Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

KHL v Bratislave končí, odkázal vraj Široký hráčom Slovana

Prezident hokejového Slovana Bratislava Juraj Široký na minulotýždňovom stretnutí s trojicou hráčov Ladislavom Nagyom, Milanom Bartovičom a Michalom Sersenom podľa denníka Plus jeden deň vniesol viac svetla do budúcnosti klubu.

24.02.2015 09:01
Juraj Široký Foto:
Prezident hokejového Slovana Juraj Široký.
debata (13)

Zdroj denníka tvrdí, že hokejisti dostali jasný odkaz: „Je koniec!“ Utorkový súboj s Jokeritom Helsinki by mal byť pre Slovan posledným v Kontinentálnej hokejovej lige. Zmeniť tento stav by mohol len nejaký mecenáš, ktorý by sa rozhodol investovať do Slovana.

Podľa zdroja denníka Plus jeden deň z prostredia vedenia klubu zároveň Juraj Široký hráčom otvorene povedal, kedy dostanú dlžné peniaze. Decembrové výplaty by mali nabehnúť na ich účty do konca apríla a zvyšné na základe splátkových kalendárov.

O odchode Slovana z KHL sa špekuluje už dlhšiu dobu. Dôvodom je najmä ekonomika, súťaž je nákladná, klub má finančné problémy, od KHL dostáva len minimálne prostriedky a je obmedzený marketingom, keď nemôže mať sponzora, ktorý je konkurentom partnera súťaže, aj keď ten ani nepôsobí na slovenskom trhu. Slovan vstúpil do KHL v ročníku 2012/2013, hneď v ňom postúpil jedinýkrát do play-off, v prvom kole prehral s Dinamom Moskva. V ďalších dvoch ročníkoch sa mu už nepodarilo zopakovať účasť vo vyraďovacej časti a v sezóne 2014/2015 skončí na poslednom 14. mieste Západnej konferencie.

Vedenie klubu už v minulých týždňoch viackrát potvrdilo problémy, ale aj snahu zachrániť Kontinentálnu hokejovú ligu pre Bratislavu. Zároveň však začalo pracovať aj na ďalších alternatívach pre budúce sezóny. V hre je návrat Slovana do slovenskej Tipsport extraligy, prechod do českej najvyššej súťaže a spomína sa aj rakúska nadnárodná liga EBEL.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Juraj Široký