Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Říha: Nehráme slovenskú extraligu, kde si idete zahrať a vyjde vám to

Tréner hokejového Slovana Bratislava Miloš Říha síce po zápase s SKA Petrohrad (0:6) rozprával pokojne, ale z jeho slov bolo cítiť, že ním lomcuje hnev a rozhorčenie.

05.10.2016 09:50
Miloš Říha Foto: ,
Miloš Říha.
debata (1)

Jeho zverenci hrali s favoritom často alibisticky, chvíľami sa zdalo, že za nepriaznivého stavu vypustili zápas. Slovan chcel odohrať s SKA vyrovnanejšiu partiu. Aj Říha priznal, že prehrať s ruským gigantom nie je hanba, ale nie po takomto výkone.

"Góly sme dostali po alibistických chybách, neboli sme tam, kde sme mali byť. Prvé dva sme si dali sami. Súboje sme mali dohrávať, vzadu byť prví, a niektorí hráči to vôbec nerobili. Chodili tam, kam nemali, a chýbali tam, kde mali byť. Potom z toho vznikol jeden veľký chaos,“ priznal na pozápasovej tlačovej besede Říha.

V priebehu piatich dní prehral Slovan dvakrát 0:6. Najskôr v Záhrebe a potom doma s Petrohradom. Na tréningoch mužstvo podľa jeho trénera nevyzerá zle, ale v zápasoch nedodržiava stanovené pokyny.

„Budeme to analyzovať. Hráči si musia vstúpiť do svedomia a zamyslieť sa nad sebou. Musia hrať ako tím, nie individuálne. Každý si chce hrať svoje, chýba tímová súdržnosť. Nehráme slovenskú alebo českú extraligu, kde si idete zahrať a vyjde vám to. Ak v KHL nehráme ako mužstvo, potom to bude vyzerať ako proti Petrohradu,“ hneval sa pred novinármi Říha.

Počas stretnutia sa ozývala z tribún často nespokojnosť od fanúšikov. Bratislavčania nehrali na hranici svojich možností. Dôležitý moment duelu s Petrohradom prišiel v jeho polovici, keď brankár Barry Brust chybným vyhodením doslova nabil na gól strelcovi Iľjovi Kovaľčukovi. Nezlyhal však iba Brust, ale celkovo celé mužstvo.

„Brust to nemôže robiť, zle vplýva na mužstvo. Aj taký je však on, už v minulej sezóne som ho na to upozorňoval. Vieme, že je výborný brankár, čo predviedol aj proti Petrohradu, ale naozaj niektoré veci si nemôže dovoliť. Na druhej strane musím kritizovať aj útočníkov, nie sú agresívni. Brust sa im snaží pomôcť, chce ich nakopnúť, zapája sa do hry. Chyba všetkého je, že nehráme ako tím,“ kritizoval Říha.

1 debata chyba