Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Neúčasť Slovana v KHL by bola ochudobnením, tvrdí Šalajev

Prezident ruského klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Avangard Omsk Vladimir Šalajev je presvedčený, že prípadná absencia HC Slovan Bratislava v nastávajúcej sezóne tejto nadnárodnej súťaže by bola výrazným ochudobnením.

10.02.2015 16:34
Jaroslav Janus Foto: ,
Slovan zvádzal v posledných troch ročníkoch v KHL súboje aj s Avangardom Omsk.
debata (2)

„Bolo by mi veľmi ľúto, keby Slovan už neúčinkoval v ďalšom ročníku KHL 2015/2016. Bratislavský tím má dobré mužstvo, infraštruktúru a krásny športový stánok,“ uviedol na adresu „belasých“ Šalajev pre portál Championat.com. Vplyvný funkcionár v rámci KHL ďalej poznamenal: "Finančné problémy sú v klube Atlant Mytišči, sponzori chýbajú v tíme Jugra Chanty-Mansijsk.

Pokiaľ ide o Medveščak Záhreb, viem možno viac ako ostatní. S istotou môžem povedať, že tomuto klubu nehroží predčasný odchod zo súťaže. V Medveščaku sú solídni sponzori, ktorí chcú financovať tím. Záhreb bude naďalej hrať v KHL."

Šéf Avangardu Omsk si uvedomuje, že v súčasnosti sa KHL v globále nachádza v nelichotivej finančnej situácii. "Veľa klubov má problémy so zabezpečením prostriedkov a s naplnením rozpočtu na sezónu. Napriek tomu si myslím, že Kontinentálna hokejová liga má budúcnosť.

Niektoré tímy však budú musieť opustiť scénu. Bohužiaľ, život prináša aj takéto situácie. Naša KHL nie je zámorská NHL, my nezarábame také veľké peniaze na vstupnom či transferoch," dodal Vladimir Šalajev.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Avangard Omsk #Vladimir Šalajev