Líder sa vytrápil v Nových Zámkoch. Popradskí legionári zabrali

Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v piatkovom dueli 39. kola Tipsport Ligy na ľade posledného tímu tabuľky MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2. Tri asistencie si v drese hostí pripísal Jindřich Abdul.

10.01.2020 19:52 , aktualizované: 21:42
košickí hokejisti Foto: ,
Víťazstvo Košíc v Nových Zámkoch sa rodilo až prekvapivo ťažko.

Slovan mal hneď v úvode výhodu presilovky, ale bez efektu. Hostia mali viac z hry, no Sukeľ v 6. minúte takmer dostal puk za Habala. Vzápätí nevyužili početnú výhodu ani domáci a skóre sa nemenilo ani po individuálnej akcii Basarabu, ktorý v 15. minúte nepresne zakončil.

Habal na druhej strane zakročil proti strele Krišku a prvú tretineu napokon vyhral Slovan – v 19. minúte Sersen nahodil puk od modrej a ten skončil za chrbtom Zalivina.

Rozhodujúci náskok získal Slovan v druhej časti hry. Najskôr Zigo v 28. minúte blafákom prekonal brankára domácich a hoci potom Petran od modrej znížil na 1:2, ďalšie momenty patrili „belasým“.

Už o minútu neskôr Bondra strelou ponad rameno Zalivina zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov a pred druhou prestávkou ešte Puliš dorazil puk do siete na 4:1 pre hostí.

V tretej časti zakončil v 47. minúte peknú kombináciu domácich úspešne Kriška a znížil na 2:4, no Slovan opäť bleskovo odpovedal. Strelecky sa premiérovo v novom drese presadil Kanaďan Basaraba a svojmu tímu vrátil trojgólový náskok. Favorit si v závere už náskok postrážil.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – Slovan Bratislava 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Góly: 34. Petran (Roman, Ru. Huna), 47. Kriška (Piatka, Sukeľ) – 19. Sersen (Abdul, Bačík), 28. Zigo (Abdul, Puliš), 35. Bondra (Šedivý, Meszároš), 40. Puliš (Abdul, Bačik), 48. Basaraba (Bondra, Meszároš). Rozhodovali: Korba, Juhász – Durmis, Soltész, vylúčenia: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1350 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin – Kramár, Kurali, Petran, Droppa, Roman, Smutný, Haluška, Nemec – Kriška, Piatka, Sukeľ – Vybíral, Nikulin, Ru. Huna – Uhrík, Tamáši, Nechaj – Ri. Huna, Ro. Huna, Surový
Slovan Bratislava: Habal – Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný, Petráš, Demo – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg, Kytnár, Matoušek – Jendek, Urbánek, Žitný

Košice sa natrápili

Víťazstvo Košíc v Nových Zámkoch sa rodilo až nečakane ťažko. Súboj predposledného tímu tabuľky s lídrom začali lepšie hostia, keď sa už v 3. minúte ujali vedenia.

Suja potiahol puk po pravej strane, našiel presne Bortňáka, ten nabil Rapáčovi, ktorý bez prípravy prepálil Pavlasa. V nasledovných minútach boli Košičania hokejovejším tímom, naopak, domácim sa nedarilo usadiť sa v pásme súpera.

Napriek tomu sa im v 11. minúte podarilo vyrovnať. Pospíšil ukázal rozvahu, potiahol si puk až pred bránu, kde našiel Stupku, ktorý nemal problém usmerniť puk do odkrytej brány. Novozámčania následne hrali presilovku o dvoch hráčov a tútpo príležitosť aj zužitkovali.

Ordzovenský priťukol puk Holovičovi a ten príklepom z prvej poslal puk do brány. Košičania v snahe nepoľavili a odmena v podobe vyrovnávajúceho gólu prišla už o dve minúty. Pavlin z prvej vyslal nie príliš razantnú strelu a puk sa po teči ocitol za Pavlasovým chrbtom.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie Novozámčania. Už po 41 sekundách sa dostal do úniku Jurík a blafákom poslal puk pomedzi Košarišťanove betóny. Netrvalo dlho a stav bol opäť nerozhodný, o čo sa postaral svojou strelou pod hornú tyčku Milý. Košičania mohli hneď pridať aj štvrtý gól.

