Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Stále bez dohody. Slovan rokuje s mestom o nájme štadióna

Hokejový klub HC Slovan Bratislava stále rokuje so zástupcami mesta o podmienkach spolupráce v nasledujúcom období pri prenájme Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

05.08.2019 15:51
Zimný štadión Ondreja Nepelu Foto: ,
Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave.
debata

Vedenie klubu, ktorý ostatných sedem sezón strávil v nadnárodnej KHL a teraz sa vracia do najvyššej domácej súťaže, chce s hlavným mestom uzavrieť novú zmluvu.

Rokovania o nej boli podmienené vyplatením viac ako miliónového dlhu mestskej organizácii Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) za užívanie arény v predchádzajúcich rokoch. Slovan svoje záväzky v tomto smere vyrovnal koncom júna 2019.

„Sme so Slovanom v diskusii. Hovoríme spolu o podmienkach, za akých si vieme predstaviť ďalšie pôsobenie klubu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Samozrejme, aj s prihliadnutím na skúsenosti z minulých rokov, ale aj reflektujúc skutočnosť, že Slovan už nehrá KHL. Zatiaľ táto debata uzatvorená nie je. V každom prípade naším záujmom je, aby sme zabezpečili maximálnu využiteľnosť štadióna,“ uviedol hovorca mesta Peter Bubla.

Hokejový Slovan medzičasom dosiahol dohodu aj so všetkými hráčmi, voči ktorým mal dlhy.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) by mal v najbližších dňoch rozhodnúť o tom, že „belasým“ udelí licenciu pre štart v najvyššej domácej súťaži v sezóne 2019/2020.

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Zimný štadión Ondreja Nepelu