Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Soči a Astana neplatia, hrozí im neúčasť v ďalšej sezóne

Ak kluby Kontinentálnej hokejovej ligy HK Soči a Barys Astana nesplnia do mája svoje záväzky voči hráčom, hrozí im neúčasť v novej sezóne v ruskej nadnárodnej súťaži.

17.04.2015 11:25
KHL, Kontinentálna hokejová liga Foto:
KHL, Kontinentálna hokejová liga
debata

Oba tímy majú voči hokejistom štvormesačné dlhy. Informoval o tom šéf hráčskej asociácie KHL Andrej Kovalenko.

„Podľa našich súčasných informácií dva kluby KHL sú v súčasnosti v ťažkej situácii. V HK Soči neplatili hráčom od januára, nedávno sa objavili správy o podobných problémoch v Baryse. Vždy sa pýtam hráčom, prečo trpia tak dlho, nehovoria o probléme. Do poslednej chvíle veria vedeniu a nikomu nič nepovedia,“ informoval na webe championat.com šéf hráčskych odborov Andrej Kovalenko.

Podľa zástupcu hráčov s vedením klubu zo Soči komunikujú, o Baryse však nemá žiadne informácie. „Dvakrát sme sa snažili skontaktovať so zástupcami klubu, no neúspešne. Mám iba sprostredkované informácie, v Baryse došlo k zmene vedenia a možno je s tým spojený komunikačný problém. Pravdepodobne sa vedenie chystá na majstrovstvá sveta a nemá čas čítať poštu. V iných kluboch sa situácia normalizuje,“ dodal Kovalenko.

Podľa športového riaditeľa Barysu Vladimira Smirnova situáciu v klube riešia a kazašský účastník by nemal chýbať v novej sezóne KHL. „Je to len otázka času, skôr či neskôr všetko vyriešime. V priebehu týždňa či dvoch sa problémom začneme zaoberať, teraz ho má na stole predstavenstvo,“ uviedol pre R-Sport Smirnov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Barys Astana #HK Soči