Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Liška po neúspešnom drafte neuzavrel zámorskú kapitolu. Kde bude pokračovať?

Cez víkend sa konal draft hráčov NHL, ktorý pozorne sledoval aj talentovaný slovenský útočník Adam Liška. Žiaden klub, žiaľ, po ňom nesiahol.

24.06.2019 17:26
Adam Liška Foto: ,
Adam Liška.
debata

„Sklamaný som bol vlani. Čakal som, že by to mohlo vyjsť, ale nespoliehal som sa na to, takže som bol so situáciou vyrovnaný. Budem na sebe pracovať ďalej. Ja som počas sezóny urobil maximum, ale ak to nestačilo, motivuje ma to do ďalšej práce,“ vysvetľoval šikovný mladík, ktorý ešte nepozná svoje budúcosezónne pôsobisko. V minulom ročníku nastupoval za HC Slovan Bratislava.

"Rieši sa to, mám naplánované nejaké stretnutia a verím, že čoskoro padne definitíva. Čakal som na draft, niektoré ponuky som odsunul na neskôr. V hre je zahraničie, dokonca viac klubov, ale uvidíme, ako sa rozhodnem.

Chcem sa rozhodnúť podľa pocitu, kde ma to bude najviac ťahať. Stále je tu aj možnosť ísť na nejaký kemp do klubu NHL, ale nemám ešte nič dohodnuté. Vyzerá to preto tak, že sezónu začnem v Európe, ale vôbec som ešte neuzavrel ani zámorskú kapitolu. Ak sa naskytne možnosť, rád o to skúsim zabojovať," dodáva.

V minulom ročníku nastupoval počas celej sezóny za HC Slovan Bratislava. Zotrvaniu v najkvalitnejšej európskej súťaži by sa nebránil. "Najviac ma láka KHL, keďže som tam nazbieral veľké skúsenosti a mohol by som sa tam ešte viac zlepšiť.

Otázkou je, ako by som zvládol prechod do Ruska, ktoré je špecifické. Momentálne hľadám zmluvu na jeden rok. Rád by som zopakoval takúto vydarenú sezónu a mám v hlave predstavu, že by som potom mohol odísť do Ameriky," pokračoval.

Slovenskému hokejovému útočníkovi Adamovi Liškovi vyšla premiérovo sezóna na seniorskej úrovni nad očakávania. V drese Slovana Bratislava pravidelne nastupoval v Kontinentálnej hokejovej lige, bol kľúčovou postavou juniorskej reprezentácie na MS a debutoval taktiež na svetovom šampionáte medzi mužmi.

Najlepším hráčom do 20 rokov sa stal Adam... Foto: TASR, Martin Baumann
Hokejista roka anketa 2019 Najlepším hráčom do 20 rokov sa stal Adam Liška, ktorý obdržal Cenu Pavla Demitru.

Talentovaný krídelník dal bodku za vydareným ročníkom v nedeľu ziskom Ceny Pavla Demitru pre najlepšieho slovenského hráča do 20 rokov, keď uspel v konkurencii obrancu Martina Fehérváryho a útočníka Samuela Bučeka.

„Slávnostný galavečer som si užil, ocenenie si veľmi vážim. Martin a Samuel sú skvelí hokejisti, ktorí mali výborné sezóny. O to viac ma teší, že som si to vybojoval vlastnou pracovitosťou,“ povedal 19-ročný hokejista, ktorý prerušil Fehérváryho nadvládu z ostatných dvoch edícií ankety.

TV Pravda: Nový tréner Slovana Roman Stantien o svojich prvých krokoch vo funkcii

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Adam Liška #reprezentácia SR