Žilina rozstrieľala Bardejov a udržala sa medzi elitou

Hokejisti Žiliny si zahrajú medzi slovenskou elitou aj v nasledujúcej sezóne. Rozhodol o tom štvrtkový piaty zápas baráže o účasť v Tipsport extralige 2014/2015, v ktorom Žilinčania na domácom ľade zdolali hráčov Bardejova 6:2. Mužstvo spod Dubňa vyhralo celú sériu 4:1 na zápasy.

27.03.2014 19:21
hokejisti Žiliny Foto: ,
ŽŽilinskí hráči Martin Chovan, Miroslav Ďurák a Marek Slovák sa tešia z jedného z gólov v sieti Bardejova.

Domáci začali stretnutie aktívne a už v 8. min vyhnali po druhom góle z bránky bardejovského gólmana Riečického. Hosťom sa podarilo znížiť na 1:2 a v druhej časti hry aj na 2:3. Záver druhej tretiny však patril Žilinčanom, ktorí tromi presnými zásahmi upravili na konečných 6:2, keďže v tretej tretine už diváci žiadny gól nevideli.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Bardejov 6:2 (3:1, 3:1, 0:0) – konečný výsledok série: 4:1

• Góly: 7. A. Lipovský (Klouda, Dlouhý), 8. R. Jarolín (Marek Slovák, Kalla), 10. Martin Chovan (Marek Slovák), 33. R. Tomas (Marek Slovák), 33. Marek Slovák (Kalla, R. Jarolín), 39. T. Varga (Škovira, Marcel Šterbák) – 8. Marcel Baláž (Krčula), 31. Hajnik (Dancsák)
  • Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Stano – Holienka, Šefčík, 1111 divákov
  • Žilina: Koutský – M. Leško, Dlouhý, Martin Chovan, Ďurák, Marcel Šterbák, Ostrčil, Bajaník, E. Bagin – R. Tomas, Klouda, A. Lipovský – Marek Slovák, R. Jarolín, Kalla – Drevenák, Valášek, T. Varga – Škovira, Linet, Čavrk
  • Bardejov: Riečický (8. Andreanin) – Krčula, Takáč, Hopkovič, Kramár, Slimák, Valentín, Mojdis – Gmitter, Belušár, Marcel Baláž – Hričina, G. Saliji, Vaško – Matis, Dancsák, Hajnik – Šimčák, Ľ. Chovan, Česelka
Viac na túto tému: #MsHK DOXXbet Žilina #HC Bardejov