti. Hra sa následne prelievala zo strany na stranu. V 48. minúte podnikol počas presilovky nájazd do útočného pásma Bokroš, vystrelil od mantinelu a prekvapil Kristína, ktorý si hokejkou zrazil puk do vlastnej siete. Deväť minút pred koncom poslednej tretiny hrali Popradčania presilovku.

Dvakrát ideálne prihrával spoza brány Svitana. Takáčovo zakončenie vytesnil Tomek. O chvíľu neskôr zostal po Zagrapanovej strele puk za jeho chrbtom, no ešte stihol rýchlo zareagovať a zakryť ho lapačkou. Hostia v závere odvolali gólmana Kristína, ale gólovo sa už presadiť nedokázali. Naopak, puk cez celé ihrisko poslal do bránky Brodeur a stanovil skóre na konečných 6:3.

Tretia prehra Zvolena za sebou

HKM Zvolen – HC Košice 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Góly: 9. Mikúš (Kolenič, Trotter), 40. Zuzin (Trotter, Kelemen) – 14. Faith (Suja, Jokeľ), 20. Skokan (B. Rapáč, Michal Chovan), 38. D. Růžička (B. Rapáč, J. Sukeľ), 56. Bortňák (Jokeľ), 56. J. Sukeľ. Rozhodovali: M. Korba, Goga – Bogdaň, Frimmel, vylúčení: 9:9, navyše: Stephenson (Zvolen) 10 minút za provokovanie súpera, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1817 divákov
Zvolen: T. Tomek – Stephenson, Corrin, Švarný, Drgoň, Petran, Kurali – Thompson, B. Mráz, Kelemen – Zuzin, McPherson, Parks – Mikúš, Trotter, M. Halama – Kolenič, Tibenský, Marcinek – S. Petráš
Košice: Košarišťan – Pavlin, Repe, Čížek, Zeleňák, D. Růžička, Koch – B. Rapáč, Skokan, Michal Chovan – Parshin, Klhůfek, J. Sukeľ – Faith, Suja, Jokeľ – J. Milý, Bortňák

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „My sme chceli vidieť lepší výkon než na Slovane v nedeľu. Viedli sme, no potom sme inkasovali po nedôraze pred našou bránkou. Následne sme vyrobili zbytočné fauly, ktoré nás trápia celú sezónu a dostávame po nich góly. V tretej tretine nám pomohla presilovka, ale prvé dve tretiny sme slabo forčekovali, strácali puky v strednom pásme, nevytvárali sme si tlak. Pomohol nám gól na 2:3, ale žiaľ nevyužili sme následne dve presilovky. Naopak ponúkli sme Košiciam brejky a potrestali nás z nich. My sa musíme vrátiť k hre, ktorá nás zdobila, a zlepšiť sa aj v súbojoch.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Musím pochváliť mojich hráčov. Dobre odpovedali na nevydarený zápas z nedele. Určite nájdeme nejaké veci, ktoré sme nemali robiť, no zvládli sme ofenzívnu silu Zvolena, ktorá je nebezpečná. Chceli sme predviesť hlavne dobrý hokej, aj keď vieme, aký neúprosný je výsledkový biznis. To sa nám myslím si celkom dobre podarilo. Výsledok je však pre nás lichotivý, pretože sme moli inkasovať v oslabeniach. Ctí nás však bojovnosť.“

Košice prišli do Zvolena v oklieštenej zostave iba s jedenástimi útočníkmi a šiestimi obrancami. Úvod zápasu bol rozpačitý, chýbali šance, viac sa snažili domáci a išli napokon do vedenia. V deviatej minúte po chybe gólmana Košarišťana vystrelil Kolenič a vyrazený puk upratal zblízka do odkrytej bránky Mikúš.

