Jeden gól na výhru nestačil. Košičania neuspeli v premiére v Lige majstrov

Hokejisti HC Košice prehrali v 1. kole základnej časti Ligy majstrov na ľade švajčiarskeho EHC Biel-Bienne 1:3.

31.08.2023 22:14
Košice hokej Foto: ,
Hokejisti Košíc neuspeli v premiére v LM.

Autorom jediného presného zásahu úradujúceho slovenského majstra bol v 12. minúte fínsky útočník Joona Jääskeläinen.

„Oceliarov“ najbližšie čaká 2. septembra v Steel aréne duel proti Servette Ženeva, šampiónovi Švajčiarska.

Liga majstrov – 1. kolo

EHC Biel-Bienne – HC Košice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 9. Haas (Reichle), 24. Derungs, 59. Sallinen – 12. Jääskeläinen (Chovan, Zech). Rozhodovali: Štolc, Hürlinman – Fuchs, Stalder (všetci Švajč.), vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3463 divákov.
Biel: Säteri – Grossmann, Jakovenko, Pokka, Rathgeb, Burren, Forster, Delemont – Brunner, Sallinen, Rajala – Hofer, Haas, Reichle – L. Hischier, Heponiemi, Kessler – Schlapfer, Derungs, Reinhard – Tanner
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, A. Bartoš – Bartánus, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Lamper, Berger, Jääskeläinen – Šimun, Rogoň, Havrila – Jokeľ

Košičania od úvodu pociťovali obrovskú kvalitu súpera, ktorý sa viackrát dokázal usadiť v útočnom pásme.

Biel sa ujal v 9. minúte vedenia zásluhou Haasa, no veľmi priaznivý výsledok po prvom dejstve zabezpečil „oceliarom“ v 12. minúte presilovkovým gólom Jääskeläinen. Druhá tretina opäť ukázala rozdiel v kvalite oboch tímov a domácich poslal v 24. minúte znovu do vedenia Derungs.

Slovenský majster v závere v snahe vyrovnať odvolal brankára, no rezultoval z toho iba tretí gól do jeho siete. Na konečných 3:1 pre Biel upravil v 59. minúte Sallinen.

Viac na túto tému: #liga majstrov #hokej #HC Košice