Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Novým trénerom Dukly je Pardavý, v klube zostáva aj Radivojevič

Trénerom hokejistov Dukly Trenčín bude Ján Pardavý starší. Niekdajší útočník bol dosiaľ asistentom Petra Oremusa, ktorý v Trenčíne už nepokračuje. Pardavý bude hlavný tréner tímu v Tipsport lige vôbec prvýkrát.

09.04.2019 13:04
SR hokej repre Nemecký pohár zraz Bratislava BAX Foto: ,
Ján Pardavý.
debata

„Som veľmi vďačný za túto šancu. Každý tréner sa chce v kariére posúvať a môj posun z asistenta na hlavného trénera si veľmi cením. Musím poďakovať Peťovi Oremusovi za prácu, ktorú tu odviedol počas dvoch rokov a z môjho pohľadu sa mi nemohlo stať nič lepšie ako spolupracovať s ním. Ako profesionálne, tak i ľudsky odviedol skvelú prácu a mohol som pri ňom získavať nové skúsenosti. Dostával som od neho veľa príležitostí aj na svoju realizáciu,“ povedal Pardavý pre oficiálnu internetovú stránku Dukly.

Jeho asistent bude Peter Frűhauf, ktorý pre zdravotné problémy ukončil kariéru v marci 2019. V klube pokračuje aj niekdajší kapitán tímu Branko Radivojevič. Dvojnásobný medailista z majstrovstiev sveta bude zastávať funkciu športového riaditeľa aj druhého asistenta hlavného kouča.

Branko Radivojevič. Foto: TASR, Martin Baumann
Branko Radivojevič Branko Radivojevič.

„Tak, ako skladáme káder, tak i zloženie realizačného tímu je o charaktere, a obaja chalani toto na milión percent spĺňajú. Branko z pozície športového riaditeľa bude nápomocný aj na striedačke, čo je veľké plus nielen pre mňa, ale tiež pre ‚Friga‘ a celý mančaft,“ uviedol Pardavý. Tréner brankárov bude naďalej Peter Kosa.

„Postupne skladáme kostru mužstva a budeme sa snažiť podpisovať hráčov. V apríli sa spolu s vybranými hráčmi aj z juniorského tímu stretávame plus tí, ktorých budeme mať podpísaných. Začneme nejakou adaptáciou a následne deväťtýždňovou letnou prípravou. Budeme spolupracovať s kondičným trénerom. Druhý a tretí júlový týždeň budú dovolenky a po nich sa opäť stretneme, to budú tréningy na suchu. Naplánované to máme tak, že 29. júla vykorčuľujeme na ľad,“ dodal nový hlavný téner Dukly Trenčín Ján Pardavý starší.

debata chyba
Viac na túto tému: #Dukla Trenčín #Ján Pardavý