Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Slovan sa na krátkom tripe neprispôsobuje časovému posunu

Výprava hokejistov Slovana Bratislava sa v utorok po šesťhodinovom lete presunula do Novosibirska, tretieho najväčšieho mesta Ruska.

04.11.2014 15:54
debata
zväčšiť Momentka zo zápasu Slovan - Novosibirsk. Foto: SITA, Jozef Jakubčo
Slovan - Novosibirsk Momentka zo zápasu Slovan - Novosibirsk.

Mužstvo odlietalo z Bratislavy ráno o šiestej. Tréneri Slovana sa z dôvodu krátkeho tripu do vzdialených miest a päťhodinového časového posunu rozhodli, že v Rusku a Kazachstane sa mužstvo nebude prispôsobovať tamojšiemu času. Slovan nastúpi v stredu proti Sibiru Novosibirsk a o dva dni neskôr v Astane. Oba duely sa začínajú o 14.00 SEČ.

„Na tomto tripe budeme hrať len dve stretnutia, nie štyri ako naposledy. Preto sme sa po rozhovoroch s asistentmi i hráčmi spoločne dohodli, že bude lepšie, ak náš program zostane v slovenskom čase. Bolo by náročné sa za pár dní prispôsobiť až päťhodinovému posunu. Zápasy sa začnú o 14.00 h slovenského času, ráno preto nepôjdeme na ľad a budeme mať len rozcvičku na suchu. V Bratislave sme však trénovali na ľade veľmi poctivo, tvrdo a rozkorčuľovanie by nám chýbať nemalo,“ povedal na klubovom webe Petri Matikainen, ktorého mužstvo si po prílete zatrénuje v Novosibirsku od 21.30 h miestneho času (16.30 SEČ).

So Slovanom odletel do Ruska aj najlepší strelec tímu Ladislav Nagy, ktorý vynechal predchádzajúce dva zápasy pre zranenie v dolnej časti tela. „Som rád, že Laco s nami mohol odcestovať, je to pre nás dôležitý hráč. Pravdepodobne zasiahne až do zápasu na ľade Barysu Astana. V tíme však máme ďalších kvalitných hráčov, ktorí môžu rovnako rozhodovať zápasy,“ dokončil na klubovom webe Petri Matikainen.

Slovanistov čakalo v Rusku po prílete chladné počasie a teplota –4 °C.

Začal sa predpredaj lístkov na domáce zápasy

HC Slovan Bratislava začal s predajom vstupeniek na ďalšie domáce stretnutia v Kontinentálnej hokejovej lige. Belasí nastúpia v stredu 12. novembra už tretíkrát v ročníku na ľade Slovnaft arény proti Medveščaku Záhreb. Následne až 25. novembra od 19.00 h privítajú Lokomotiv Jaroslavľ, momentálne siedme mužstvo Západnej konferencie. O dva dni neskôr príde do Bratislavy Viťaz Podoľsk.

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal. Lístky na posledný novembrový zápas proti Atlantu Mytišči pôjdu do predpredaja koncom tohto týždňa. Pre fanúšikov je pripravené aj menšie prekvapenie. Informuje o tom web Slovana.

debata chyba
Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Sibir Novosibirsk