Jaša urobil chybu vo vlastnom pásme, no následnú šancu hostí zneškodnil Pavlas. V 31. minúte už toľko šťastia pri oslabení nemal – Košičanov vrátil do vedenia gólovou dorážkou Majdan.

O dve minúty išli východniari do dvojgólového vedenia. Rapáč posunul puk medzi kruhy na Suju a ten ho bekhendom poslal do siete.

Hostia nepoľavili ani v tretej tretine, domácich napádali už v ich obrannom pásme. Znížiť z pohľadu Zámčanov mohol Fábry po tom, ako ho presnou prihrávkou vyzval Obdržálek ale puk poslal len do Košarišťana.

Podarilo sa to však Andrisíkovi, po ktorého pokuse z rohu klziska si Košarišťan vrazil puk za vlastný chrbát. O vyrovnanie sa po chybe v košickej obrane pokúšal Jaša ale do jeho pokusu vložil v poslednej chvíli hokejku jeden z Košičanov.

Tí mohli pridať ďalší gól pri vylúčení Bajteka ale Pavlas pohotovými zákrokmi pri Bellušových šanciach podržal domáci tím. V záverečných minútach sa domáci odhodlali k hre bez brankára, blízko bol k vyrovnaniu Holovič.

Do konca duelu však už gól nepadol a tak si tri body za výhru odvážajú Košičania.

HC Mikron Nové Zámky – HC Košice 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)
Góly: 11. Stupka (Pospíšil), 13. Holovič (Ordzovenský, Pospíšil), 21. Jurík (Fábry, Obdržálek), 45. Andrisík (Števuliak, Holovič) – 3. Rapáč (Bortňák, Suja), 15. Pavlin (Chovan), 23. Milý (Skokan, Růžička ), 31. Majdan (Pavlin, Skokan), 33. Suja (Rapáč, Bortňák). Rozhodovali: Orolin, Kókai – Rojík, Kis-Király, vylúčení: 7:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1378 divákov

Nové Zámky: Pavlas – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš – Pospíšil, Bajtek, Stupka – Obdržálek, Fábry, Jurík – Števuliak, Hruška, Andrisík – Jaša, Holovič, Rogoň
Košice: Košarišťan – Růžička, Slovák, Koch, Pavlin, Repe, Čížek, Bučko – Belluš, Skokan, Majdan – Klhůfek, Chovan, Květoň – Suja, Bortňák, Rapáč – Jokeľ, Vrábeľ, Milý

Hlasy po zápase

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: „Chlapci hrali dnes dobrý zápas proti lídrovi tabuľky. Prvá tretina bola veľmi slušná, dokázali sme so súperom držať krok. V druhej tretine sme mali problémy v tom, že sme mali mnoho vylúčených a dostali sme dva góly v oslabení. Po tretine sme sa rozprávali o tom, že nám utekali prihrávky. V tretej tretine sa mi páčilo, že sme bojovali o výsledok, v závere nám chýbalo možno trochu šťastia, mohli sme aj vyrovnať. Myslím, že najväčší rozdiel medzi nami a súperom bol v koncovke, súper bol v nej presnejší a rýchlejší, na tom musíme popracovať. Zápas bol však dobrý, diváci si mohli prísť na svoje.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Dnes sme hrali veľmi dobre dopredu, po defenzívnej stránke to už také suverénne nebolo. Vedeli sme, že domáci sú v ofenzíve nebezpeční. Dnes sme pre nás netradične nevyužili množstvo šancí, čo zvyčajne nepripúšťame. Pre divákov to bol dobrý zápas s veľa gólmi. No nehrali sme dnes 60 minút tak, aby sme mohli povedať, že dnes sme vyhrali zaslúžene. Smerom dozadu sme mali veľa nedostatkov, to musíme vyriešiť.“

Bystrica vyprevadila Detvu

Banská Bystrica na svojom ľade poľahky zdolala Detvu 5:1. V prvej tretine mala prevahu Banská Bystrica. Prvú šancu videli diváci v štvrtej minúte, no voľný Hickmott Petríka neprekonal. O pár sekúnd sa ocitol sám pred Beskorowanym na opačnej strane Šišovský, no netrafil puk.