Hostia vyrovnali z prvej vážnejšej príležitosti, prihrávka Suju z ľavej strany prešla aj so šťastím na voľného Faitha a ten sa v štrnástej minúte v pokľaku zoči – voči Tomekovi presadil. Do prvej prestávky mali ešte dobré možnosti domáci Mráz a Mikúš, no Košarišťan podržal svoj tím a oplatilo sa, pretože Košice hrali presilovku štyroch proti trom a dvanásť sekúnd pred koncom prvej tretiny po strele Rapáča účinne tečoval puk Skokan – 1:2.

V strednom dejstve sa hral rýchly, dynamický hokej. Sprvu však šance chýbali, mali ich iba hosťujúci Pavlin, mieril vedľa a na opačnej strane Parsk, ten neuspel zblízka. Východniari nevyužili presilovku piatich proti trom v trvaní 92 sekúnd, v nej mali tutovky Chovan a Klhůfek. Domácich zvládnuté oslabenie nakoplo a vytvorili si rad šancí.

Pred Košarišťanom po peknom slalome stroskotal najprv Corrin a po ňom sa nepresadili ani M. Halama, Trotter a Parks. Prišiel trest. Košičania podnikli rýchly protiútok a zvýšili Růžičkom. Tento obranca tvrdo vystrelil z kruhu, Tomek puk iba vyrazil a z následnej dorážky ho spomínaný hokejista poslal už pod hornú žŕdku – 1:3. Zvolen sa však nepoddal a 38 sekúnd pred druhou prestávkou znížil v presilovke. Presne mieril z kruhu k bližšej žrdi Zuzin – 2:3.

Na začiatku tretej tretiny domáci nevyužili presilovku. V nej sa predral z pravej strany pred bránku Parks, ale mieril do žŕdky. Šancu mali na opačnej strane i hostia, v oslabení sa rútil na Tomeka Skokan, ale ani on nebol úspešný. V ďalšej časti hry sa hráči spod Pustého hradu snažili vyrovnať. Dobrú možnosť mali paradoxne v oslabení, keď Košarišťan vykorčuľoval k mantinelu až za kruh, puk nezachytil, zmocnil sa ho Zuzin, ktorý z uhla netrafil prázdnu bránku súpera.

Následne hral Zvolen presilovku a počas nej mali šance Mikúš a Tibenský. Neskórovali a nepodarilo sa to ani Sujovi. Ten vykorčuľoval z trestnej lavice, dostal sa do sólového nájazdu, no Tomek čaroval lapačkou. Bezmocný však bol v 56. minúte. Po akcii Bortňáka dvakrát zasiahol, no napokon nešťastne za neho poslal puk vlastný spoluhráč Drgoň – 2:4. Uplynulo iba 50 sekúnd a bolo 2:5.

Do úniku sa dostal Sukeľ a strelou po ľade prekonal gólmana HKM. V závere ešte nastrelili Východniar dve žŕdky z hokejok Čížeka a Rapáča, „bryndziari“ nevyužili presilovku, takže stav sa už nemenil.

Bystrica zvýšila náskok

HC'05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 10. Stupka (Bartánus), 23. Maier (Fafrák, Gabor), 55. Bubela (Kriška, Bartánus), 64. Kriška (Bartánus, Southorn) – 12. Bondra (Pance), 25. Šedivý (Pance, Bondra), 35. Carson (Sersen). Rozhodovali: Novák, Adamec – Durmis, D. Konc ml., vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2621 divákov.
HC'05 Banská Bystrica: Beskorowany – V. Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Owens, Nemčík, Maier – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Stupka, Mlynarovič, Šoltés – Kriška, Bubela, Bartánus – Fafrák, Gabor, Hričina
Slovan Bratislava: Habal – Bačík, Sersen, Šedivý, Carson, Kučný, Demo – Žitný, Zigo, Abdul – Pance, St.Pierre, Bondra – Kukumberg, Kytnár, Petráš – Sloboda, Puliš, Matoušek

