Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Popradu pomáhajú hokejové osobnosti. Nechce byť klubom o jednom človeku

Hokejové autority z Popradu spojili sily, aby pomohli rokmi ťažko skúšanému a finančne poddimenzovanému miestnemu klubu.

02.07.2015 14:12
Ľuboš Bartečko, Jozef Švagerko, Arne Kroták Foto: ,
Člen správnej rady HK ŠKP Poprad Ľuboš Bartečko, primátor Popradu a prezident HK ŠKP Poprad Jozef Švagerko a člen správnej rady HK ŠKP Poprad Arne Kroták.
debata

Hokejové občianske združenie Športový klub polície Poprad má po šiestich rokoch nového prezidenta, na zhromaždení delegátov zvolili do tejto funkcie primátora mesta Jozefa Švagerka. V novej správnej rade HK ŠKP Poprad sú okrem doterajších členov Rudolfa Skokana a Jana Telenského aj Arne Kroták a Peter Gápa za mestské zastupiteľstvo.

Delegáti do najvyššieho orgánu zvolili aj Júliusa Šuplera, Radoslava Suchého, Ľuboša Bartečka, Rajmunda Szántoa, Pavla Antoša a zástupcu fanklubu extraligového mužstva Jozefa Bučanského. Členom správnej rady je automaticky aj prezident klubu. Predsedom revíznej komisie sa stal Miloš Šeliga.

"Vnímam Poprad ako hokejové mesto a chcem mu preto pomôcť. Žiadna výhra to však nie je. Momentálne máme dlh 205 000 eur, ktorý potrebujeme zabezpečiť a nastaviť veci tak, aby popradský klub dostal licenciu pre nový extraligový ročník. Našimi prvoradými úlohami bude stabilizovanie klubu, určenie sponzoringu a najmä hokejovej vízie do budúcnosti. Som rád, že nám v tom budú pomáhať také hokejové osobnosti, akými sú Ľuboš Bartečko, Arne Kroták či Rado Suchý,“ uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii primátor Popradu Jozef Švagerko.

Na otázku, či sa bude angažovať aj mesto Poprad v záchrane, resp. obnove hokejového klubu, odpovedal záporne. „Mesto nevstúpilo do obchodných vzťahov s hokejovým klubom, teda nemá nové záväzky. Aj keď je pravda, že zimný štadión je zatiaľ vo vlastníctve mesta.“

Právomocou správnej rady je aj menovanie a odvolávanie výkonného riaditeľa klubu, ktorým je Tibor Turan. Práve jeho meno bolo roky spájané s popradským hokejom najviac. "Výkonný riaditeľ pán Turan nie je členom správnej rady, ale zostáva riadiť veci v klube z pozície riaditeľa. Už však nebude na všetko sám,“ vysvetlil Švagerko.

Hráčskym osobnostiam na čele s majstrom sveta z Göteborgu Ľubošom Bartečkom tiež nie je ľahostajná budúcnosť hokeja pod Tatrami. "Ja a Rado Suchý zastupujeme v správnej rade hráčov, Arne Kroták a Peťo Gápa sú za mesto. Chceli sme to postaviť tak, aby to malo hlavu aj pätu a nebolo to o jednom človeku. Cieľ? Dostať mužstvo do bodu nula, aby sa vyrovnali podlžnosti a mohli sme fungovať normálne v extralige. Verím tomu, že s pomocou mesta a primátora sa nám to podarí,“ poznamenal čoskoro 39-ročný Bartečko.

Nielen on, ale aj o 4 roky starší Arne Kroták ešte zostane aktívnym hráčom a zároveň si vyskúša riadenie klubu aj z pohľadu člena správnej rady. "Ešte minimálne rok by som chcel hrať hokej, ale chcem aj zbierať funkcionárske skúsenosti. Vidieť ako to chodí z druhej strany a pomáhať vytvárať nový imidž popradského hokeja. Dúfam, že to zvládnem,“ skonštatoval Kroták.

Podľa jeho slov hráči štvrtého tímu uplynulej extraligovej sezóny majú za sebou úvodnú časť letnej prípravy na suchu, v mužstve sa momentálne nachádza 17–18 hokejistov. „Dvadsiateho júla by sme mali vykorčuľovať na ľad a dohodnúť sa s hráčmi na ďalšom pôsobení. Do 1. augusta potom treba uzavrieť otázky okolo licencie pre novú sezónu,“ doplnil Kroták. "Máme na to mesiac, verím, že sa nám to podarí,“ dodal primátor Švagerko.

debata chyba
Viac na túto tému: #Arne Kroták #HK Poprad #Ľuboš Bartečko #Radoslav Suchý