Gól padol v desiatej minúte počas presilovky domácich. Po strieľanej prihrávke Jääskeläinena putoval puk do bránky od korčule Hrnku podľa arbitrov dovoleným spôsobom a bolo 1:0. Majster naďalej dominoval na ľade a dokázal skóre zvýšiť.

Mlynarovič v strednom pásme obišiel protihráča, mal voľný priestor pred sebou a patrične toho aj využil, Petríkovi nedal šancu – 2:0.

Hostia v samom závere úvodného dejstva predviedli peknú kombinačnú akciu, ktorú zakončil Žilka gólom, no puk prešiel do bránky sekundu po časovom limite, čo po dlhých piatich minútach potvrdil i videorozhodca.

Na začiatku druhej tretiny Bystričania zvýšili vedenie na 3:0, keď sa presadil Mlynarovič efektne pri ľavej žrdi . Ubehlo však iba 33 sekúnd a Detva znížila na 3:1. Strelu Turana od modrej tečoval účinne Valent.

Následne hostia nevyužili presilovku, mali v nej veľké šance, no Šišovský, Zuzin a Ščurko recept na Beskorowanyho nenašli. A tak prišiel trest. V 27. minúte obranca HC 05 Nemčík obišiel bránku a zakončil z pravej strany spoza protihráča parádne do horného vinkla – 4:1.

Hokejisti spod Poľany potom nedosiahli gól ani v dvoch početných výhodách. Na druhej strane mal šancu na hetrik Mlynarovič, ale skvele ho vychytal Petrík.

V tretej tretine hokejisti spod Urpína naďalej herne dominovali. V 46. minúte mal dobrú možnosť Jääskeläinen, strieľal voľný z kruhu, ale detviansky brankár dobre zasiahol.

Kapituloval napokon po peknej individuálnej akcii a technickej strele Southorna, ktorého našiel prihrávkou spoza bránky Hohmann – 5:1. Šiesty gól mal na hokejke Hohmann, ale sám pred Petríkom neuspel.

Hostia tiež hrozili. V. Fekiač strieľal z kruhu do žŕdky a Čacho úplne voľný neprekonal zblízka Beskorowanyho. Ten svoj tím podržal aj v oslabení, dobre zasahoval pri šanci V. Fekiača, takže i jeho zásluhou sa už skóre nemenilo.

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 WPC Koliba Detva 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 10. Hrnka (Jääskeläinen, Hohmann), 17. Mlynarovič (Hrnka, Southorn), 22. Mlynarovič (Petrinec, Lamper), 27. Nemčík (Lamper), 48. Southorn (Hohmann) – 23. P. Valent (O. Turan, Gašpar). Rozhodovali: M. Novák, Snášel ml. – Stanzel, M. Orolín, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2324 divákov

Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, Cardwell, Nemčík, Ďatelinka, Petrinec, Zubák – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Lamper, Mlynarovič, Hrnka – Šille, Bubela, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth – Fafrák
Detva: R. Petrík – Mart. Chovan, Golian, F. Fekiač, Andersons, O. Turan, Jendroľ, Gachulinec – Čacho, Zuzin, Šišovský – J. Žilka, Král, Ščurko – T. Török, P. Valent, Gašpar – Ľupták, V. Fekiač, Čenka

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Hovoril som hráčom, že po víťazstve nad Zvolenom nemôžeme nič podceniť, že musíme hrať zodpovedne. To si myslím, že sa aj stalo. Po celých 60 minút sme dobre pristúpili k povinnostiam, až na jednu presilovku Detvy, v ktorej si súper vytvoril veľa šancí. Inak to bol solídny zápas z našej strany.“

