Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V Žiline zverejnili zmluvy i platy hráčov. Zarábajú od 300 do 2000 eur

Mestský hokejový klub Žilina urobil na Slovensku nečakaný krok a na svojom webe v sekcii "Prístup k informáciám" zverejnil hráčske zmluvy i s platmi.

22.11.2013 14:40
Žilina, hokejisti, radosť Foto: ,
Hokejisti Žiliny.
debata

Hokejisti aktuálneho žilinského kádra zarábajú mesačne hrubé základné sumy medzi 300 až 2000 eurami. Najvyšší základný plat má Jaroslav Kalla, ktorého mesačný príjem je pred zdanením 2000 eur. Český legionár sa stal najlepšie plateným Žilinčanom po odchode brankára Mareka Laca, ktorý už nefiguruje v kádri MsHK DOXXbet. Lacov príjem bol 2700 eur.

Hokejisti Žiliny majú navyše prémiový poriadok za body i umiestnenie. Pod Dubňom sa už rozlúčili aj s Filipom Novákom a Ivanom Dorničom, ktorí mali tiež platy na úrovni 2000 eur. Všetky súčasné zmluvy hráčov MsHK podpísali v roku 2013.

Zverejnenie hráčskych zmlúv aj s platmi je v slovenskom hokeji i profesionálnom športe pod Tatrami novinkou. Funkcionári klubov i samotní športovci majú väčšinou problém zverejňovať detaily kontraktov.

„Sme stopercentná mestská organizácia a platia pre nás zákony tohto štátu, na základe ktorých musia byť zverejnené všetky zmluvy. Vieme, že na Slovensku je to nóvum, ale musíme dodržiavať ako mestská organizácia zákony. Nemám vedomosť o tom, že by hráči mali voči zverejneniu výhrady,“ povedal generálny manažér MsHK Žilina Imre Valášek. Klub na svojom webe zverejnil aj účtovné závierky, faktúry, objednávky i ďalšie informácie.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tipsport extraliga #MsHK Žilina #Jaroslav Kalla