Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Lintner určite začne sezónu v Trenčíne, Radivojevič asi

Nový súťažný ročník extraligy začnú hokejisti Dukly Trenčín pravdepodobne aj s dvojicou skúsených hokejistov Richardom Lintnerom a Brankom Radivojevičom.

24.07.2014 11:37
Richard Lintner Foto: ,
Richard Lintner z Dukly Trenčín sa raduje z gólu.
debata

Informuje o tom oficiálny web „vojakov“. Trenčania sa po dovolenkách stretli prvýkrát v pondelok a v úvode nasledujúceho týždňa začnú s prípravou na ľade. Prvý prípravný duel absolvuje Dukla 5. augusta proti Senici, rovnako ako ďalšie stretnutia pred začiatkom extraligy ho odohrajú hokejisti Trenčína v špeciálnych dresoch s „maskáčovým“ motívom.

„Veríme, že to bude spestrenie pre divákov,“ povedal pre klubový športový manažér Jozef Daňo a ďalej prezradil: „Dohodli sme sa s Brankom Radivojevičom, že keď nebude mať novú zmluvu, začne sezónu v Dukle. V obrane nám určite pomôže v úvode ročníka aj Richard Lintner.“ Tridsaťtriročný Radivojevič absolvoval predchádzajúcich šesť sezón v KHL (naposledy Slovan Bratislava), predtým zbieral skúsenosti v zámorskej NHL. O tri roky starší bek Lintner pôsobí v Európe od leta 2003 (naposledy Dynamo Minsk), v minulosti si tiež zahral aj v kanadsko-americkej profilige. Súťažný ročník začína v Trenčíne pravidelne.

Pod hradom Matúša Čáka je viacero hráčov na skúške (Lukáš Škrak, Martin Danielčák či Juraj Rožník), mužstvo doplnilo niekoľko hokejistov z trenčianskej juniorky. Hráči Dukly sa pod vedením trénerského tandemu Roman Stantien – Branislav Jánoš pripravujú v domácich podmienkach.

„Chodievame do Záblatia na futbalové ihrisko, využívame priestory zimného štadióna – posilňovňu, schody. Máme bežecké trate popri Váhu. Možností je veľa, takže aj keď je zlé počasie, môžeme trénovať naplno,“ uviedol Roman Stantien a na margo pripravenosti hráčov pokračoval: „Nedá sa povedať, že by ma niekto prekvapil. Skôr by som povedal, že niektorí chlapci si myslia, že sú dobre pripravení a opak je pravdou. Zdá sa mi, že nemajú prehľad, čo to znamená byť dobre pripravený v dnešnom vrcholovom hokeji. Mám obavu, že niektorí to už ani nestihnú. Keď 18 rokov robíte niečo na 50 či 70 percent, niekde si uberáte, za dva mesiace to nedobehnete, takto to nefunguje. Trénovali všetci naplno, ale tie nároky musia mať na seba oveľa vyššie. Nesmú sa uspokojiť s tým, že niekde sú a to im stačí. Keď sa chcú porovnávať s tými najlepšími, čaká ich ešte veľa práce, driny, je to dlhá cesta.“

Dukla Trenčín začne extraligovú sezónu v piatok 12. septembra, keď na domácom ľade privíta úradujúceho majstra z Košíc.

Káder Dukly Trenčín v príprave (zdroj: hkdukla.sk):
Brankári: Branislav Konrád, Adam Nagy
Obrancovia: Peter Novajovský, Ondrej Zošiak, Janis Andersons, Lukáš Kozák, Patrik Husák, Marek Ryzák, Miroslav Habšuda, Andrej Hatala, Patrik Palovič (obaja z juniorky), Matúš Holenda (z juniorky – hrať bude za HK Orange 20), Lukáš Škrak, Martin Danielčák (obaja na skúške)
Útočníci: Ondrej Mikula, Róbert Petrovický, Tomáš Komínek, Peter Šišovský, Tibor Melichárek, Vladimír Nemec, Tomáš Lipták, Denis Hudec, Tomáš Daniška, Jakub Šimíček, Patrik Koyš (hrať bude za HK Orange 20), Juraj Rožník (na skúške), Patrik Stantien, Michal Hlinka, Dominik Briestenský, Ján Pardavý ml., Dominik Novák, Filip Buliš, Matúš Záborský (všetci z juniorky)
Tréneri: Roman Stantien, Branislav Jánoš

debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Lintner #Dukla Trenčín #Branko Radivojevič