Josef Turek, tréner Detvy: „O zápase rozhodli dve naše hrubé chyby v prvej tretine. Keď s takýmto silným súperom prehrávate o dva góly, už je to ťažké doháňať, priblížiť sa mu. Mali sme tam gól na 2:1, ale neplatil, keďže sme ho dosiahli sekundu po skončení tretiny. To by nám trošku pomohlo, no bohužiaľ. Potom sme inkasovali tretí gól v druhej tretine, znížili sme ešte a mali sme aj šancu na 3:2, nevyužili sme ju a keď dali domáci na 4:2, o výsledku bolo rozhodnuté. Potom sme nasadzovali viac mladších hráčov. Nepodali sme dobrý výkon, boli sme slabším tímom.“

Samuel Mlynarovič, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: „Som vďačný za tieto dva góly, k hetriku mi chýbala jedna vydarená strela. Dôležité však je, že sme vyhrali. Našťastie gól Detvy na 2:1 na konci prvej tretiny bol tesne po časovom limite, to nám pomohlo. Potom sa už zápas odvíjal v našej réžii.“

Zvolen otočil proti nováčikovi

Zvolen zdolal doma Michalovce 4:2. Michalovce sa mohli ujať vedenia už v 3. minúte, keď Hančákov nahodený puk od modrej čiary takmer prekvapil Tomeka, pomohla mu bránková konštrukcia. Zvolenčania prvýkrát pohrozili McPherosnom, ktorý mieril do Trenčana.

Krátko na to michalovský brankár zneškodnil aj pokus Parksa. V 10. minúte domáca obrana zabudla na Lineta, ktorý strelou pod brvno prekonal Tomeka – 0:1. V 12. minúte zvýšil náskok hostí Giľák, keď umne tečoval prihrávku Safaralejeva.

Zvolenčan Michael Parks (v popredí) útočí proti... Foto: TASR, Jakub Julény
Michael Parks Zvolenčan Michael Parks (v popredí) útočí proti Michalovciam.

Zvolen do konca tretiny znížil zásluhou Halamu. V 26. minúte mohol vyrovnať Kelemen, no Trenčan jeho strelu vyrazil. V závere druhej tretiny pri šanci Stephensona podržal domácich Tomek.

V 43. minúte sa zvolenskí fanúšikovia dočkali vyrovnania, keď Špirko po prihrávke McPhersona prestrelil Trenčana. Domáci boli pri chutí a v 51. minúte strhli vedenia na svoju stranu, keď Štrauch zblízka prestrelil Trenčana.

V 55. minúte spečatil triumf Zvolena Špirko, ktorý potrestal vylúčenie Ťavodu.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Góly: 16. M. Halama (Drgoň, McPherson), 43. Špirko (McPherson, Kolenič), 51. Štrauch, 55. Špirko (M. Halama, McPherson) – 10. Linet (Safaralejev, Ťavoda), 12. Giľák (Safaralejev). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Bogdaň, Jobbágy, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1396 divákov

Zvolen: T. Tomek – Betker, Švarný, Meliško, Drgoň, Tibenský, Tomko, Stephenson – Kelemen, Parks, Kolenič – Špirko, M. Halama, McPherson – Thompson, B. Mráz, Štrauch – S. Petráš, P. Halama, Marcinek
Michalovce: Trenčan – Vorobjev, Ventelä, Mesikämmen, Ťavoda, Hančák, Kolba, Borov, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Spilar – Hričina, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hvila

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Dve tretiny sme sa trápili, ale som rád, že sme napokon našli cestu k víťazstvu a zvládli sme zápas. Hlavne v tretej tretine sme lepšie korčuľovali a donútili tak súpera k chybám. V prvej tretine sme však hrali vlažne, strácali sme puky v strednom pásme a Michalovce nás za to trestali. To sa nám nemôže stávať. Som však rád, že sme sa zdvihli a zvládli toto ťažké stretnutie.“

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: „My sme toho veľa vo Zvolene nepredviedli. Emocionálne sme boli prázdni. Chýbala mi na našej strane túžba, vôľa niečo dosiahnuť, i keď sme išli do vedenia a po dvoch tretinách stále viedli. Mal som však tušenie, že to nedopadne dobre. Súper nás v tretej tretine zlomil. Naskytla sa nám ešte šanca na vyrovnanie, ale trestné strieľanie sme nevyužili, takže aj preto sme prehrali. Víťazstvo sme si nezaslúžili, chýbalo nám patričné sebavedomie.“

Miškovec lúpil pod Zoborom

Miškovec zvíťazil v Nitre 3:1. Úvodná tretina patrila hosťom. Nitrania mali zlý pohyb a Adorjána ohrozili len minimálne. Miškovec dobrú hru pretavil aj na jeden strelený gól.