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Začali sme veľmi dobre. Plnili sme stanovený plán. Dávali sme puky do tretiny, hrali u nich. Po druhom góle sme však trošku prestali hrať. Začali sme viac držať puk, vymýšľať. Ten druhý gól bol nešťastný, málokedy sa vidí, no padol. Ovplyvnilo nás to. V tretej tretine sme videli dve unavené mužstvá na zlom ľade. Hokej nebol pekný, no našli sme cestu ako vyrovnať. V predĺžení sme hrali presilovku, no aj pod vplyvom únavy nebola ideálna. Bartánus s Kriškom napokon dali gól. Hrali výborne, Kriška dobre do tela, Bartánus si pripísal tri asistencie. Práve títo hráči dvihli energiu mužstva.“

Roman Stantien, tréner Slovana: „Chcel by som poďakovať všetkým chalanom za perfektný výkon. Bojovali od začiatku až do konca, hoci ten koniec žiaľ vypálil tak ako vypálil. Prežili sme v predĺžení presilovku súpera s trojicou hráčov. Bola to dobrá príprava na play off.“

Domáci od úvodu útočili a v prvej tretine prestrieľali Slovan 16:5. Hostia pre chorobu pricestovali do Banskej Bystrice bez viacerých opôr vrátane brankára Baryho Brusta či útočníka Mareka Viedenského. „Belasí“ mali problémy presadiť sa proti defenzíve Bystrice a ťažili najmä z protiútokov. Do sľubnej šance sa dostal Žitný, no v miniprečíslení zvolil strelu, ktorou neprekvapil Beskorowanyho.

Vzápätí dostali možnosť presilovej hry domáci, keď sa nechal zbytočne vylúčiť Šedivý. „Barani“ zovreli súpera, Bartánus naservíroval puk Stupkovi a ten v 10. minúte otvoril skóre. Dlho sa však z vedenia netešili, už o necelé dve minúty spravil Beskorowany chybu za vlastnou bránkou, Pance prihral Bondrovi, ktorý osamotený s chladnou hlavou vyrovnal.

Slovan začal druhé dejstvo presilovou hrou, dokázal si utvoriť tlak, no bez efektu. Naopak, domáci tridsať sekúnd po návrate Owensa z trestnej lavice dokázali opäť skórovať, keď v 23. minúte trafil presne Maier. Slovan sa však otriasol a aj so šťastím vyrovnal.

Veľký podiel na tom mal Beskorowany, ktorého prekvapilo Šedivého nahodenie od červenej čiary – 2:2. V 35. minúte sa prvýkrát dostali do vedenia Bratislavčania. Carson vystrelil od modrej čiary a puk sa cez cloniacich hráčov dostal až do Beskorowanyho bránky.

V úvode tretej tretiny bol Slovan blízko k štvrtému gólu, Žitného pokus sa dostal za chrbát brankára Bystrice, no tomu sa na poslednú chvíľu podarilo zabrániť gólu, na opačnej strane Southorn neprepálil Habala. V 55. minúte sa domáci dočkali vytúženého vyrovnania, presne trafil Bubela. V závere mohli Slovanisti nakloniť misky váh na svoju stranu, ale v prečíslení neprihral presne Pance, z protiútoku neuspeli ani domáci.

Predĺženie začali domáci v početnej výhode, Slovanisti však ustáli veľký tlak súpera, Habal predviedol niekoľko dobrých zákrokov. Väčšinu extračasu mali viac z hry Bystričania. V polovici predĺženia Bubela trafil žŕdku, následne sa dostali do prečíslenia Slovanisti, no najprv Bubela zmaril prihrávku na Šedivého, jeho dorážku potom zlikvidoval Southorn.

