Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Pre Slovan je prioritou KHL. Má však aj plány B a C

V hokejovom Slovane Bratislava je naďalej prioritou zotrvanie v Kontinentálnej hokejovej lige, manažment klubu však pre istotu zbiera informácie aj o alternatívnom riešení.

22.01.2015 15:31
Martin Štajnoch, Slovan Foto: ,
Hráči Slovana.
debata (1)

Nové vedenie KHL chce najneskôr v marci predstaviť novú stratégiu rozvoja súťaže a možno namiesto expanzívnych vízií paneurópskej ligy s vyše 40 klubmi zvolí úspornejšiu cestu s 20 až 24 tímami s najsilnejšími značkami ruského hokeja. KHL dopláca na eskaláciu napätia medzi Ruskom a zvyškom sveta pre konflikt na východe Ukrajiny a prepad cien ropy a zemného plynu.

„Pôsobenie v KHL aj v najbližších sezónach je pre Slovan prioritou číslo jeden. Zároveň však musíme paralelne zbierať dostatok informácií a poznatkov pre tzv. plán B, či C. Tam patrí, samozrejme, slovenská extraliga, z ktorej sme vyšli a až do odchodu do KHL sme v nej zohrali všetky sezóny. Sú tiež ďalšie možnosti v regióne, medzi ktoré patrí aj česká extraliga a tiež nadnárodná EBEL liga. Prioritou je pripraviť klub po všetkých stránkach tak, aby bol schopný pokračovať v KHL. Ak by sa nám predsa len nepodarilo dohodnúť sa na spolupráci s KHL, v krátkom čase veľmi podrobne preskúmame a zvážime všetky ostatné možné alternatívy,“ povedal v rozhovore pre Hokejportal.net generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

„KHL zostáva pre Slovan najlepšou alternatívou a dovolím si tvrdiť, že aj KHL so Slovanom by bola oveľa atraktívnejšou a prestížnejšou súťažou ako bez neho. Aby sme sa však všetci vyhli trápeniu, aké zažívame v tejto sezóne, chceme mať čo najskôr jednoznačne jasno v tom, či a za akých podmienok v KHL môžeme a budeme hrať aj v ďalších rokoch. Za každú cenu by to nemalo zmysel.“

Pre mnohých divákov by bolo zaujímavou alternatívou pôsobenie bratislavského klubu v českej extralige. Klub sa o túto možnosť pokúšal spoločne s Košicami ešte v roku 2011, vtedy však projekt stroskotoval na nezáujme českých tímov. „Platí to, čo v prípade KHL: so Slovanom, ale aj s Košicami by bola česká liga ešte zaujímavejšia a atraktívnejšia. V prípade vzájomnej dohody a serióznych podmienok sa Slovan rozhodne nebráni ani tejto možnosti,“ dodal pre HokejPortal.net Maroš Krajči, podľa ktorého je súčasná sezóna z hľadiska finančnej kondície pre klub najnáročnejšou za posledných pätnásť rokov.

V Slovane sa nebránia ani vstupu silného akcionára či strategického partnera. „Samozrejme, ak chceme naďalej vidieť svoju perspektívu v KHL, do úvahy logicky prichádza aj vstup ruského partnera. Momentálne je Slovan s Medveščakom v podstate jediným klubom KHL bez ruských investícií. Zrejme nie je náhoda, že oba kluby disponujú zároveň najnižšími rozpočtami v súťaži,“ uviedol generálny manažér Slovana, podľa ktorého si v produktivite spomedzi hráčov vedú nadpriemerne Ladislav Nagy, Rok Tičar, Žiga Jeglič i Tomáš Netík.

„Viac bodov sme čakali od Vondrku, Murleyho, ale aj Milana Bartoviča. Hudáčkovi, zdá sa, ‚prospelo‘ pár zápasov v Banskej Bystrici. Absolútne sa nedarilo Bližňákovi, pre ktorého bolo najlepším riešením zmena prostredia do Plzne. Zranenia zase pribrzdili Nedorosta, Ružičku či Ölveckého. V duchu som veril, že o čosi viac sa presadia aj mladé pušky Šťastný či Lunter,“ povedal pre HokejPortal.net Maroš Krajči.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Maroš Krajči