Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Útoku sa prizerali aj deti. Bystrica odsúdila agresívnych fanúšikov

Vedenie hokejového klubu HC '05 iClinic Banská Bystrica ostro odsúdilo incident, ktorý sa odohral po šiestom finálovom zápase Kaufland play off Tipsport Ligy s Trenčínom.

24.04.2018 15:45
debata (3)

Na členov vlastného fanklubu, ktorí sa po stretnutí snažili vniknúť do šatne domácich, pričom napadli pracovníkov bezpečnostnej služby a verbálne atakovali hráča hostí Branka Radivojeviča, podali zástupcovia klubu trestné oznámenie a udelili im doživotný zákaz vstupu na všetky stretnutia HC '05 iClinic Banská Bystrica. Po incidente zasahovali bezpečnostná služba i policajné zložky.

Vedenie klubu o tom informovala v tlačovej správe, ktorú uverejnilo na svojej oficiálnej internetovej stránke. TASR ju prináša v plnom znení a bez redakčných úprav:

Vyhlásenie k incidentu po šiestom finálovom stretnutí, 24. 4. 2018

"HC '05 iClinic Banská Bystrica, vedenie klubu, hráči a realizačný tím, ostro odsudzujeme konanie niektorých členov fanklubu po šiestom finálovom stretnutí. Menovať ich nebudeme, nakoľko na základe podania trestného oznámenia zo strany klubu, Polícia SR už začala vyšetrovanie. Zo zverejnených videozáznamov na internete a v médiách je však jasné o koho menovite ide.

Tento agresívny útok na hráčov, vedenie klubu a usporiadateľskú službu zorganizovala malá skupina – ako si hovoria „tvrdé jadro“ fanklubu, od ktorých sa väčšina členov fanklubu verejne – hlavne na Facebooku, dištancujú.

Na zverejnených videozáznamoch jasne vidieť, že táto agresívna skupinka pod značným vplyvom alkoholu nebola ani po niekoľkých výzvach ochotná opustiť priestor pri hráčskych šatniach a po snahe vytlačiť ich z priestoru, začal agresívny a fyzický útok, pri ktorom došlo aj k vážnym zraneniam. Kto konkrétne fyzický útok začal, je z videozáznamov jasné tiež.

Veľmi smutné je, že tento útok sa odohral pred zrakom manželiek a detí hráčov. Ako reagovali deti, si vie predstaviť asi každý.

Je pre nás nepochopiteľné, že táto skupinka, ktorá si zjavne „prisvojila“ celý fanklub, s ktorým roky spolupracujeme a podporujeme aj finančne, hneď po útoku zverejnila vyhlásenie o bojkote nášho klubu. Na toto môžeme povedať len jedno, ich bojkot bude doživotný, nakoľko už teraz majú doživotný zákaz vstupu na všetky stretnutia HC '05 iClinic Banská Bystrica.

Tak isto sú doslova absurdné ich vyhlásenia, že chceli „len dohovoriť“ hráčom a že oni žiadny útok nezačali. K tomuto nie je viac čo dodať, len opäť odkázať na zverejnené videozáznamy.

Na záver chceme vyjadriť vďaku ostatným členom fanklubu za neustálu podporu a hlavne za podporu v týchto „ťažkých“ chvíľach. Spolupráca a podpora fanklubu, samozrejme bez týchto konkrétnych osôb, pokračuje ďalej."

HC '05 iClinic Banská Bystrica.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #HC 05 Banská Bystrica #Kaufland play off