„Barani“ vzápätí dokonale potrestali zaváhanie Slovana, za bránkou dobre zabojoval Bartánus a poslal ideálnu prihrávku na voľného Krišku, ktorý bez ťažkostí rozhodol o druhom bode pre Banskú Bystricu.

skupina o 7.-12. miesto

Nitra padla v predĺžení

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 5:4 pp (1:0, 3:0, 0:4 – 1:0)
Góly: 12. Giľák (Šimun), 33. Šimun (Pukka, Spilar), 34. A. Štrauch (Safaralejev, Galamboš), 39. Giľák (Šimun), 64. Pukka (Korhonen, Galamboš) – 48. Horn (Fominych, McNally), 56. Morrison, 58. A. Kollár (Morrison), 60. Buček (Scheidl, Csányi). Rozhodovali: Kalina, Juhász – Jobbágy, Soltész, vylúčení: 6:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, 3128 divákov
Michalovce: Trenčan – Pukka, Ventelä, Hančák, Kolba, Bdžoch, Vorobjev, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Spilar – Štrauch, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Phillips – Torok, Šimun, Giľák
Nitra: Šimboch – McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, M. Versteeg, A. Sloboda, Tábi – Buček, Šiška, Hrušík – Scheidl, Yellow Horn, Fominych – Csányi, Kollár, Lušňák – Čaládi, Minárik, Škvarek

Peter Bartoš, asistent trénera Michaloviec: „Od úvodu chalani hrali to, čo sme si povedali. Dali sme gól, ďalšie dva sme pridali v presilovkách a skórovali sme aj v oslabení. V tretej tretine nás zbytočný faul stál veľa. Súper sa dostal na koňa. Hráči sa presvedčili, že hokej sa hrá šesťdesiat minút. Je dôležité, že sme zvíťazili po predĺžení, no strata bodu nás mrzí.“

Miroslav Kováčik, tréner HK Nitra: „Prvé dve tretiny z našej strany neboli dobré. Urobili sme viacero chýb, za ktoré nás súper potrestal štyrmi gólmi. Do tretej časti sme išli s tým, aby sme už nedostali gól a pokúsili sa výsledok skorigovať. Práve toto musíme zmeniť. Takto musíme hrať celý zápas, nie iba jednu tretinu. Je škoda, že sme v predĺžení nedokonali črtajúci obrat.“

V prvej desaťminútovke dôležitého duelu pre oba tímy mali Michalovčania výhodu dvoch presilových hier. V prvej síce svojho súpera pritlačili, gól však nedali ani v jednej a dokonca mohli inkasovať. Fominych ale nepretlačil puk za Trenčana. V dvanástej minúte načasoval Šimun parádnu prihrávku pred bránku Giľákovi, ktorý rozjasal michalovské tribúny. Hostia mohli kontrovať pri vylúčení Hančáka, ani oni však presilovku nevyužili a po prvej tetine tak prehrávali 0:1.

V druhej tretine sa hral opäť zaujímavý hokej. Nitrania mohli vyrovnať v presilovke po faule Hančáka, tú ale ukončil po 80 sekundách faulom s vysokou hokejkou Buček. Domáci dvojnásobný trest slovenského reprezentanta potrestali dvomi gólmi. Najskôr strelu Pukku tečoval do siete Šimun a potom na 3:0 upravil Štrauch. Následný oddychový čas hosťom nepomohol, keďže inkasovali opäť, keď vo vlastnom oslabení skóroval Giľák.

V tretej tretine sa začala karta obracať. Hostia pomaličky preberali iniciatívu. V 48. minúte vykresal pre nich iskierku nádeje Yellow Horn, ktorý v presilovke znížil na 1:4. Nitrania vycítili šancu, ktorú ešte znásobil v 56. minúte ďalším presilovkovým gólom Morisson. V tomto čase už hosťom narástli krídla. Ďalšiu presilovku síce nevyužili, no pri následnej powerplay znížil na rozdiel jedného gólu Andrej Kollár. A Nitrania dokonca aj vyrovnali. Sekundu pred koncom riadneho hracieho času poslal zápas do predĺženia Samuel Buček.

V ňom najskôr mohol misky váh na stranu hostí nakloniť Yellow Horn, po ňom na druhej strane nepresne namierili Linet s Mašlonkom. Až Mikko Pukka rozjasal michalovské tribúny, no tým dvojbodový zisk príliš nechutil.

