Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Krajči: V Slovane neuvažujeme nad odchodom z KHL

Generálny manažér hokejového Slovana Bratislava Maroš Krajči v utorok potvrdil, že "belasí" napriek ekonomickým problémom nerozmýšľajú o odchode z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

02.12.2014 22:02
Maroš Krajči Foto:
Maroš Krajči.
debata

Pod finančné ťažkosti sa podpísal najmä pokles kurzu rubľa voči doláru či euru pre napätú situáciu na východe Ukrajiny či neustále nižšia cena ropy. „Za tri roky, čo sme v KHL, sme v takejto nejasnej ekonomickej situácii ešte neboli. Prichádza obdobie sviatkov, Nový rok. Verím, že situácia na Ukrajine sa upokojí a vzťahy medzi Ruskom a Európskou úniou sa vrátia do normálu,“ povedal pre denník Sme Krajči a doplnil: "Táto sezóna by nemala byť ohrozená a, pochopiteľne, chceme v KHL pôsobiť aj v ďalších rokoch.“

Slovanu spôsobili problémy meškajúce financie z Ruska. "Nezakrývame to. Preto sme nestačili v dohodnutých termínoch vyplatiť hráčov. Komunikujeme s nimi, všetci vedia, aký je stav. Neznamená to, že by im nechodili výplaty, ani že by boli ohrozené ako celok. Dnes však nevieme garantovať ich pravidelné vyplácanie,“ povedal Maroš Krajči pre Sme. Hráči Slovana jednotne odmietajú, že by meškajúce výplaty negatívne ovplyvnili ich hru v dueloch nadnárodnej súťaže.

Okrem bratislavského mužstva majú problémy aj iné kluby KHL. Po minulej sezóne v nadnárodnej súťaži skončili pražský HC Lev i Spartak Moskva, obe mužstvá kvôli chýbajúcim financiám.

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Maroš Krajči