Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Víťaz Gagarinovho pohára rozviazal zmluvu s Kovaľčukom. Mieri do NHL

Ruský hokejista Iľja Kovaľčuk bude v kariére pokračovať v zámorskej NHL. Ako informoval klub Avangard Omsk na svojom webe, s 38-ročným útočníkom po vzájomnej dohode rozviazal zmluvu.

30.04.2021 17:06
Iľja Kovaľčuk Foto: ,
Iľja Kovaľčuk na archívnej snímke.
debata

Stalo sa tak len dva dni po tom, ako Kovaľčuk vo funkcii kapitána získal s Omskom Gagarinov pohár v KHL.

"Keď sme sa s Iľjom dohodli na prestupe do Avangardu, okamžite sme uzavreli džentlmenskú dohodu. Kovaľčuk je stále hladný po víťazstvách, sníva o zisku Stanleyho pohára.

Preto rešpektujeme jeho túžbu vyskúšať si opäť pôsobenie v NHL. Samozrejme, kedykoľvek môže prísť späť.

Urobil pre Avangard veľa, bol vodca tímu a príklad pre všetkých, nielen na ľade, ale aj mimo neho. V mnohých oblastiach boli jeho skúsenosti rozhodujúce pri našom víťazstve.

Prajeme mu v zámorí veľa šťastia, u nás má vždy otvorené dvere," komentoval Kovaľčukov odchod generálny manažér Omska Alexej Volkov.

Denis Kuľaš, Avangard Omsk Čítajte viac Gagarin nepôjde do Moskvy. KHL ovládol Avangard Omsk

Kovaľčuk už pôsobil v NHL v rokoch 2001–2013, keď obliekal dresy Atlanty Thrashers a New Jersey Devils. Po šiestich sezónach v Petrohrade sa do zámorskej profiligy vrátil pred ročníkom 2018/2019.

Jeho pôsobenie v Los Angeles Kings sa skončilo neslávne, po vykúpení zo zmluvy hral krátko za Montreal Canadiens a Washington Capitals. Po konci sezóny 2019/2020 sa vrátil do KHL.

debata chyba
Viac na túto tému: #Iľja Kovaľčuk #Avangard Omsk