Budapešť uspela v Detve

HC 07 WPC Koliba Detva – MAC Újbuda 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
Góly: 23. Gašpar (Gachulinec), 54. Podešva (Surový, Mons) – 31. Klempa (Strech, Bodó), 37. Pitt (Macaulay, Bugár), 39. Strech (Macaulay, Sofron)), 50. Bodó (Macaulay, Sofron), 60. Sofron (Strech, Kreisz). Rozhodovali: Výleta, Kókai (Maď.) – Rojík, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:5, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 203 divákov.
Detva: Zalivin – Andersons, Lalík, Turan, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec – Král, Klíma, Ščurko – Ľupták, Valent, Gašpar – Surový, Podešva, Mons – Čacho, V. Fekiač, Čenka
MAC: Bálisz – Macaulay, Bugár, Blake Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Schlekmann – Sofron, Strech, Kreisz – Bodó, Majoross, Klempa – Terbócs, Pitt, Brance Orbán – Szigeti, Nagy, Szücs

V prvej tretine absentovali vyložené šance na oboch stranách. Domáci boli strelecky o máličko aktívnejší, no brankári boli pozorní. Hostia hrali dvakrát v oslabení, keď za hákovanie a zdržiavanie hry musel na lavicu hanby slovenský legionár Klempa, no Budapešť sa bez väčších problémov ubránila.

V druhej tretine sa už Detva mohla radovať z úvodného gólu, keď sa v 23. minúte do pozície od ľavého mantinelu natlačil Gašpar a výborným zakončením nedal brankárovi MAC Báliszovi šancu. V 29. minúte hľadal Ščurko prihrávkou pred bránku Podešvu, ten ale minul. O chvíľu dostala šancu hrať v presilovke aj Budapešť, keď musel za hákovanie na trestnú lavicu Gašpar. A hostia početnú výhodu aj využili, pretože medzi kruhy dostal dobrú prihrávku Klempa a strelou nad Zalivinovu lapačku vyrovnal.

Potom opäť dostala presilovku Detva, z jej tlaku ale nezahrmelo, čo už neplatilo na druhej strane. V 37. minúte medzi dvoch domácich hráčov jednoducho nakorčuľoval Pitt, na nič nečakal a dobrou strelou dostal hostí do vedenia. O pár okamihov išiel na trestnú lavicu za podrazenie domáci Ščurko a MAC potvrdil efektivitu v presilovke. Strech sa najprv po dobrej krížnej prihrávke len zastreľoval a trafil bočnú sieť, potom ale už šikovne prestrelil Zalivina.

V tretej tretine mohol MAC v 45. minúte zvýšiť vedenie, ale Zalivin skvele zlikvidoval šancu Bodóa. Hostia dokázali, že v zápase im presilovky idú a v 50. minúte Bodó tvrdou bombou od modrej čiary potrestal vylúčenie Ščurka. Detva sa ešte nadýchla, v 54. minúte si strelu Podešvu zrazil hosťujúci hráč do vlastnej brány. Necelé štyri minúty pred koncom mohol v presilovke znížiť Král, ale Bálisz mu šancu zmaril dobrým zákrokom. V závere Detva hrala powerplay, ale piaty gól jej do prázdnej bránky dal Sofron.

Miškovec rozhodol v závere

HC Mikron Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:4 (2:1, 0:0, 1:3)
Góly: 6. Šille (Števuliak, Andrisík), 7. Rogoň (Obdržálek, Hain), 51. Števuliak (Šille, Obdržálek) – 13. P. Kiss (Wehrs, Beach), 49. Valchař (Beach, Beauviller), 52. Beauviller (Valchař, Beach), 59. Szirányi (Galanisz). Rozhodovali: Baluška, Purgat, Crman, J. Konc ml., vylúčení: 6:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 875 divákov
Nové Zámky: Pavlas – Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Hain – Obdržálek, Bajtek, Rogoň – Števuliak, Šille, Andrisík – Mikula, Fábry, Jurík – Holovič, Ondrušek
Miškovec: Rajna – Vandane, Göz, D. Kiss, Ross, Wehrs, Szirányi, Láda – Beach, Galanisz, Rodman – Beauviller, Vas, Valchař – Ritó, Harrison, Magosi – P. Kiss, Páterka, Vojtkó

