Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Záhreb chce hrať v EBEL lige, o túto súťaž vraj prejavil záujem aj ďalší tím

Budúcnosť hokejového Medveščaku Záhreb je otvorená, momentálne klub Kontinentálnej hokejovej ligy údajne prejavil záujem o vstup do rakúskej nadnárodnej ligy EBEL.

16.01.2015 14:22
Václav Nedorost, Barry Brust Foto: ,
Václav Nedorost zo Slovana ohrozuje Barryho Brusta v bránke Medveščaku.
debata

Už začiatkom decembra 2014 priniesli ruské médiá informácie, že Medveščak pravdepodobne po tejto sezóne opustí KHL. Dôvodom má byť zmena stratégie rozvoja ligy. Záhrebský tím debutoval v KHL v predchádzajúcom ročníku, po 6. mieste v základnej časti v tabuľke Západnej konferencie neuspel v 1. kole play-off proti HC Lev Praha.

Podľa webu Laola1.at už vedenie Medveščaku prejavilo záujem vrátiť sa do EBEL, kde pôsobilo pred vstupom do KHL. Okrem chorvátskeho klubu by chcel hrať EBEL ešte jeden tím. Oficiálne tieto informácie nikto nepotvrdil.

Vedenie rakúskej súťaže, v ktorej pôsobia momentálne aj tímy zo Slovinska, Talianska, Maďarska a Česka, zverejnilo na svojom webe, že všetkých doterajších dvanásť účastníkov pokračuje v lige aj v ďalšej sezóne. Vďaka tomu môžu už teraz pripravovať nový súťažný ročník. Pôvodne sa táto informácia očakávala v polovici apríla. Vtedy sa pravdepodobne rozhodne o ďalšom osude Medveščaku Záhreb.

debata chyba
Viac na túto tému: #Medveščak Záhreb #EBEL