Počas presilovej hry Nitry vypichol puk pri rozohrávke Kiss a strelou medzi Šimbochove betóny poslal maďarský tím do vedenia – 0:1.

Začiatok prostrednej časti priniesol zlepšený herný prejav Nitry. “Corgoni” dokázali v 23. minúte vyrovnať zásluhou Morrisona, ktorý prekvapil dezorientovaného Adorjána. Nechýbalo veľa a Nitra mohla ísť do vedenia, ale stal sa pravý opak.

Radosť hokejistov Miškovca, v pozadí nitriansky... Foto: SITA, Martin Havran
Šimboch Radosť hokejistov Miškovca, v pozadí nitriansky brankár Juraj Šimboch.

Hráči Miškovca udelili Nitranom lekciu z efektivity. Najskôr v 29. minúte vrátil hosťom vedenie Harrison a dvojgólové vedenie zabezpečil Miškovcu v 35. minúte Vas, keď expresne využil presilovú hru.

Hneď v úvode tretiny takmer znížil Blackwater, ale zazvonila iba žŕdka. Nitrania mali opticky puk na hokejkách častejšie, ale výraznejší tlak si nedokázali vypracovať.

Hostia dobre bránili dôležité priestory. Tri minúty pred koncom odvolal tréner Bažány brankára, ale gólový efekt to neprinieslo a Nitra maďarskému tímu podľahla.

HK Nitra – DVTK Miškovec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 23. Morrison – 7. Kiss, 29. Harrison (Rodman), 35. Vas (Vandane, Dudás). Rozhodovali: Tvrdoň, Müllner – Kacej, Gegáň, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 2227 divákov

Nitra: Šimboch – Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, Š. Nemec, Kubka, A. Sloboda, Korím – Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn – Fominych, Kollár, Scheidl – Buček, Lušňák, Koyš – Hrušík, Minárik, Csányi
Miškovec: Adorján – Ross, Szirányi, Göz, Dudás, Láda, Vandane, Vojtkó – Rodman, Galanisz, Magosi – Harrison, Vas, Beach – Miskolczi, Tousignant, Kiss – Ritó

Marián Bažány, tréner Nitry: „Som veľmi sklamaný. Zápas sme začali presne tak, ako sme skončili to „veľkolepé“ stretnutie v stredu proti Jastrzebiu. Naša prvá päťka v prvom striedaní určila tón a od toho sa odvíjal priebeh prvej tretiny. Nekorčuľovali sme, nehrali sme fyzicky do tela. Potom sme sa zobudili v druhej tretine. Vyrovnali sme nahodeným pukom na bránu a začali sme Miškovec tlačiť. Za stavu 1:1 tam Samo Buček mal dve obrovské šance. Mali sme dlhšie striedanie a Miškovec to využil nahodeným pukom. Urobili sme hlúpe vylúčenie v útočnej tretine a hostia to potrestali. Hneď na začiatku tretej tretiny sme trafili brvno. Následne sme tlačili, ale Miškovec dobre bránil a nedával nám moc príležitostí. Snažili sme sa to dotlačiť kŕčovitým hokejom, ale neúspešne. Pre mňa to nie je o tom, že prehráš alebo vyhráš, ale je to o nasadení. My hráme doma a ja to v našej hre nevidím.“

Marcel Rodman, tréner Miškovca: „Zápas sme začali veľmi dobre. Bolo dôležité, že sme skórovali ako prví. Nitra síce vyrovnala na 1:1, ale bolo podstatné, že sme to nevzdali a pokračovali sme v našej hre. Som šťastný, že sme hrali tak až do konca zápasu. Vychádzali nám detaily. Pre nás je to zaslúžené víťazstvo. V posledných zápasoch sme mali nevyrovnané výkony. Som hrdý na hráčov.“

Legionári Popradu zabrali

Poprad zdolal doma Trenčín 3:1. Poprad s viacerými novými hráčmi v zostave začal proti „vojakom“ z Trenčína úvodným tlakom, do vyložených streleckých pozícií sa ale nedostával. Trenčania takmer udreli zo svojho prvého útoku.