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, viedli sme 2:0. Potom sme spravili taktickú chybu pri striedaní. Otvorili sme stred ihriska a súper to využil. V druhej tretine nám trochu chýbal pohyb. V tretej sme spravili niekoľko zbytočných faulov. V útočnom pásme tam bola vysoká hokejka, v obrannom pásme zase bránenie v hre. Najväčší rozdiel bol asi v zakončení v presilovke. V nej bol súper oveľa nekompromisnejší než my a to rozhodlo. Aj na konci sme dostali gól po buly, ktoré sme mali pokaziť a nie čisto prehrať. Bola to taktická chyba, ktorá nás stála minimálne jeden bod.“

Hunor Strenk, asistent trénera Miškovca: „Začali sme pomalšie, bolo na nás vidno, že máme za sebou päťhodinovú cestu autobusom. Postupne sme sa však dostali do tempa. Na začiatku sme nevyužili nejaké presilovky, ale postupne sme sa v tejto činnosti zlepšili. Dôležité z hľadiska výsledku bolo, že nám vyšli tie presilovky. Ak chceme postúpiť do play off, musíme v tejto hre pokračovať.“

Už po 82 sekundách išli domáci do oslabenia a Pavlas sa musel mať na pozore hlavne pri Valchařovom švihu spomedzi kruhov. V rovnovážnom stave už udreli Novozámočania. Andrisík našiel presne Števuliaka, ten z prvej vypálil spomedzi kruhov a Šille pohotovo dorazil jeho strelu do siete. O niekoľko okamihov viedli domáci už o dva góly.

Obdržálek prenechal puk Hainovi, ten ho okamžite vyslal na brankára a gólovú dorážku predviedol Rogoň. Glen Hanlon na lavičke hostí na to zareagoval oddychovým časom. Domáci boli lepší, ale v 13. minúte ich zaskočil Patrik Kiss, ktorý si na útočnej modrej prebral puk a švihom prestrelil Pavlasa.

Druhá tretina sa už od úvodu hrala v rýchlom tempe, ale bez vyložených šancí. Blízko k vyrovnaniu bola Galaniszova formácia, no puk tesne minul bránku. Domáci následne nevyužili presilovku a na druhej strane vyšiel naprázdno aj Beauvillerov pokus spoza hráča. Tretí gól mohli domáci streliť už v ďalšej presilovke, no pri Rajnovi v bráne Miškovca stálo aj šťastie. V dobrej príležitosti sa ocitol po Šilleho vysunutí aj Števuliak, ale tesne pred Rajnom neusmernil puk ideálne.

Na začiatku tretieho dejstva mohol vyrovnať Beach, Pavlas bol však na mieste. Krušné chvíle zažili domáci pri vylúčení Števuliaka. Niekoľkokrát vystrelil nebezpečne od modrej Vas a šikovnou otočkou spoza bránky pokúšal šťastie Valchař. Beauviller zase mieril len do spojnice. Hráči Miškovca sa však nakoniec dočkali. Beauviller našiel presne Valchařa a ten zblízka prekonal brankára. Vyrovnaný stav netrval dlho.

Obdržálek vyslal prihrávku na Šilleho, ten sa neunáhlil, posunul puk na Števuliaka, ktorý ho poza Rajnu zasunul do siete. Hostia však dokázali bleskovo kontrovať, keď už o necelú minútu vyrovnal Beauviller. Už to vyzeralo, že duel dospeje do predĺženia, no 102 sekúnd pred koncom nahodil od modrej puk na bránu Szirányi a zastavila ho až sieť. Novozámočania odvolali brankára, nepodarilo sa im však usadiť sa v pásme súpera. Tri body tak vybojovali hráči Miškovca.