Košice uspeli v Bratislave, nepriestrelnosť Melicherčíka trvá štyri zápasy

Hráči úradujúceho slovenského hokejového šampióna HC Košice uspeli v utorkovom súboji 15. kola Tipsport extraligy 2014/2015, na bratislavskom ľade HK Orange 20 zdolali 3:0.

21.10.2014 19:54
Marcel Melicherčík Foto: ,
Marcel Melicherčík.

Dva góly „oceliarov“ strelil Adam Lapšanský, tretí pridal Matej Češík. Celý duel v bránke hostí odchytal Marcel Melicherčík, ktorý si pripísal už štvrté čisté konto za sebou, šieste v tomto ročníku. Celkovo neinkasoval už 254 minút a 2 sekundy.

Melicherčík naposledy vyťahoval puk zo siete 12. októbra, keď ho v čase 45:58 min prekonal Tibor Kutálek z Piešťan. Odvtedy vychytal v shutouty v zápasoch proti Nitre, Banskej Bystrici, Skalici a v utorok aj HK Orange 20. V utorok prekonal vlastné maximum z predchádzajúcej sezóny, v českej extralige v drese Liberca ťahal sériu 224 minút a 20 sekúnd bez inkasovaného gólu.

V slovenskej extralige patrí rekord v počte minút bez inkasovaného gólu Miroslavovi Hálovi, ktorý v závere roka 2005 udržal čisté konto päť stretnutí po sebe a celkovo 322 minút a 38 sekúnd. V NHL vlastní obdobný zápis Brian Boucher, ktorý na prelome rokov 2003 a 2004 v drese Phoenixu neinkasoval takisto ako Hála päť zápasov v sérii a čisté konto si udržal 332 minút a jednu sekundu. Pred troma rokmi ťahal unikátnu sériu v ruskej Vyššej lige švédsky brankár HK Dmitrov Daniel Sperrle, ktorý nedostal gól 390 minút a 11 sekúnd.

Hokejisti Košíc si pripísali štvrtý triumf za sebou a neohrozene sú na čele extraligovej tabuľky pred Popradom.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 15. kolo:

HK Orange 20 – HC Košice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Gól: 25. Lapšanský (Hrnka, M. Bartánus), 49. Lapšanský (M. Bartánus, Hrnka), 53. Češík (Sojčík)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák – Junek, Šefčík, 430 divákov
Orange 20: Godla – Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, F. Fekiač, Vadovič, J. Varga, Mendrej – Kabáč, S. Petráš, Skalický – Giľák, Sukeľ, Ondris – Galis, D. Rehák, R. Bondra – Hrušík, Horvát, Tábi
Košice: Melicherčík – Štrbák, Drgoň, Jánošík, Cebák, Philipp, M. Macejko, Šeda, Zikmund – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Sojčík, Češík, Bicek – Stupka, Matúš Chovan, Hinďoš

Banská Bystrica zdolala Trenčín 1:0 po samostatných nájazdoch

Bezgólovou remízou sa skončila dohrávka 2. kola hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi tabuľkovými susedmi Banskou Bystricou a Trenčínom. Aktéri duelu mali počas 65 minút niekoľko príležitostí skórovať, no brankári Wiikman a Konrád „zatiahli roletu“ a udržali si čisté konto. V samostatných nájazdoch rozhodol v prospech domácich v šiestej sérii Preisinger.

HC '05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Rozhodujúci sam. nájazd Preisinger
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: L. Kozák (Trenčín) 10 min za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Gajan, J. Tvrdoň, 1341 divákov
Banská Bystrica: Wiikman – Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky – Block, Kytnár, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Zigo, Lamper – Bendík, Matoušek
Trenčín: Konrád – L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Dudáš, Habšuda, P. Husák, Zošiak – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – Šišovský, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – D. Hudec, P. Stantien, Komínek – Daniška, Švec, J. Pardavý ml.

Viac na túto tému: #HK Orange 20 #HC Košice