Po delovke Aldersona zazvonila konštrukcia popradskej bránky. Domácim pomohli dve po sede idúce vylúčenia hosťujúceho obrancu Starostu. Počas presiloviek to pred Valentom horelo, hostia však čisté konto uhájili. Hostia nečakane udreli na konci 17. minúty.

Do medzikružia si nakorčuľoval nekrytý Alderson a Poprad prehrával 0:1. „Kamzíci“ zvýšili obrátky, čoho dôsledkom bolo niekoľko vyložených gólových šancí. Gól napokon padol po Larkinovom blafáku, ktorý si do vlastnej bránky zrazil vracajúci sa Stacha.

Tesne pred prvou sirénou mohli domáci pridať aj druhý gól, ale Valent s vypätím všetkých síl odolal.

V druhej tretine sa hra z oboch strán prispôsobila taktickým zámerom. Na ľade sa veľa bojovalo, obe mužstvá pozorne bránili. Útočníci sa len veľmi ťažko dostávali do zakončenia.

Najväčšiu príležitosť hostí spálil hosťujúci Bezúch. Za domácich nebezpečne vo vlastnom oslabení pohrozil Handlovský.

Zlomový moment prišiel až v 53. minúte. Jacobs vybojoval puk vo vlastnom obrannom pásme. Po prechode stredným pásmom sa domáci ocitli v situácii 2 na 1 a Jacobsovu prihrávku z prvej poslal za bezmocného Valenta nováčik v popradskom drese Lodge – 2:1.

„Vojaci“ sa hnali za vyrovnaním. V závere prinútili domácich k chybám. Popradská lavička po jednom zo zakázaných uvoľnení vzala oddychový čas, ale zámok Trenčína pokračoval ďalej.

„Kamzíkov“ oslobil pri hre Trenčína v šestici minútu pred koncom riadnej hracej doby Takáč, ktorý do prázdnej bránky pečatil víťazstvo Popradu 3:1.

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 19. Larkin (Vandas), 53. Lodge (Jacobs), 60. Takáč (Zagrapan, Svitana) – 17. Alderson (Mikyska, Štach). Rozhodovali: Valach, D. Konc st. – D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 2019 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Bjalončík, Lodge – Matej Paločko, Paukovček, Matúš Paločko – Králik
Trenčín: Valent – McCormack, Starosta, Stacha, Štach, Sládok, Kajínek, Bokroš – Alderson, Mikyska, Bezúch – Bartovič, Valach, Hecl – Džugan, Balán, Lapšanský – Ferényi, Švec, Sojčík – Ďurina

Peter Mikula, tréner Popradu: „Prvá tretina bola lepšia, dostávali sme sa do šancí, mali sme tri gólové šance. V druhej tretine nás Trenčín preveroval, po prestávke sme si povedali, že to musíme zlepšiť. V tretej tretine sme tie zlé veci korigovali. Boli sme efektívni, dali sme viac gólov ako súper. Po spackanom predošlom zápase sa musím hráčom poďakovať za tento výkon. Tretí útok bol nanovo zložený, ujal sa, bol efektívny.“

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Začiatok zápasu bol Poprad lepší, bol lepší v pohybe a v kontrole puku. Potom sme tam mali pár šancí. V druhej a tretej tretine sme mali šance, ale chýbal mi väčší hlad po dorážke. Mrzí ma, že sme prehrali gólom po hlúpej situácii, nedodržali sme, čo sme si povedali, dali sme šancu rýchlym popradským útočníkom. Nie som spokojný s efektivitou a výsledkom.“