Najrýchlejší hetrik. Daňo vytvoril rekord českej ligy

Slovenský hokejista Marko Daňo sa v 9. kole českej extraligy blysol tromi gólmi, ktorými zariadil víťazstvo Třinca nad Litvínovom 4:1.

09.10.2022 22:57
Marko Daňo Foto:
Marko Daňo po troch góloch v stretnutí proti Litvínovu.
debata (3)

Dvadsaťsedemročný útočník strelil 10. najrýchlejší hetrik v histórii súťaže, na tri presné zásahy mu stačilo len 5 minút a 47 sekúnd.

Stránka TELH stats na facebooku zároveň upozornila na rekord, ktorý vytvoril v Tipsport extralige (1993 – 2022).

Tri góly dal do 7:16 min, t. j. najrýchlejšie v histórii súťaže. Prekonal Jaroslava Bednářa z 1. februára 2009, ktorý skompletizoval hetrik do času 12:34.

Štvrtý gól domácich zaznamenal jeho krajan Libor Hudáček.

Kometa Brno prehrala na ľade Mladej Boleslavi 2:3, slovenský útočník Andrej Kollár asistoval pri druhom presnom zásahu hostí. Hradec Králové triumfoval nad Plzňou 5:2, v 25. minúte sa strelecky presadil Oliver Okuliar.

Pardubice prehrali s HC Energie Karlovy Vary 2:4, v drese domácich si pripísal asistenciu obranca Peter Čerešňák.

Česká extraliga – 9. kolo:

HC Dynamo Pardubice – HC Energie Karlove Vary 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Góly: 20. Radil (ČEREŠŇÁK), 24. Cienciala – 32. Černoch, 49. O. Beránek, 52. Koblasa, 58. Vondráček

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 28. R. Jeřábek, 46. a 58. P. Kousal – 22. Strömberg, 28. Šalé (KOLLÁR)

HC Škoda Plzeň – Mountfield Hradec Králové 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Góly: 12. Kodýtek, 55. Malát – 25. OKULIAR, 31. Pajer, 42. Lalancette, 43. R. Pavlík, 60. Lev

Motor České Budějovice – HC Vítkovice Ridera 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 32. a 34. Gulaš – 18. Kalus, 40. Krieger, rozh. nájazd Bukarts

HC Oceláři Třinec – Verva Litvínov 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Góly: 2., 6. a 8. DAŇO, 51. L. HUDÁČEK – 59. Zdráhal

HC Olomouc – Rytíři Kladno 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Klimek, 4. J. Káňa, 21. Orsava