Trenčín doma prehral aj s dvadsiatkou. Zápas sledovala plná aréna školákov

V dohrávke 14. kola hokejovej extraligy prehral Trenčín na domácom ľade s výberom do 20 rokov 2:3 po predĺžení. Zápas sledovalo 5300 detí.

22.10.2013 15:44
Dukla Trenčín - HK Orange 20 Foto: ,
Hráči do 20 rokov v Trenčíne, kde na zápas prišlo plné hľadisko detí.

Dukla Trenčín – HK Orange 20 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 7. Pozník (Komínek, T. Klíma), 38. O. Mikula (T. Klíma, Komínek) – 29. Luža (Mlynčár), 40. R. Gašpar ml. (Horanský, Luža), 61. Kolena (Luža, Horanský) Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil – Výleta, Orolin, 5300 divákov (vstup bol voľný)
Trenčín: A. Nagy – Bagin, Pozník, Čerešňák, Novajovský, Ďurčo, Nemčík, Habšuda – Komínek, T. Klíma, O. Mikula – Troliga, O. Rusnák, Kútny – Šimíček , Nemček, L. Klíma – Vaculin, Michal Hlinka, D. Hudec – P. Stantien
Orange 20: R. Sabol – E. Černák, Valjent, Gachulinec, Luža, Dinda, Predajniansky, Rusina, Palovič – Minárik, Kolena, Šimun – Rzavský, R. Gašpar ml., Horanský – P. Koyš, Dominik Rehák, K. Horvát – Schroner, Mlynčár, Tibenský

Zápas sa začal v netradičnom čase už hodinu po poludní a hľadisko zaplnila školská mládež, ktorá utvorila búrlivú atmosféru. Domáci sa v 7. min Pozníkovou delovkou od modrej čiary ujali vedenia, prvá tretina však bola herne vyrovnaná s nedôrazným zakončením akcií na oboch stranách.

V strednej časti sa posmelenej dvadsiatke vydarilo niekoľko pekných akcií a snahu mladíkov korunoval vyrovnávajúci gól v 29. min, keď po vhadzovaní strelou z prvej Luža pekne trafil do horného rohu bránky. Duel bol naďalej vyrovnaný, hra živelná a nesúrodá, pričom v nej prevládala najmä bojovnosť.

V 38. min po skrumáži pred bránkou Mikula pretlačil puk za čiaru a Trenčín opäť tesne viedol, no už o 83 sekúnd neskôr sa zblízka presadil dôrazný Gašpar a skóre bolo opäť vyrovnané.

S blížiacim sa záverom zápasu domáci postupne zvyšovali svoj nápor, boli však už príliš hektickí a nervózni, pričom hostia na čele s pozorným brankárom Sabolom sa navyše dobre bránili a dotiahli duel až do predĺženia. To trvalo iba 34 sekúnd, pretože mladíci previedli peknú presilovkovú kombináciu, ktorú zakončil víťazným gólom zblízka Kolena.

Hlasy:

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Dostali sme sa síce do vedenia, ale nedokázali sme v priebehu zápasu súperovi odskočiť na viac ako jeden gól, pričom mladí reprezentanti dvakrát vyrovnali náš náskok. O konečnom výsledku napokon rozhodla individuálna chyba nášho hráča v závere duelu, keď sa nechal zbytočne vylúčiť a v následnom oslabení sme inkasovali rozhodujúci gól. Takéto veci by sa skutočne nemali stávať. Chýbal nám pokoj a zakončenie s chladnou hlavou, pričom naše mladé mužstvo čiastočne ovplyvnila aj nezvyčajná atmosféra na štadióne.“

Ernest Bokroš (tréner Orange 20): „Odohrali sme jeden z našich lepších zápasov. Bolo to pre nás dosť náročné, pretože Trenčín postupne stupňoval svoj tlak, výrazne nás však podržal brankár. Pochvalu si zaslúži celé mužstvo, ktoré pracovalo veľmi dobre a dodržiavalo stanovenú taktiku. Domáci pri priebežnom vyrovnanom výsledku znervózneli a chýbal im pokoj v zakončení.“