Slovenská šou v Třinci, režíroval ju dvojgólový Hudáček. Obhajca trofeje vybojoval dôležitý bod

Hokejisti Třinca zvíťazili v treťom zápase finále play off českej extraligy nad Pardubicami 4:3 a ujali sa vedenia v sérii 2:1.

20.04.2024 19:36
hudáček Foto:
Libor Hudáček (v strede) sa teší z gólu do siete Pardubíc.

Dva góly domácich strelil slovenský útočník Libor Hudáček, jeden pridal jeho krajan Marko Daňo. Hudáček pridal aj asistenciu.

Pozrite si druhý Hudáčkov gól

Hudáček najskôr zvýšil na 2:1 po 17 sekundách presilovky po vylúčení Tomáša Zohornu a v 24. minúte pridal ďalší gól na 3:1.

Slovenský útočník zaznamenal druhý dvojgólový zápas vo vyraďovačke, predtým sa mu to podarilo v treťom štvrťfinále na ľade Českých Budějovíc (4:3). V 11. minúte navyše asistoval pri úvodnom góle Daňa.

Na druhej strane sa zapísal do kanadského bodovania s asistenciou Peter Čerešňák, ktorý bol pri vyrovnávajúcom góle na 1:1 v podaní Lukáša Radila. Na súpiske hostí chýbal Slovák Richard Pánik.

Ten sa v úvodnom dueli zviditeľnil kontroverzným zákrokom na krajana Patrika Hrehorčáka. V tom ďalšom zas fauloval mimo hry Petra Šenkeříka a tréner Marek Zadina ho v sobotu posadil na tribúnu a nahradil Robertom Říčkom.

Finále play off českej extraligy – tretí zápas

HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) – stav série: 2:1
Góly: 11. DAŇO (HUDÁČEK), 16. HUDÁČEK, 24. HUDÁČEK, 57. Nestrašil – 13. Radil (ČEREŠŇÁK), 37. Mandát, 59. Musil

DA cOsta Čítajte viac Súper Slovenska na MS zmenil názor na hráčov z KHL. Do národného tímu sa vracia hviezdny útočník
Viac na túto tému: #Česko #finále #hokej #Pardubice #Třinec