Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Odohrali sme superzápas, tvrdí Mezei. Majdan: So štyrmi gólmi sme mali vyhrať

K premiérovému majstrovskému titulu majú opäť bližšie hokejisti Nitry. A tentoraz im chýba už len povestný posledný krok.

21.04.2016 11:57
Juraj Majdan, Filip Bajtek Foto: ,
Banskobystričan Juraj Majdan (vpravo) v súboji s Filipom Bajtekom z Nitry.
debata (10)

V stredu sa zverenci Antonína Stavjaňu opäť držali pravidla môj dom – môj hrad, súpera z Banskej Bystrice doma zdolali 6:4 a v ostro sledovanej sérii vedú 3:2. Nitrania otvorili skóre a počas zápasu ani raz neprehrávali. Aj v tomto prípade sa zachovala finálová tradícia – mužstvo, ktoré strelilo prvý gól, zatiaľ zakaždým odchádzalo z ľadu ako víťaz.

"Odohrali sme superzápas, ale sami sme si ho zdramatizovali chybami. Keď sme však dostali vyrovnávajúci gól, nezlomilo nás to a hrali sme ďalej to svoje. Každý zápas v play off je ťažký, ale po tomto víťazstve sa nám bude ľahšie oddychovať,“ priznal dvojgólový strelec Nitry, obranca Branislav Mezei aj pre Slovenský rozhlas.

"Urobili sme príliš veľa chýb. Nechávali sme sa vylučovať a potom sme nehrali dobre v oslabeniach. Ak chceme uspieť v Nitre, musíme hrať dobre a koncentrovane počas celých 60 minút,“ pomenoval príčiny prehry najskúsenejší útočník Banskej Bystrice Michal Handzuš.

Ak má byť finále play off reklamou na Tipsport ligu, tak potom piaty zápas bol reklamou na finále. Otvorená hra na oboch stranách, výborné zákroky brankárov, hetrik domáceho Judda Blackwatera, ale aj parádny gól bekhendom naslepo z otočky pod hornú žŕdku hosťujúceho Juraja Majdana. Bol taký rýchly a prekvapujúci, že hlavný rozhodca ešte dlhé minúty skúmal záznam, kým stanovil gólový verdikt. Bystričania vtedy na konci druhej tretiny znížili na 3:4.

"Videl som, že som trafil zadnú žŕdku, aj fľaška na bránke spadla. Bol som si hneď istý, že to bol gól, neviem, čo tam hodinu skúmali. Nakoniec to aj tak nepomohlo,“ uviedol Juraj Majdan pre Slovenský rozhlas. K zápasu hodnotiaco dodal: "So štyrmi strelenými gólmi by sme mali na ľade súpera zvíťaziť, ale bohužiaľ, nestalo sa. Nitrianski hráči mali výborné presilovky, ale my neskladáme zbrane. Chceme sa ešte raz vrátiť do Nitry.“

Šiesty zápas finále, ktorý môže byť zároveň aj posledný, odohrajú v piatok 22. 4. od 19.30 h v Banskej Bystrici. Pre domácich to za stavu 2:3 na zápasy bude súboj v štýle buď – alebo. Nitrania majú výhodu na svojej strane a môžu si ešte dovoliť zakopnúť. Hoci, samozrejme, radi by to k celosezónnej spokojnosti dotiahli už pod Urpínom.

"Každý zápas píše vlastnú históriu, ale do toho šiesteho dáme všetko. Na ľade necháme všetky sily, nemáme sa už na čo šetriť,“ skonštatoval útočník Bystričanov Handzuš. "Vedieme 3:2, máme psychickú výhodu, ale musíme to ešte raz potvrdiť. Posledný krok býva najťažší,“ doplnil nitriansky obranca Mezei.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #HK Nitra #HC 05 Banská Bystrica